Reklama
reklama

Rampouch Cup: Běžky nechte doma, tretry a horské kolo postačí

Vrtochy počasí proměnily na sobotní poledne připravovaný start letošního národního seriálu adrenalinových závodů pro všestranně připravené sportovce X-trial Czech Outdoor Tour 2014 v duatlon. Z běžkařských tratí okolo hradu Pernštejna na rozhraní krajů Jihomoravského a Vysočina mizel sníh v posledních hodinách před očima, takže typicky zimní disciplína – běžkařský závod – tentokrát odpadne.

Tři disciplíny absolvují účastníci takto: nejdřív běžecký kros v tretrách, poté vlastně první letošní závod na horských kolech, a na závěr zase přespolní běh. Jinak to prostě kolem sportovního areálu v Hodoníně u Kunštátu teď nejde.

Pořádnou prověrkou kondice – třeba budoucích účastníků kultovního Dolomitenmanna -  přesto tenhle zimní triatlon na českomoravské vysočině zůstane. Pro jednotlivce i pro štafety. Na startovní listině už ve čtvrtečním poledni figurují dvě desítky velmi zkušených harcovníků.

Příštím mítinkem série X-trial Czech Outdoor Tour ´pak bude na konci května „Pernštejn Cup“ v moravském Domaníně (31. 5.). A následujícím červencový Zubr Cup (včetně inlajnového čtvrtmaratónu 19. 7.) se startem a cílem pod Vírskou přehradou v Ujčově. Snad pro změnu nenasněží.

Start závodu Rampouch Cup je v sobotu 8. února ve 12 hodin na sjezdovce v Kunštátě.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře