Reklama
reklama

Brněnský půlmaraton a desítku ovládli bratři Kučerové

Slunečné počasí s teplotami přesahujícími dvacet stupňů provázelo závodníky čtvrtého ročníku Brněnského půlmaratonu, který v neděli 17. dubna odstartoval z náměstí Svobody. 

Do širšího centra města se vydalo celkem 1952 běžců a běžkyň všech kategorií, zaregistrovaných jich bylo téměř 2200. „Už před startem jsme očekávali, že počet účastníků klasických silničních závodů, jakým je i Brněnský půlmaraton, letos neporoste. Přesto se nám podařilo dosáhnout na vysoké číslo a hlavně udržet kvalitu závodu v centru města, i když mnohé závodníky bohužel potrápilo teplejší počasí,” řekl ředitel závodu Aleš Čtvrtníček.

Vítězství v půlmaratonském závodě obhájil před druhým Danielem Orálkem a třetím Jiřím Petrem také domácí běžec Martin Kučera, tentokrát časem 1:11:21. „Nastoupil jsem na pátém kilometru, a i když jsem poté zpomaloval, tak jsem náskok udržel. Nebyl jsem ale úplně v nejlepším rozpoložení, proto jsem rád, že se to povedlo,“ shrnul závodník VSK Univerzita Brno. O dosud nejlepší výkon v historii Brněnské desítky se pak postaral jeho bratr Lukáš, který jeden 10,5km okruh širším centrem Brna zvládl za 34 minut a 19 vteřin.

Zajímavá jména se objevila na půlmaratonské distanci mezi ženami. V hlavním závodu dominovala triatlonistka Simona Křivánková, která protla cílovou pásku v čase 1:24:00. „Je to můj nejrychlejší čas na čistě půlmaratonské trati, jsem s ním spokojena, běžela jsem podle plánu. Byla tu úžasná divácká atmosféra, líbila se mi také trať, i když byla dost těžká,“ podělila se o své dojmy vítězka. Stříbrnou příčku obsadila členka pořádající tréninkové skupiny BehejBrno.com Lenka Kohnová a třetí do cíle doběhla vytrvalkyně Ivana Martincová.

Na své si přišla i více než stovka dětí v rolích předběžců hlavního závodu, soutěžily i týmy a štafety. Během ožilo celé centrum. „Jsme rádi, že Brno ukázalo, že umí žít sportem. Postaraly se o to tisíce lidí, obyvatelů města, návštěvníků ze všech koutů republiky a takřka čtyř desítek různých zemí světa, výborná byla i hlasitá podpora fanoušků podél trati,” poděkoval všem Čtvrtníček.

Organizátoři pro všechny již nyní připravují na 22. května další ročník závodů Schody AŽ nahoru a na podzim noční běh 5|10 mil Brnem. Do budoucna se rýsují už i konkrétní plány na maratonský závod v ulicích Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře