Reklama
reklama

Fotbalistky Brna si na trávníku v Soběšicích poradily s Hodonínem

Vzhledem k počtu týmů ve fotbalové lize žen se o uplynulém víkendu rozběhla odvetná podzimní část této soutěže. Do brněnských Soběšic, kde na zdejším travnatém hřišti hraje své domácí zápasy Zbrojovka Brno, přijely v neděli holky z Hodonína. Když se začátkem září střetly oba týmy poprvé, tak Brno po velmi dobrém výkonu vyhrálo 4:0. A co se dělo tentokrát?

FC Zbrojovka Brno - FC NESYT Hodonín 2:0. Branky: 24.Hádlíková, 55.vlastní (Staňková). Rozhodčí: FAJKAŠ Jiří – SHKUPUPIL Andrii, BENEŠ Jiří. ŽK: 68.Staňková – 14.Bučková. Zbrojovka Brno: Havrdová – Staňková, Štefániková, Novotná – Vodičková (57.Ducháčková), Špičková, Bezděková (K), Fritzová (46.Velebová), Vejlupková – Soušková (67.Matýsková), Hádlíková (77.Honková). Nesyt Hodonín: Lokajová – Podrazilová (K), Lamáčková, Bučková, Vacenovská, Bukovská, Blahová, Konečná, Šťastná, Koplíková.

Hodonín přijel jen s deseti hráčkami. To dalo dopředu tušit, že se hostující tým bude po celý zápas bránit přesile, aby nedostal nějaký větší příděl. Naopak Havrdová při své premiéře v brance Zbrojovky bude muset být hodně ostražitá a udržovat se v provozní teplotě. K těmto všem věcem stačí přidat lehký opar, ve kterém se hřiště nacházelo a uspávalo tak atmosféru na i okolo hrací plochy. Sečteno podtrženo bylo jasné, že dneska to na žádné dostihy nevypadá.

Přes nevýhodu jedné hráčky v poli chtěly fotbalistky Nesytu na úvod na domácí tým „vlítnout“, aby ho zaskočily. Vyústěním byl ale jen roh, který hostující hráčky kopaly ve druhé minutě. Pak už to vypadalo tak, jak se čekalo. V 5.minutě po hře rukou kopala Špičková trestný kop, ale míč dolétl pouze do náruče Lokajové. O čtyři minuty později to bylo ve stejném gardu. Špičková se uvolnila před vápnem. Následná střela skončila opět v náručí hodonínské golmanky. Ve 14.minutě byl k vidění faul Bučkové, za který byla ohodnocena žlutou kartou. Z následného trestného kopu mířila Hádlíková spíš ragbyově než fotbalově, protože míč letěl hodně vysoko nad branku. O poznání přesnější byla Novotná, ale i jí při střele z dálky chybělo pár decimetrů. V 24.minutě se už ale brněnské hráčky mohly radovat z branky. Novotná našla přesnou přihrávkou mezi beky Vejlupkovou, která si připravila míč a poslala ho před branku na nohu Hádlíkové. Ta si s tímto těžkým míčem poradila na výbornou a nabídnutou šancí nepohrdla. Tváří v tvář brankářce Lokajové nezaváhala – 1:0. I po vstřelené brance byl brněnský tým nadále aktivní. Hrálo se víceméně na půlce Hodonína, ale další šance jako hlavička Vodičkové po centru Hádlíkové, trestný kop Souškové či další střela Vodičkové se už neujaly. Zbrojovačky narážely na přehuštěnou, dobře organizovanou obranu hostujících hráček a snahu o vstřelení branky jim hatilo i velké množství nepřesných přihrávek.

V úvodu druhé půle se do zakončení, které stojí za zmínku dostal i Nesyt. Střela Konečné, která hraje za Hodonín na střídavý start z Podivína, skončila mimo. Míče z brněnských kopaček ovšem nelétaly o moc lépe. Zbrojovka měla převahu, ale až do 55.minuty se nedokázala prosadit k pořádné koncovce. Nakonec i druhou branku zápasu si mohly domácí hráčky připsat bez pořádného vystřelení na branku. Na pravé straně se k míči dostala Staňková a poslala centr na vápno. Tam byla jako první u míče hostující Koplíková, které se ale odkop do zámezí nepovedl a míč odkopla nešťastně směrem na svou branku. Brankářka Lokajová nestačila zareagovat a míč ji prošel mezi nohama do sítě – 2:0. O další radost se mohla po centru Novotné postarat Hádlíková, ale její povedenou hlavičku k tyči stačila s námahou Lokajová zlikvidovat. Po ní to z dálky zkoušela Špičková, ale mířila mimo a s povedenou střelou Vejlupkové si gólmanka poradila. Střídající Ducháčková mířila svou střelou nad břevno a její hlavička po rohu Hádlíkové skončila těsně mimo. V 82.minutě zachytila Špičková míč těsně u čáry ohraničující hřiště a poslala centr ze skoro nulového úhlu na branku. Ten proletěl malým vápnem a i přes několik tečí skončil za autovou čarou. Jednou z tečujících hráček byla i Koplíková, které spadl následně kámen ze srdce, že se nemusí podruhé v zápase červenat. Do dalších šancí se dostala opět Ducháčková, ale první střela skončila mimo a s druhou si opět poradila Lokajová. Poslední příležitost ke vstřelení branky měla Vejlupková, ale tak jak bylo v tomto zápase zvykem, míč skončil v rukavicích Lokajové.

Domácí realizační tým musel být spokojený se ziskem tří bodů a hostující trenéři byli určitě také spokojeni, protože výsledek dosažený na hřišti byl hodně milosrdný. Příští týden už to ale bude o něčem jiném. Zbrojovku čeká brněnské derby s Heršpicemi a Nesyt přivítá Olomouc.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře