Reklama
reklama

Brněnské VUT porazilo Masarykovu univerzitu v napínavém fotbalovém souboji

Poslední vteřiny do konce utkání. Napětí mezi studenty obou brněnských univerzit vrcholí. Extatický křik a vítězem historicky prvního Fotbalového souboje univerzit je Vysoké učení technické v Brně! S konečným výsledkem 2:1 porazila brněnská technika favorizovanou Masarykovu univerzitu.

„Po loňské hokejové prohře a nynějším vítězství na zeleném trávníku se jednoznačně ukazuje, že nejsme z ledu,“ okomentoval s nadsázkou výhru VUT rektor Petr Štěpánek. Na fotbalový stadion na Srbské zavítalo cca tři a půl tisíce diváků. „V případě Fotbalového souboje univerzit nebylo potřeba hráče až tolik motivovat. Sami měli snahu co nejlépe reprezentovat, to už ostatně ukázaly náborové tréninky. Studenty nejvíce lákalo zahrát si na ligovém stadionu před zraky několika tisíc diváků,“ vysvětlil trenér Miloslav Pašek z Centra sportovních aktivit VUT v Brně. Hájit barvy techniky chtělo přes 70 hráčů, do širšího výběru se pak dostalo 34 z nich.

 „Mohli jsme se někomu zdát slabší na papíře, a to nás donutilo se lépe koncentrovat a na zápas se připravit. Fotbalový souboj univerzit je jednou z akcí, kdy studenti i zaměstnanci mohou přijít a podpořit svou alma mater,“ připomenul hráč Jan Talaš, který je studentem Fakulty strojního inženýrství. Akci uspořádaly za podpory FC Zbrojovka Brno studentské spolky obou univerzit. Rozhodčím napínavého utkání byl navíc známý brněnský fotbalista Petr Švancara.

„Chtěl bych poděkovat organizátorům, kteří se na akci podíleli a umožnili tak studentům obou škol dokázat, že mají nejen zájem o studium, ale umí se i dobře pobavit,“ dodal Štěpánek. Zatímco na ledové ploše se dvě největší brněnské univerzity potkávají pravidelně, Fotbalový souboj univerzit se letos uskutečnil vůbec poprvé. Zařadil se tak na seznam dalších univerzitních klání: 28. dubna bude hala Vodova hostit florbalové utkání MU vs. VUT a 3. června se uskuteční závody osmiveslic obou brněnských univerzit.

Zdroj: VUT Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře