Reklama
reklama

Nová cyklostezka do Dalešic se veřejnosti otevře již v úterý

První úsek nové cyklostezky od rybníka Bezděkov do Dalešic v délce 1,7 kilometru bude slavnostně otevřen a předán do užívání cyklistům v úterý 28. dubna v 15.30 hodin. Úsek je součástí 27 km dlouhé cyklostezky, která ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Dukovany, městysem Dalešice, městem Hrotovice, obcí Valeč a dalšími propojí Třebíč kolem Jaderné elektrárny Dukovany až s obcí Dukovany. 

Asfaltová cyklostezka začíná u hlavní silnice mezi Valčí a Dalešicemi. Vede mírně z kopce na hráz rybníka Bezděkov a potom podél potoka Olešná do Dalešic a končí téměř u zdi pivovaru Dalešice,“ říká starosta Dalešic Jaroslav Zadražil. Tento úsek je vhodný jak pro cyklisty, kteří se tak bezpečně dostanou do Dalešic a odtud dál po méně frekventovaných komunikacích nebo vyznačených cyklotrasách k Dalešické přehradě nebo elektrárně Dukovany, tak  pro začínající malé cyklisty a rodinné cyklo výlety. Bude sloužit i pro bezpečnou dopravu obyvatel mezi obcemi.

S myšlenkou vybudovat novou cyklostezku přišli sami cyklisté, kteří přijíždějí do oblasti Dalešické přehrady. V okolí je již vyznačeno mnoho kilometrů turistických cyklotras. Problém ale je dostat se do této oblasti kvůli silnému provozu na komunikacích směrem od všech větších měst. Bohužel došlo také k dopravním nehodám, i s tragickými následky. Přitom terén je pro cyklistiku ideální, “ vysvětluje Kristýna Vohlídková z oddělení komunikace JE Dukovany.

Další připravovaný úsek v délce 1,3 km povede od rybníka Bezděkov, přes potok Močínek směrem na Hrotovice. Na tuto část cyklostezky už bylo vydáno územní rozhodnutí a na začátku roku 2016 podá město Hrotovice žádost o dotaci ze SFDI. Rozpracován je také úsek do Valče v délce 1,3 km, který bude vzhledem k rovinatému profilu také vhodný pro in-line bruslaře. Potom už se začne cyklostezka rozšiřovat směrem na obec Dukovany. Na zpracování dokumentace opět přispěla Skupina ČEZ a také Nadace ČEZ.

Slavností otevření cyklostezky proběhne v úterý 28. dubna v 15.30 hodin na dolním konci cyklostezky (při průjezdu obcí od obecního úřadu směrem na Stropešín odbočte těsně před pivovarem vlevo a pokračujte podél zdi pivovarské zahrady až k rozcestí, kde je značka začátek cyklostezky).

Vítáni jsou cyklisté na kolech, elektrokolech, bruslaři, koloběžky, kočárky, běžc

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře