Reklama
reklama

Baseballisté Draků Brno porazili na Evropském poháru Barcelonu

Trpělivou hrou na pálce a precizní obranou vyhráli Drací Brno ve svém třetím duelu na Evropském poháru baseballistů 10:3 nad pořádající Barcelonou.  Draci otočili zápas v páté směně a zvítězili 10:3. Dračí pálky se konečně probudili a dvanáctkrát poslali nechytatelný míč do pole.

Potvrdily se předpoklady, že Španělé bez své jedničky nebo dvojky na kopci jsou podstatně slabší. Za Barcelonu začal házet Gimeno, který se k týmu připojil až minulý víkend a odházel pouze dvě směny. Gimeno házel okolo 140 z leva a v prvních směnách působil dominantně, ale jak rostla porce nadhozů tak se vytrácela i dominance.  Sob zaházel dobře. Slabší chvilku si vybral ve třetí směně při druhém průchodu lineupu. Španělé odpálili dva hity, ale co je horší Sobovi  se „dočasně“ vytratil strike a metou zdarma plní mety. S dvěma auty a běžci na všech metách se Draci pokusili o reverse pick na druhé metě, běžec byl sice překvapen, ale místo autu míč míříl do zadního pole a Španělé poprvé dobíhali. Další doběh dobíhal po metě zdarma.
"Kluky to nepololožilo a pokračovali v trpělivé práci na španělském nadhazovači. S přibývajícím počtem nadhozu se zvyšovala razance našich odpalů a stále častěji jsme byli na metách s skórovali. Klíčem k úspěchu byla na jedné straně perfektní disciplína pálkařů a na straně druhé to, že se Sobotka dal dohromady a další tři směny Španěly prakticky k ničemu nepustil. Jsem v českém baseballu dlouho, ale na této úrovni jsem něco podobného ještě nezažil. Sob si sáhl na dno, ale nenechal se zlomit, dal se dohromady a našel cestu a pomohl nám k vítěyství," uvedl trenér.
Top momenty zápasů:
2. směna v obraně: Sobotka se Schneiderem zahrají pick off. Dva auty běžci na první a druhé. Schnajdy si říká o překročený pick off a hrají se Sobem poslední out směny.
3. směna v obraně: Schneider hraje out na domácí metě. První a třetí meta obsazená, španělé hrají hitn run, odpal jde na Martina Schneidra. Martin nemůže hrát double, ale atakuje míč a hraje out v běhu na domácí metě!
4. směna v útoku: Čapka vyloučen. První a třetí obsazená a Břeň krade dvojku, Dubový je strikeout, ale brání kečrovi, a Břěn je vyhlášen aut. Tento prapodivný double play rozdmýchá vášně a na konci slovní přestřelky s rozhodčím je Hynek vyloučen, i když to už jsme šli zpět do dagoutu.
5. směna v útoku: Jakub Hajtmar začíná „Big Inning“. Jakub Hajtmar odpaluje leadoff double do levého pole a spouští Dračí kanonádu. Na jeho hit navazují hity Veselý, Schneider, Derhak se dostává na chybu až druhou metu  …, Gimeno odchází z kopce! Skórujeme čtyřikrát.
9. směna v obraně – Hajtmar hraje double play. Jakub chytá groundball přes střed sám šlape druhou  metu a přesným příhozem autuje na jedničce.
V pátek se Draci utkají s Rimini.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře