Reklama
reklama

Domácí gymnastická sezona vyvrcholí dvěma závody v Brně

Domácí sezona ve sportovní gymnastice vyvrcholí v následujících dnech dvěma mezinárodními akcemi v Brně. O tomto víkendu se uskuteční Memoriál Jana Gajdoše juniorů a o týden později 23. listopadu uspořádá Sokol Brno I Grand Prix smíšených dvojic.

Na Grand Prix se představí stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu Chorvat Filip Ude či dvě nejlepší současné české sportovní gymnastky Kristýna Pálešová a Jana Šikulová. Po loňské absenci se vrátí na start i Martin Konečný, který vyhrál tuto soutěž před deseti lety společně s Janou Komrskou. Tentokrát se představí s Šikulovou.

Prvenství bude obhajovat ukrajinský gymnasta Maksim Semjankiv, jehož novou partnerkou bude Olena Vasiljevová. Na startu bude deset dvojic ze šesti zemí.

Na Gajdošův memoriál je přihlášeno osmnáct dívčích týmů ze sedmi zemí, prvenství v soutěži jednotlivkyň obhajuje Lucie Jiříková ze Sokola Brno I. V soutěži chlapců budou hlavními favority gymnasté Maďarska a Rakouska, v jehož týmu bude loňský vítěz Johannes Mairoser.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře