Reklama
reklama

Brněnská závodnice Vendula Strachotová zvítězila na Mistrovství české republiky ve freedivingu

Poslední květnový víkend proběhlo v Praze Mistrovství České republiky 2015 v nádechovém potápění. Společně s mistrovstvím ČR probíhal amatérský závod série Apnea Academy Cup pro nováčky. 

Závodilo se ve dvou bazénových disciplínách – statické apnoi, kde je cílem zadržet dech na co nejdelší dobu a závodník většinou nehybně leží na hladině, a dynamické apnoi s ploutvemi, kdy se závodním snaží uplavat co nejdelší vzdálenost na jeden nádech a to za pomoci ploutví nebo závodní monoploutve. Závod proběhl s mezinárodní účastí a kromě Čechů se na start postavili i závodníci z Polska, Ruska a Slovenska.

Titul mistryně České republiky již potřetí v řadě obhájila brněnská Vendula Strachotová z klubu Ocean Devils. Mezi muži titul mistra republiky vybojoval domácí Michal Rišian.

Zejména v ženské kategorii byl boj o první místo napínavý až do samého konce závodu a ženy ukázaly, že české závodnice se neztratí ani ve světové konkurenci. Hned po první disciplíně, statické apnoi, bylo jasné, které závodnice se poperou o titul Mistryně ČR pro rok 2015. Kateřina Šuranská zadržela dech na 6 minut a 25 sekund. Vendula Strachotová (Ocean Devils Brno) svým časem 6 minut a 42 sekund obsadila průběžné druhé místo. První disciplínu vyhrála Gabriela Grézlová s časem 7 minut a 10 sekund. O kvalitě těchto výkonů svědčí i to, že všechny tři ženy dosáhli lepších výkonů než přítomní muži.

Nejlepšího času v mužské kategorii 6 minut a 7 sekund dosáhl Michal Rišian, na druhém místě v průběžném pořadí skončil Radek Veverka s časem 6 minut a 5 sekund. Třetí příčku obsadil slovenský Martin Zajac s dosaženým časem 5 minut a 43 sekund.

Z nejlepší ženské trojice plavala jako první Gabriela Grézlová, která zaplavala 133 m, velmi blízko svému osobnímu maximu. Kateřina Šuranská zaplavala 150 m v osobním rekordu a druhým osobním rekordem dne se usadila na průběžném druhém místě. Vendula Strachotová se ovšem nenechala znervóznit a výkonem 157 metrů a osobním rekordem si zajistila celkové prvenství a titul mistryně České republiky. 

Mezi muži si celkové třetí místo s výkonem 160 m zajistil Michal Svadlenka. Radek Veverka získal stříbro, když zaplaval 149 metrů. Michal Rišian s 201 metry bral celkové prvenství a titul mistra ČR 2015. 

V soutěži nováčků zvítězil taktéž brněnský závodník z Ocean Devils Clubu Milan Wilczák, který svými kvalitními výkony skvěle nastartoval svou závodní kariéru.

Brněnští závodníci tak opět ukázali, že na závodech dokáží brát nejcennější kovy, když v přesile pražských freediverů dokázali získat dvě zlaté medaile ze tří disciplín.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře