Reklama
reklama

Baseballisté Draků Brno porazili na Evropském poháru Barcelonu

Trpělivou hrou na pálce a precizní obranou vyhráli Drací Brno ve svém třetím duelu na Evropském poháru baseballistů 10:3 nad pořádající Barcelonou.  Draci otočili zápas v páté směně a zvítězili 10:3. Dračí pálky se konečně probudili a dvanáctkrát poslali nechytatelný míč do pole.

Potvrdily se předpoklady, že Španělé bez své jedničky nebo dvojky na kopci jsou podstatně slabší. Za Barcelonu začal házet Gimeno, který se k týmu připojil až minulý víkend a odházel pouze dvě směny. Gimeno házel okolo 140 z leva a v prvních směnách působil dominantně, ale jak rostla porce nadhozů tak se vytrácela i dominance.  Sob zaházel dobře. Slabší chvilku si vybral ve třetí směně při druhém průchodu lineupu. Španělé odpálili dva hity, ale co je horší Sobovi  se „dočasně“ vytratil strike a metou zdarma plní mety. S dvěma auty a běžci na všech metách se Draci pokusili o reverse pick na druhé metě, běžec byl sice překvapen, ale místo autu míč míříl do zadního pole a Španělé poprvé dobíhali. Další doběh dobíhal po metě zdarma.
"Kluky to nepololožilo a pokračovali v trpělivé práci na španělském nadhazovači. S přibývajícím počtem nadhozu se zvyšovala razance našich odpalů a stále častěji jsme byli na metách s skórovali. Klíčem k úspěchu byla na jedné straně perfektní disciplína pálkařů a na straně druhé to, že se Sobotka dal dohromady a další tři směny Španěly prakticky k ničemu nepustil. Jsem v českém baseballu dlouho, ale na této úrovni jsem něco podobného ještě nezažil. Sob si sáhl na dno, ale nenechal se zlomit, dal se dohromady a našel cestu a pomohl nám k vítěyství," uvedl trenér.
Top momenty zápasů:
2. směna v obraně: Sobotka se Schneiderem zahrají pick off. Dva auty běžci na první a druhé. Schnajdy si říká o překročený pick off a hrají se Sobem poslední out směny.
3. směna v obraně: Schneider hraje out na domácí metě. První a třetí meta obsazená, španělé hrají hitn run, odpal jde na Martina Schneidra. Martin nemůže hrát double, ale atakuje míč a hraje out v běhu na domácí metě!
4. směna v útoku: Čapka vyloučen. První a třetí obsazená a Břeň krade dvojku, Dubový je strikeout, ale brání kečrovi, a Břěn je vyhlášen aut. Tento prapodivný double play rozdmýchá vášně a na konci slovní přestřelky s rozhodčím je Hynek vyloučen, i když to už jsme šli zpět do dagoutu.
5. směna v útoku: Jakub Hajtmar začíná „Big Inning“. Jakub Hajtmar odpaluje leadoff double do levého pole a spouští Dračí kanonádu. Na jeho hit navazují hity Veselý, Schneider, Derhak se dostává na chybu až druhou metu  …, Gimeno odchází z kopce! Skórujeme čtyřikrát.
9. směna v obraně – Hajtmar hraje double play. Jakub chytá groundball přes střed sám šlape druhou  metu a přesným příhozem autuje na jedničce.
V pátek se Draci utkají s Rimini.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře