Reklama
reklama

Nejtvrdší kulturní událost letošní sezóny se blíží

Léto je období plné setkávání se s přáteli, sportovních aktivit, pohody, zábavy a také odhalených těl. Vrcholem, který snoubí všechny tyto prvky, bude bezesporu finále české ligy amerického fotbalu Under Armour Czech Bowl XII, jež se uskuteční 20. července na prestižní fotbalové adrese, v Praze v Eden Aréně.

Které týmy se postaví proti sobě ve finále nejtvrdšího kolektivního sportu? Podaří se překonat rekord tohoto tisíciletí v počtu diváků? Buďte také u toho! 

Historie amerického fotbalu se začala psát v 19. století v Anglii, kdy hráč klasického fotbalu, William Webb Ellis byl znuděný tím, že mohl s míčem manipulovat pouze nohama. Jednoduše míč zdvihnul a běhal s ním. Ostatním hráčům se jeho styl také zalíbil, a tak se zrodilo ragby. Nový sport se rychle stal světově oblíbeným a našel si svoji cestu do Ameriky, kde dodnes patří k nejprestižnějším a nejsledovanějším sportům. Roku 1876 se konalo setkání týmů, aby se přesně stanovila pravidla. Ta však byla částečně rozdílná s těmi anglickými, a tak vznikl nový sport - americký fotbal.

V České republice se finále tohoto náročného sportu odehraje již podvanácté. Před stadionem v Edenu si budete moct tuto hru na vlastní kůži vyzkoušet, obdivovat během přestávek vystoupení těch nejlepších cheerleaders či si užít závěrečný slavnostní ohňostroj.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře