Reklama
reklama

Za dalšími zápasy European Trophy odlétá Kometa na sever

Brno - Praha - Stockholm - Luela - Oulu - Stockolm - Praha - Brno. Výletem za hokejem si zpestří poslední víkend letošních prázdnin hokejisté Komety Brno. Nejprve nabere letadlo směr Švédsko, kde se Brňané v pátek střetnou s Luleou, den poté se pak ve Finsku utkají s Karpatem Oulu. Program budou mít hokejisté jihomoravského celku na tripu do Skandinávie pořádně nabitý.

Ve čtvrtek nasednou Praze hokejisté Komety do letadla, které dosedne na ranvej letiště ve Stockholmu. Z hlavního města se celý tým přesune autobusem do Lulei. Druhý den tam Brňané nastoupí k zápasu, po kterém se přesunou opět autobusem do zhruba 260km vzdáleného Oulu. Po zápase ve Finsku se opět přemístí do Stockholmu, odkud se vrátí do Prahy. Let mezi hlavními městy České republiky a Švédského království přitom trvá dvě hodiny.

Obránce Jan Hanzlík absolvoval před rokem podobnou cestu ještě jako hráč Sparty. Pražský klub tehdy odehrál zápasy ve finských městech Kuopiu a Jyväskylä. „To jsme měli stejné, jako letos tady. Na sever jsme letěli, mezi zápasy pak přejížděli autobusem. Na ledě to člověku zrovna sílu nedodá, ale hlavně je to nepříjemné hned po zápase, kdy jede člověk dvě tři hodiny autobusem a večeří pak až hodně pozdě,“ nevidí vlasatý zadák v náročném cestování žádnou velkou překážku.

Zatímco jednatřicetiletý Hanzlík se už v kariéře za hokejem něco nacestoval, jeho kolega z obrany Tomáš Dujsík stojí teprve na začátku kariéry a na podobný trip se chystá poprvé. „Ještě nikdy jsem takhle daleko za hokejem nejel, těším se na to. Nemůžu odhadnout, jaký bude mít cestování vliv na únavu, asi to ale znát bude. Ale to k tomu patří. Těším se tam i po hokejové stránce, proti severským týmům jsem ještě nehrál. Před reprezentačním srazem se u nás stavil Peťa Hubáček a říkal, že ti Švédi jsou skutečně výborní,“ říká kapitán brněnské juniorky z minulé sezony.

Do Skandinávie neodcestuje celý kádr brněnského týmu. Oproti loňsku, kdy tým už v přípravě doslova decimovala zranění a na podobný trip do Německa musel odjet v hodně omlazené podobě, je ale situace výrazně lepší. „Nepojedou s námi Martin Falter, Milan Hruška, Ondra Dlapa, Libor Pivko a Míra Holec, kteří tady budou trénovat. Zdravotní problémy má ještě Honza Křivohlávek,“ vyjmenoval absentéry trenér Vladimír Kýhos.

Kdo jede do Skandinávie: Jiří Trvaj, Marek Čiliak – Tomáš Žižka, Jozef Kováčik, Michal Kempný, David Nosek, Jan Hanzlík, Petr Kuboš, Tomáš Dujsík – Leoš Čermák (C), Jakub Svoboda, Tomáš Svoboda, Jan Hruška, Hynek Zohorna, Vojtěch Němec, Jakub Koreis, Vilém Burian, Martin Dočekal, Jan Káňa, Pavel Jenyš, Petr Mrázek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře