Reklama
reklama

Zápas Komety se Zlínem skončil ve 13. minutě. Nad ledem byla mlha

Mlha v hale Rondo nedovolila odehrát utkání druhého kola hokejové Tipsport extraligy. Hráči Komety a Zlína stihli pouze 13 minut a 3 vteřinky k tomu. Duel byl proto odložen a o náhradním termínu se rozhodne v nejbližších dnech.

Oficiální stanovisko klubu k nastalé situaci přiblížil tiskový mluvčí Michal Chylík. „Problém byl s počasím. Venku byla 98% vlhkost, zmoklí diváci přišli do haly mokří a vše se do ní "natahalo". Klimatizace, vzduchotechnika, všechno jelo naplno, ale nebylo v silách obou zařízení, aby se v nějakém rychlém časovém horizontu zlepšilo ovzduší v hale."

„Udělali jsme maximum, co jsme mohli udělat, ale ten časový úsek byl příliš krátký. Hodinu jsme čekat nemohli," upozornil Chylík na fakt, že duel byl navíc v přímém přenosu České televize. „V nejbližší době se určí náhradní termín a celý zápas by měl začít s největší pravděpodobností od začátku, tedy za stavu 0:0 a od času 0:00. Ihned jak to půjde, budeme vás informovat," dodal Chylík.

I když se utkání nedohrálo, proběhla v tiskovém centru haly Rondo tradiční tisková konference. Tu zahájil kouč Zlína Rostislav Vlach, který prožívá se svým týmem prapodivné období. V minulém kole odklad o hodinu kvůli dopravní zácpě hokejistů z Mladé Boleslavi, nyní dokonce předčasný konec zápasu. „Je dobře, že se to utkání ukončilo. Bohužel není co hodnotit, hráči místy neviděli na puk, podmínky byly tak akorát na zranění," říká lodivod hostů.

V podobném duchu hovořil i brněnský trenér Vladimír Kýhos. „Souhlasím s Rosťou, je dobře, že se zápas odložil. Pro všechny to bylo moc složité a víc k tomu asi není co dodat. Jen asi to, že jsem tohle nikdy nezažil," což potvrdil rovněž i jeho kolega.

Když nastaly prvotní problémy s mlhou, oba trenéři mysleli na to nejhorší, že se nedělní duel nedohraje, a také se tak stalo. „Počasí bylo špatné, deštivé, k tomu máte vyprodanou halu, kde byla velká vlhkost," řekl Kýhos, se kterým Rostislav Vlach do puntíku souhlasil.

Zdroj: www.hc-kometa.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře