Reklama
reklama

Nová cyklostezka do Dalešic se veřejnosti otevře již v úterý

První úsek nové cyklostezky od rybníka Bezděkov do Dalešic v délce 1,7 kilometru bude slavnostně otevřen a předán do užívání cyklistům v úterý 28. dubna v 15.30 hodin. Úsek je součástí 27 km dlouhé cyklostezky, která ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Dukovany, městysem Dalešice, městem Hrotovice, obcí Valeč a dalšími propojí Třebíč kolem Jaderné elektrárny Dukovany až s obcí Dukovany. 

Asfaltová cyklostezka začíná u hlavní silnice mezi Valčí a Dalešicemi. Vede mírně z kopce na hráz rybníka Bezděkov a potom podél potoka Olešná do Dalešic a končí téměř u zdi pivovaru Dalešice,“ říká starosta Dalešic Jaroslav Zadražil. Tento úsek je vhodný jak pro cyklisty, kteří se tak bezpečně dostanou do Dalešic a odtud dál po méně frekventovaných komunikacích nebo vyznačených cyklotrasách k Dalešické přehradě nebo elektrárně Dukovany, tak  pro začínající malé cyklisty a rodinné cyklo výlety. Bude sloužit i pro bezpečnou dopravu obyvatel mezi obcemi.

S myšlenkou vybudovat novou cyklostezku přišli sami cyklisté, kteří přijíždějí do oblasti Dalešické přehrady. V okolí je již vyznačeno mnoho kilometrů turistických cyklotras. Problém ale je dostat se do této oblasti kvůli silnému provozu na komunikacích směrem od všech větších měst. Bohužel došlo také k dopravním nehodám, i s tragickými následky. Přitom terén je pro cyklistiku ideální, “ vysvětluje Kristýna Vohlídková z oddělení komunikace JE Dukovany.

Další připravovaný úsek v délce 1,3 km povede od rybníka Bezděkov, přes potok Močínek směrem na Hrotovice. Na tuto část cyklostezky už bylo vydáno územní rozhodnutí a na začátku roku 2016 podá město Hrotovice žádost o dotaci ze SFDI. Rozpracován je také úsek do Valče v délce 1,3 km, který bude vzhledem k rovinatému profilu také vhodný pro in-line bruslaře. Potom už se začne cyklostezka rozšiřovat směrem na obec Dukovany. Na zpracování dokumentace opět přispěla Skupina ČEZ a také Nadace ČEZ.

Slavností otevření cyklostezky proběhne v úterý 28. dubna v 15.30 hodin na dolním konci cyklostezky (při průjezdu obcí od obecního úřadu směrem na Stropešín odbočte těsně před pivovarem vlevo a pokračujte podél zdi pivovarské zahrady až k rozcestí, kde je značka začátek cyklostezky).

Vítáni jsou cyklisté na kolech, elektrokolech, bruslaři, koloběžky, kočárky, běžc

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře