Reklama
reklama

Zápas v Plzni rozhodovaly výhradně přesilové hry. Soupeř v nich byl úspěšnější

Plzeň zopakovala stejný výsledek jako v zápase 7. kola v Brně. I tentokrát totiž indiáni zvítězili 4:1. Byl tu pouze jediný rozdíl, tentokrát se hrálo na západě Čech. Kometa se přitom v utkání dostala do vedení jako první. Ovšem na branku Tomáše Svobody už nikdo z jeho spoluhráče navázat nedokázal. Soupeř naproti tomu v druhé třetině skóre otočil a v závěrečné části ho ještě dvěma góly pojistil. Velkou zajímavostí jistě je, že všechny branky utkání padly v přesilových hrách.
Plzeň - Kometa 4:1 (0:1, 2:0, 2:0). Branky a nahrávky: 28. Seman (Straka J., Sýkora J.), 40. Kašpařík (Sýkora J., Vlasák), 42. Pletka (Vlasák, Duda), 58. Sýkora J. (Kašpařík, Straka J.) – 19. Svoboda (Kuboš, Němec). Rozhodčí: Frańo, Kalivoda – Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:7, navíc Vlasák (PLZ) - Kempný (KOM) oba os. 10 min. trest. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5229. Střely na branku: 29:18.
Plzeň: Machovský – Boháč, Hanzlík (C), Seman, Jeřábek, Slovák, Mozík, Slavík – Sýkora J., Straka J., Kratěna, ★ Pletka, Vlasák, Duda, Lev, Kašpařík, Indrák, Hollweg, Sýkora T., Dvořák.
Kometa: Čiliak – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Holec, Čermák (C), Zohorna, Káňa, Němec, ★ Svoboda T., Burian, Hruška, Dočekal, Wasserbauer, Koreis, Mrázek.
 

Kometa vstoupila do zápasu aktivněji. První šanci utkání měl Zohorna. Poté brněnskou aktivitu přibrzdilo vyloučení. Plzni se však přesilová hra příliš nepovedla, Čiliaka se domácím ohrozit příliš nepodařilo. Až když už se dávno hrálo pět na pět, dostal se ke střele Ján Sýkora. Za jeho střelou se brněnský gólman jen ohlédl, šla však těsně mimo tři tyče. Co však spálil Tomáš Sýkora, tomu se divákům na stadionu ani nechtělo věřit. Dvořák objel bránu, z otočky našel svého spoluhráče, který byl u pravé tyčky úplně osamocený. Sýkora však v rozhodující chvíli přestřelil branku snad z půl metru. Sám tomu poté nemohl uvěřit. Také Kometa dostala svou početní výhodu, ale ani ona si s ní nenaložila kýženým způsobem. Při hře pět na pět byla aktivnější Plzeň. Hned po svém návratu do hry se Josef Straka zapojil do útoku, ale na Čiliaka nevyzrál. necelých pět minut před koncem třetiny se postavil na své oblíbené místo Pletka a pálil. Čiliak ale předvedl rychlý zákrok a šanci Pletky zmařil. Gól padl až v 19. minutě, jeho autorem byl v přesilové hře Tomáš Svoboda. Ten využil volného prostoru před Machovským a po přesných přihrávkách neměl problém se zametením puku do branky - 0:1. Hosté tak zamířili do kabiny mírně spokojenější.

Plzeň hned od začátku druhé třetiny chtěla vyrovnat skóre. Duda ale ranou z první z mezikruží minul a spálil tak svou velkou šanci. Na druhé straně se stejně vedlo Burianovi. Úvodní minuty druhé dvacetiminutovky nabídly opravdu hokej nahoru-dolů. Ihned po vhazování ujížděl Hollweg sám na Čiliaka, ale ten proti jeho ráně sklapl betony včas. Ján Sýkora vybojoval v útočném pásmu puk, ideálně našel Kratěnu, ten pálil, ale jak bylo u plzeňských střelců v zápase zvykem, střela šla nad branku Komety. Daniel Seman už ale v přesilové hře pálil přesně a vyrovnal na 1:1. Poté měli indiáni ještě několik šancí. Tu největší měl ale brněnský Burian při akci dva na jednoho. Trefil pouze tyč. A nedlouho po něm orazítkoval druhou Machovského tyčku Kempný. V těchto chvílích přálo domácím štěstí. Poté už zase byla aktivnější Plzeň, byla usazená v útočném pásmu, ale nedokázala z tlaku nic vytěžit. Machovskému na druhé straně zatopil Koreis, obránci však celou situaci zachránili odpálením puku do bezpečí. Poslední dvě minuty prostřední části mohla Plzeň odehrát v pěti proti čtyřem, 25 vteřin před sirénou však Pavel Kašpařík usměrnil Sýkorovu střílenou přihrávku do sítě - 2:1.

Jak Plzeň před přestávkou začala, tak po ní pokračovala. Na trestné pykal Dujsík za faul na J. Sýkoru, když Václav Pletka bekhendovou střelou vymetl horní roh Čiliakovy branky. S tím opravdu nemohl brněnský brankář nic udělat - 3:1. Domácím rychlý gól pomohl, najednou jich byl plný led. Ve 48. minutě hledal Duda úplně volného Lva, který by kotouč jen uklízel do odkryté části branky, ale plzeňskému útočníkovi touš utekl a ze šance nebylo nic. Kometa se osmělila až v polovině třetí třetiny, když Zohorna zkoušel překvapit Machovského střelou z úhlu. Brněnský útočník však přestřelil. Na druhé straně se do samostatného úniku dostal J. Straka. Nakonec se o slibnou šanci připravil zbytečnou kličkou navíc. Hosté mohli snížit v nabídnuté přesilové hře, ale ta se jim příliš nevydařila, nevytvořili si žádnou dobrou příležitost. To následující početní výhoda už se jim dařila mnohem lépe. Ostřelovali Machovského odkud se dalo, ale plzeňský gólman všechny pokusy Komety pochytal. Tomáš Svoboda pálil z bezprostřední blízkosti, ale nemířil přesně. Poté mohl chybu v rozehrávce potrestat Pletka, ale Čiliak jeho střelu perfektním rozštěpem zneškodnil. Při pobytu Žižky na trestné lavici přidal Ján Sýkora třetí bod večera, když po dvou asistencích přidal také vstřelenou branku - 4:1. To byla pojistka na plzeňské vítězství. Plzeň tak poráží Brno podruhé v sezón stejným rozdílem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře