Reklama
reklama

Nová cyklostezka do Dalešic se veřejnosti otevře již v úterý

První úsek nové cyklostezky od rybníka Bezděkov do Dalešic v délce 1,7 kilometru bude slavnostně otevřen a předán do užívání cyklistům v úterý 28. dubna v 15.30 hodin. Úsek je součástí 27 km dlouhé cyklostezky, která ve spolupráci s Jadernou elektrárnou Dukovany, městysem Dalešice, městem Hrotovice, obcí Valeč a dalšími propojí Třebíč kolem Jaderné elektrárny Dukovany až s obcí Dukovany. 

Asfaltová cyklostezka začíná u hlavní silnice mezi Valčí a Dalešicemi. Vede mírně z kopce na hráz rybníka Bezděkov a potom podél potoka Olešná do Dalešic a končí téměř u zdi pivovaru Dalešice,“ říká starosta Dalešic Jaroslav Zadražil. Tento úsek je vhodný jak pro cyklisty, kteří se tak bezpečně dostanou do Dalešic a odtud dál po méně frekventovaných komunikacích nebo vyznačených cyklotrasách k Dalešické přehradě nebo elektrárně Dukovany, tak  pro začínající malé cyklisty a rodinné cyklo výlety. Bude sloužit i pro bezpečnou dopravu obyvatel mezi obcemi.

S myšlenkou vybudovat novou cyklostezku přišli sami cyklisté, kteří přijíždějí do oblasti Dalešické přehrady. V okolí je již vyznačeno mnoho kilometrů turistických cyklotras. Problém ale je dostat se do této oblasti kvůli silnému provozu na komunikacích směrem od všech větších měst. Bohužel došlo také k dopravním nehodám, i s tragickými následky. Přitom terén je pro cyklistiku ideální, “ vysvětluje Kristýna Vohlídková z oddělení komunikace JE Dukovany.

Další připravovaný úsek v délce 1,3 km povede od rybníka Bezděkov, přes potok Močínek směrem na Hrotovice. Na tuto část cyklostezky už bylo vydáno územní rozhodnutí a na začátku roku 2016 podá město Hrotovice žádost o dotaci ze SFDI. Rozpracován je také úsek do Valče v délce 1,3 km, který bude vzhledem k rovinatému profilu také vhodný pro in-line bruslaře. Potom už se začne cyklostezka rozšiřovat směrem na obec Dukovany. Na zpracování dokumentace opět přispěla Skupina ČEZ a také Nadace ČEZ.

Slavností otevření cyklostezky proběhne v úterý 28. dubna v 15.30 hodin na dolním konci cyklostezky (při průjezdu obcí od obecního úřadu směrem na Stropešín odbočte těsně před pivovarem vlevo a pokračujte podél zdi pivovarské zahrady až k rozcestí, kde je značka začátek cyklostezky).

Vítáni jsou cyklisté na kolech, elektrokolech, bruslaři, koloběžky, kočárky, běžc

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na fotce hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek Foto: MMB/ M. Schmerková
Bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) zůstane i nadále náměstkyní hejtmana Jihomoravského kraje navzdory obvinění z plagiátorství svých diplomových prací. O rozhodnutí kraje informovala v...
17.07.2018 - 08:00
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Komentáře