Reklama
reklama

Zlín čtvrtý zápas zvládl a vyrovnal stav série

Z l í n - Druhý zápas na venkovním hřišti nevyšel. Kometa nedokázala navázat na výhru z nedělního odpoledne a podlehla soupeři 5:3. Ačkoliv se modrobílá družina prala do posledních minut, kýžené vyrovnání se nekonalo. Do Brna se tak vrací série za stavu 2:2. Ta bude pokračovat ve čtvrtek v DRFG Areně.

První třetina nabídla málo pohledného hokeje, což však diváci viděli, bylo velké množství trestů na obou stranách. Ani jeden z týmů však přesilovky nedokázal využít. Přesto se několik možností urodilo, především Kašík musel zasahovat v nebezpečných brněnských početních výhodách. Náhradník za Štůralu ale několik možností Komety pochytal, největší možnost na otevření skóre měl Dočekal, ale nedal. Stav se v první třetině přeci jen změnil. Leška vystřelil z pravého kruhu, Čiliak vyrazil puk pouze na hůl Jiřího Ondráčka, který ve čtrnácté minutě doklepl puk do sítě – 1:0.

Ve druhé části chtěl Kometa smazat náskok Zlína, o vyrovnání se pokoušel Honejsek, ale Kašík se vrhl bývalému spoluhráči pod nohy a tutovky Brna zlikvidoval. Poté dostalo PSG Kometu pod tlak a velký závar zakončil Jakub Svoboda - 2:0. Po polovině duelu bylo pro hosty ještě hůř, Leška překvapil Čiliaka, když se zjevil před brněnským brankářem a odražený kotouč naservíroval na čepel Pavla Kubiše, který puk poslal do odkryté branky – 3:0.

Aby toho nebylo málo, o pár chvil později vyhnal Čiliaka z brány Roman Vlach, který se dostal k odražené střele Holíka do tyče a pak už to bylo snadné – 4:0. Brno se dostalo do hry až v závěru třetiny. Nejprve se po buly střelecky prosadil Petr Mrázek a čtyři vteřiny před koncem druhé periody zavěsil po přihrávce Tona puk do sítě Vojtěch Němec - 4:2.

Sotva se diváci usadili do hlediště, Zlín kontroval rychlou odpovědí. Jiří Ondráček využil přihrávky Marušáka a překonal padajícího Faltera – 5:2. Kometa se snažila s výsledkem ještě něco udělat, také se to dařilo. Šest minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje Jan Káňa, který vymetl růžek Kašíkovy brány - 5:3.

Vzápětí mohlo být pro brněnský tým ještě lépe, ale Malcova střela byla vyhodnocena jako postavení hráče v brankovišti. Víc už se tedy nestalo a ševci si dokráčeli pro vyrovnání v sérii. Stav je tak 2:2.

 

Branky a nahrávky: 14. Ondráček (Leška, Čajánek), 26. Svoboda (A. Holík), 33. Kubiš (Leška, Urbanec), 36. Vlach (P. Holík), 43. Ondráček (Marušák, Čajánek) – 37. Mrázek, 40. Němec (Ton), 55. Káňa (Ptáček, Malec).Rozhodčí: Hradil, Fraňo - Bláha, Špůr. Vyloučení: 11:8 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6510. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3. Nejlepší hráči zápasu: Jiří Ondráček - Petr Mrázek. Stav série: 2:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře