Reklama
reklama

Na trať Brněnského půlmaratonu se vydají dva tisíce běžců

V neděli 17. dubna v 11 hodin odstartuje z náměstí Svobody v Brně největší běžecký závod na jižní Moravě. Na čtvrtý ročník Brněnského půlmaratonu a Brněnské desítky se již registrovaly téměř dva tisíce běžců. Přihlásit se bude ještě možné i přímo na místě v den závodu. 

Tradiční silniční závod nabízí rekreačním i výkonnostním běžcům certifikovanou trať. Ta vede z náměstí Svobody přes Nové sady, Poříčí, části brněnského Výstaviště včetně Velodromu, ulicí Hlinky a Křížkovského zpět do centra a měří 10,5 km. Půlmaratonští závodníci ji absolvují dvakrát. „Vítězství bude obhajovat Martin Kučera, který chce zlepšit svůj čas 1:10:18. Zajímavé souboje se ale rýsují i na desítce, kde poběží především brněnští závodníci ze širší české špičky a přihlásil se i keňský běžec ,“ upozornil ředitel závodu Aleš Čtvrtníček. Na programu závodního dne jsou i soutěže štafet, týmů a dětské běhy.

Akce podobného charakteru se neobejde bez dopravních omezení. Řidiči i cestující MHD musí v neděli počítat s uzavřením náměstí Svobody, křižovatek na Nových sadech s Husovou i Hybešovou a Poříčí s Křížovou i Křížkovského. Omezený provoz bude i na celé ulici Nádražní a Poříčí.  Aktualizované informace budou na www.dpmb.cz i na www.behejbrno.com. „Věříme, že krátkodobá omezení Brňané pochopí. Zveme je tímto do startovního pole nebo k fandění podél trati,“ vyzývají organizátoři ze skupiny BehejBrno.com. „Přijďte ukázat, že Brno žije sportem. Jen tak zřejmě přesvědčíme představitele města a kraje, aby závod takového rozsahu vzali opravdu za svůj a přiznali mu adekvátní podporu,“ dodal Čtvrtníček.

Program na náměstí Svobody začíná v neděli 17. dubna již před desátou hodinou dopolední.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře