Reklama
reklama

Domácí gymnastická sezona vyvrcholí dvěma závody v Brně

Domácí sezona ve sportovní gymnastice vyvrcholí v následujících dnech dvěma mezinárodními akcemi v Brně. O tomto víkendu se uskuteční Memoriál Jana Gajdoše juniorů a o týden později 23. listopadu uspořádá Sokol Brno I Grand Prix smíšených dvojic.

Na Grand Prix se představí stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu Chorvat Filip Ude či dvě nejlepší současné české sportovní gymnastky Kristýna Pálešová a Jana Šikulová. Po loňské absenci se vrátí na start i Martin Konečný, který vyhrál tuto soutěž před deseti lety společně s Janou Komrskou. Tentokrát se představí s Šikulovou.

Prvenství bude obhajovat ukrajinský gymnasta Maksim Semjankiv, jehož novou partnerkou bude Olena Vasiljevová. Na startu bude deset dvojic ze šesti zemí.

Na Gajdošův memoriál je přihlášeno osmnáct dívčích týmů ze sedmi zemí, prvenství v soutěži jednotlivkyň obhajuje Lucie Jiříková ze Sokola Brno I. V soutěži chlapců budou hlavními favority gymnasté Maďarska a Rakouska, v jehož týmu bude loňský vítěz Johannes Mairoser.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře