Reklama
reklama

Fotbalistky Zbrojovky si upevnily vedení v lize, hostující tým přestřílely

Moravská fotbalová liga žen měla o tomto víkendu na programu jediné utkání pátého kola. V v Soběšicích v neděli přivítala domácí Zbrojovka Brno hráčky 1.FC Olomouc. Brňačky sice hostující tým jasně přestřílely, ale jak všichni víme, fotbal se hraje na góly. Zbrojovačky se tak  nakonec strachovaly o výsledek. To když se podařilo olomouckým fotbalistkám během druhého poločasu snížit na rozdíl jedné branky. Nakonec to ale z brněnského pohledu dopadlo dobře.

FC Zbrojovka Brno – 1.FC Olomouc 3:1 (1:0)
Branky: 12. Hádlíková, 48. Soušková, 86. Fritzová – 66. Lečbychová. Rozhodčí: Julínek - Kypr, Vaverka. ŽK: 74. Fritzová – 73. Mrázková, 85. Soviak.

Brno: Červinková – Staňková, Veselá (86. Velebová), Štefániková, Novotná – Špičková (57. Vodičková), Bezděková, Fritzová, Vejlupková (86. Tanenbergerová) – Hádlíková, Soušková.

Olomouc: Svobodová – Havlíčková, Robotová, Samsonová, Stolářová – Mrázková (83. Peňázová), Stanjurová, Antalíková (64. Vítková), Pavláčková (75. Soviak) – Lečbychová (88. Horáčková), Černá (48. Šebestová).

V základní sestavě Brna nastoupila už i Štefániková, kterou společně s brankářkou Havrdovou získala Zbrojovka z Jihlavy. Ta odstoupila ze soutěže a nedělala následně svým hráčkám problémy se změnou dresu. Druhá jmenovaná si na svoje první utkání v brance Brna musí ovšem ještě počkat. Tentokrát dostala přednost Červinková.

První poločas patřil jasně domácím. Po počátečním oťukávání hned hřmělo. V 11.minutě našla Soušková přesným centrem Hádlíkovou, která číhala mezi beky na šestnáctce. Ta si míč zpracovala a střelou k tyči nedala Svobodové v bráně Olomouce šanci – 1:0. Pak došlo k uklidnění hry. K vidění bylo několik standartních situací na obou stranách, ale Brno bylo po celou dobu první pětačtyřicetiminutovky nebezpečnější. Ani Štefániková hlavou, Antalíková, Fritzová, žádná z nich skóre nezměnila. Hosté mohli také zahrozit z přímých kopů.  Celkově se ale dostali pouze k jedinému vážnějšímu zakončení. Červinková si s ním bez problémů poradila, a tak šla Zbrojovka i přes převahu do kabin jen s jednobrankovým náskokem.

Co se brňačkám nepodařilo během převážné většiny prvního poločasu, tak to se zdařilo na úvod druhé poloviny zápasu. Ve 47.minutě využila Soušková chybnou rozehrávku olomoucké obrany a střelou přes Svobodovou rozvlnila síť podruhé – 2:0. V průběhu následujícího času se brněnské hráčky nechaly zřejmě stavem ukolébat. Vývojem byla branka v jejich síti. Po zbytečném faulu před domácí brankou zahrávala Stanjurová trestný kop. Z 25metrů orazítkovala břevno, ale domácí hráčky zůstaly jako opařené a nechaly volný prostor Lečbychové ke skórování - 2:1. Branka vlila hostujícím hráčkám krev do žil a snažily se o srovnání. Střelkyně branky, která domácí obranu zlobila nejvíce, se už ale k další změně skóre nedostala. V olomoucké obraně se díky tlaku začala objevovat okénka pro příležitosti Zbrojovky. Rozřešení rébusu, komu budou patřit nakonec 3 body přinesla 85.min. Na branku hostí se doslova řítí Vodičková. Byla však faulována Soviak a Brno tedy zahrávalo trestný kop. Ten kapitánka Zbrojovaček Kamila Veselá sice opřela o zeď, ale míč doskákal k Fritzové a ta bez vážnějších problémů překonala Svobodovou -  3:1. V posledních pěti minutách zápasu se pak už nic vážného nestalo a brněnské holky si vítězství už pohlídaly. Díky této výhře se domácí tým dostal v čele tabulky MFLŽ do trháku a má náskok šesti bodů.    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře