Reklama
reklama

Brněnská závodnice Vendula Strachotová zvítězila na Mistrovství české republiky ve freedivingu

Poslední květnový víkend proběhlo v Praze Mistrovství České republiky 2015 v nádechovém potápění. Společně s mistrovstvím ČR probíhal amatérský závod série Apnea Academy Cup pro nováčky. 

Závodilo se ve dvou bazénových disciplínách – statické apnoi, kde je cílem zadržet dech na co nejdelší dobu a závodník většinou nehybně leží na hladině, a dynamické apnoi s ploutvemi, kdy se závodním snaží uplavat co nejdelší vzdálenost na jeden nádech a to za pomoci ploutví nebo závodní monoploutve. Závod proběhl s mezinárodní účastí a kromě Čechů se na start postavili i závodníci z Polska, Ruska a Slovenska.

Titul mistryně České republiky již potřetí v řadě obhájila brněnská Vendula Strachotová z klubu Ocean Devils. Mezi muži titul mistra republiky vybojoval domácí Michal Rišian.

Zejména v ženské kategorii byl boj o první místo napínavý až do samého konce závodu a ženy ukázaly, že české závodnice se neztratí ani ve světové konkurenci. Hned po první disciplíně, statické apnoi, bylo jasné, které závodnice se poperou o titul Mistryně ČR pro rok 2015. Kateřina Šuranská zadržela dech na 6 minut a 25 sekund. Vendula Strachotová (Ocean Devils Brno) svým časem 6 minut a 42 sekund obsadila průběžné druhé místo. První disciplínu vyhrála Gabriela Grézlová s časem 7 minut a 10 sekund. O kvalitě těchto výkonů svědčí i to, že všechny tři ženy dosáhli lepších výkonů než přítomní muži.

Nejlepšího času v mužské kategorii 6 minut a 7 sekund dosáhl Michal Rišian, na druhém místě v průběžném pořadí skončil Radek Veverka s časem 6 minut a 5 sekund. Třetí příčku obsadil slovenský Martin Zajac s dosaženým časem 5 minut a 43 sekund.

Z nejlepší ženské trojice plavala jako první Gabriela Grézlová, která zaplavala 133 m, velmi blízko svému osobnímu maximu. Kateřina Šuranská zaplavala 150 m v osobním rekordu a druhým osobním rekordem dne se usadila na průběžném druhém místě. Vendula Strachotová se ovšem nenechala znervóznit a výkonem 157 metrů a osobním rekordem si zajistila celkové prvenství a titul mistryně České republiky. 

Mezi muži si celkové třetí místo s výkonem 160 m zajistil Michal Svadlenka. Radek Veverka získal stříbro, když zaplaval 149 metrů. Michal Rišian s 201 metry bral celkové prvenství a titul mistra ČR 2015. 

V soutěži nováčků zvítězil taktéž brněnský závodník z Ocean Devils Clubu Milan Wilczák, který svými kvalitními výkony skvěle nastartoval svou závodní kariéru.

Brněnští závodníci tak opět ukázali, že na závodech dokáží brát nejcennější kovy, když v přesile pražských freediverů dokázali získat dvě zlaté medaile ze tří disciplín.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře