Reklama
reklama

Domácí gymnastická sezona vyvrcholí dvěma závody v Brně

Domácí sezona ve sportovní gymnastice vyvrcholí v následujících dnech dvěma mezinárodními akcemi v Brně. O tomto víkendu se uskuteční Memoriál Jana Gajdoše juniorů a o týden později 23. listopadu uspořádá Sokol Brno I Grand Prix smíšených dvojic.

Na Grand Prix se představí stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu Chorvat Filip Ude či dvě nejlepší současné české sportovní gymnastky Kristýna Pálešová a Jana Šikulová. Po loňské absenci se vrátí na start i Martin Konečný, který vyhrál tuto soutěž před deseti lety společně s Janou Komrskou. Tentokrát se představí s Šikulovou.

Prvenství bude obhajovat ukrajinský gymnasta Maksim Semjankiv, jehož novou partnerkou bude Olena Vasiljevová. Na startu bude deset dvojic ze šesti zemí.

Na Gajdošův memoriál je přihlášeno osmnáct dívčích týmů ze sedmi zemí, prvenství v soutěži jednotlivkyň obhajuje Lucie Jiříková ze Sokola Brno I. V soutěži chlapců budou hlavními favority gymnasté Maďarska a Rakouska, v jehož týmu bude loňský vítěz Johannes Mairoser.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře