Reklama
reklama

Zohorna rozhodl zápas ve prospěch Komety. Body z hokejového derby zůstávají v Brně

B r n o – Nedělní podvečer svedl proti sobě dva odvěké rivaly. Brňané se v utkání dostali třikrát do vedení, na což dokázali hokejisté z hlavního města vždy odpovědět. Po chybě Martina Réwaye se prosadil Hynek Zohorna, na což už ale svěřenci Josefa Jandače nedokázali gólově zareagovat a nechávají v městě pod Špilberkem všechny body.

Domácí vstoupili do zápasu v ospalejším tempu než rival z Prahy. Už v první minutě musel Marek Čiliak řešit první zmatky ve svém brankovišti, kde nebezpečně dotíral Kumstát, jeho snaha však nepřinesla smutek na brněnské tribuny. Ti naopak poprvé zatleskali muži v domácí kleci. Do zápasu se hráči, hájící barvy města pod Špilberkem, dostali v první přesilové hře utkání. Brňané zamkli svého soupeře v pásmu a ostřelovali Pöpperleho svatyni ze všech pozic. Největší zmatky v jeho brankovišti přišli po střele Kuboše, ale i sparťanský gólman si s prvními vážnějšími příležitostmi soupeře poradil. Kometa byla po početní výhodě více ze hry. Po špatném střídání poslal Kováčik kotouč na modrou Tomáši Vondráčkovi ten udělal pár rychlých kroků a tvrdou střelou mezi Pöpperleho rukou a tělem poprvé rozveselil brněnský svatostánek - 1:0.

V následujícím průběhu první dvacetiminutovky si svěřenci Aloise Hadamczika dokázali vypracovat řadu slibných šancí. Největší měl na své holi Tomáš Kaberle, ale ani nadvakrát nedokázal poslat černý nesmysl za záda pražského brankáře. Hosté poprvé udeřili v polovině sedmnácté minuty, když Lukáš Pech vybojoval kotouč v rohu kluziště a Robert Saboličpo rychlé kličce procedil kotouč za muže v brněnské bráně –1:1. V závěru třetiny čekali modrobílé hokejisty krušné chvíle, když musel na trestnou lavici usednout Jan Hanzlík, Sparťané ale početní výhodu, rozdělenou zápasovou přestávkou, nevyužili a stejně jako domácí šli do kabin s vyrovnaným stavem.

Druhou část utkání zahájili lépe opět hosté. Poté, co uběhly poslední sekundy přesilovky výběru Josefa Jandače, dostali hokejisté z Prahy k dispozici další početní výhodu. Paradoxně si ale největší šanci v této dvouminutovce vypracoval domácí kapitán Leoš Čermák, který vyjel s pukem ze svého pásma, přebruslil posledního obránce a ocitl se tváří v tvář Tomáši Pöpperlemu, ten ale prokoukl jeho úmysl a nedovolil mu zvednout ruce nad hlavu.

Dvě velké šance se v DRFG Areně zrodily před polovinou utkání. Nejprve David Ostřížek orazítkoval přízemní střelou brankovou konstrukci, na druhé straně dostal hodně prostoru Petr Kumstát, ani on ale muže v masce nepřekonal. Ve třicáté sedmé minutě museli pykat na trestné lavici dva sparťanští hráči v krátkém časovém sledu, konkrétně Čajkovský s Poláškem a Kometa tak dostala k dispozici dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. V té si vzal slovo elitní snajpr v bílém dresu Jan Hruška a i se štěstím dopravil nadvakrát kotouč za ležícího Pöpperleho - 2:1.

Závěrečná perioda byla na branky nejbohatší z celého utkání. Hned v úvodu využil početní výhodu nejlepší hráč hostujícího celku Daniel Přibyl, který po střele spoluhráče Réwaye dorážel černou pryž za Čiliakova záda – 2:2. Sparta ze začátku závěrečné dvacetiminutovky opět dominovala, ale jako blesk z čistého nebe se v padesáté druhé minutě prosadil Leoš Čermák. Jeho střela propadla k překvapení všech přítomných za záda Tomáše Pöpperleho – 3:2. Aby nedělní duel nepřišel o zápletku, postaral se dvě minuty na to potřetí v zápase o vyrovnání Jan Piskáček – 3:3.

Jestli někdo čekal defenzivní hokej z obou stran, ten se šeredně mýlil. Za vyrovnaného stavu byli diváci v Brně svědky hokeje nahoru dolů. V čase 55:54 talentovaný slovenský hokejista Réway vyrobil hrubici ve vlastním pásmu a Hynek Zohorna poslal bekhendem o tyčku kotouč do sítě - 4:3. Na branku útočníka s dvacítkou na zádech už nedokázali hosté odpovědět, naopak pojistku do prázdné branky přidal Vilém Burian a Kometa si nechává na svém ledě všechny tři body po výhře 5:3.

Branky a nahrávky: 8. Vondráček (Kováčik), 38. Hruška (Kaberle), 52. Čermák (Dočekal), 56. H. Zohorna, 59. Burian – 17. Sabolič (Pech), 42. Přibyl (Réway, Buchtele), 54. Piskáček (Buchtele). Rozhodčí: Čech, Hradil – Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře