Reklama
reklama

Rampouch Cup: Běžky nechte doma, tretry a horské kolo postačí

Vrtochy počasí proměnily na sobotní poledne připravovaný start letošního národního seriálu adrenalinových závodů pro všestranně připravené sportovce X-trial Czech Outdoor Tour 2014 v duatlon. Z běžkařských tratí okolo hradu Pernštejna na rozhraní krajů Jihomoravského a Vysočina mizel sníh v posledních hodinách před očima, takže typicky zimní disciplína – běžkařský závod – tentokrát odpadne.

Tři disciplíny absolvují účastníci takto: nejdřív běžecký kros v tretrách, poté vlastně první letošní závod na horských kolech, a na závěr zase přespolní běh. Jinak to prostě kolem sportovního areálu v Hodoníně u Kunštátu teď nejde.

Pořádnou prověrkou kondice – třeba budoucích účastníků kultovního Dolomitenmanna -  přesto tenhle zimní triatlon na českomoravské vysočině zůstane. Pro jednotlivce i pro štafety. Na startovní listině už ve čtvrtečním poledni figurují dvě desítky velmi zkušených harcovníků.

Příštím mítinkem série X-trial Czech Outdoor Tour ´pak bude na konci května „Pernštejn Cup“ v moravském Domaníně (31. 5.). A následujícím červencový Zubr Cup (včetně inlajnového čtvrtmaratónu 19. 7.) se startem a cílem pod Vírskou přehradou v Ujčově. Snad pro změnu nenasněží.

Start závodu Rampouch Cup je v sobotu 8. února ve 12 hodin na sjezdovce v Kunštátě.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře