Reklama
reklama

Brněnské VUT porazilo Masarykovu univerzitu v napínavém fotbalovém souboji

Poslední vteřiny do konce utkání. Napětí mezi studenty obou brněnských univerzit vrcholí. Extatický křik a vítězem historicky prvního Fotbalového souboje univerzit je Vysoké učení technické v Brně! S konečným výsledkem 2:1 porazila brněnská technika favorizovanou Masarykovu univerzitu.

„Po loňské hokejové prohře a nynějším vítězství na zeleném trávníku se jednoznačně ukazuje, že nejsme z ledu,“ okomentoval s nadsázkou výhru VUT rektor Petr Štěpánek. Na fotbalový stadion na Srbské zavítalo cca tři a půl tisíce diváků. „V případě Fotbalového souboje univerzit nebylo potřeba hráče až tolik motivovat. Sami měli snahu co nejlépe reprezentovat, to už ostatně ukázaly náborové tréninky. Studenty nejvíce lákalo zahrát si na ligovém stadionu před zraky několika tisíc diváků,“ vysvětlil trenér Miloslav Pašek z Centra sportovních aktivit VUT v Brně. Hájit barvy techniky chtělo přes 70 hráčů, do širšího výběru se pak dostalo 34 z nich.

 „Mohli jsme se někomu zdát slabší na papíře, a to nás donutilo se lépe koncentrovat a na zápas se připravit. Fotbalový souboj univerzit je jednou z akcí, kdy studenti i zaměstnanci mohou přijít a podpořit svou alma mater,“ připomenul hráč Jan Talaš, který je studentem Fakulty strojního inženýrství. Akci uspořádaly za podpory FC Zbrojovka Brno studentské spolky obou univerzit. Rozhodčím napínavého utkání byl navíc známý brněnský fotbalista Petr Švancara.

„Chtěl bych poděkovat organizátorům, kteří se na akci podíleli a umožnili tak studentům obou škol dokázat, že mají nejen zájem o studium, ale umí se i dobře pobavit,“ dodal Štěpánek. Zatímco na ledové ploše se dvě největší brněnské univerzity potkávají pravidelně, Fotbalový souboj univerzit se letos uskutečnil vůbec poprvé. Zařadil se tak na seznam dalších univerzitních klání: 28. dubna bude hala Vodova hostit florbalové utkání MU vs. VUT a 3. června se uskuteční závody osmiveslic obou brněnských univerzit.

Zdroj: VUT Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře