Reklama
reklama

Z Olomouce s prázdnou. Brňané před reprezentační přestávkou nebodovali

Poslední utkání před další reprezentační přestávkou se Kometě nevydařilo. Do souboje s Olomoucí šli Brňané s obměněnou trenérskou trojicí a pozměněnými formacemi, přesto ani tentokrát se výhry nedočkali. Domácí kohouti vedli již od 6. minuty, první trefy se Jihomoravané dočkali až v polovině třetí třetiny, to už ale prohrávali 3:0. Do konce zápasu padly ještě další tři branky, na třetí prohře Komety v řadě to už ale nic nezměnilo. V následujících dnech čeká na extraligu reprezentační přestávka, ve které budou moci Brňané zmobilizovat síly a řádně se připravit na rozhodující finiš základní části.

V prvních minutách se oba celky dostaly do pár slibných střeleckých pozic, což potvrdil poměrně rychlý gól domácích. Matěj Pekr si v šesté minutě sjel s pukem z prostoru k levému kruhu a nikým nebráněný vyslal šouravý kotouč na hostujícího gólmana. Ještě před slovenským brankářem střelu ale tečoval Roman Rác, čímž nasměroval trasu střely přímo mezi betony Čiliaka. Olomoucký forvard se navíc dočkal své první přesné trefy v sezóně.

Početní výhody se dočkali v prvním dějství i Brňané, jejich počínání bylo ale více, než kritické. Nejen, že brankáře Vošvrdu nikterak výrazně neohrozili, museli se mít hodně na pozoru při nebezpečných výjezdech Kohoutů. Nejprve se na Čiliaka rozjel naprosto osamocený Jiří Řípa, jeho pokus ale brankář Komety vyrazil. Neuběhly ani dvě minuty a hostující gólman čelil výpadu Dávida Buce. Ten však při forčekingu obráncem netrefil branku.

V prostřední části si Hanáci nejen udržovali střeleckou nadvládu, byli o něco lepší i v osobních soubojích. To potvrdil tvrdý, avšak čistý střet Staňka s Němcem, po kterém brněnský hráč odjel na střídačku ve značných křečích.

Podobně, jako v počáteční dvacetiminutovce, i tentokrát se Kohouti prosadili v prvních deseti minutách. Hostující obrana zaspala, čehož využil Jakub Herman a společně s Markem Lašem se rozjel na jediného, vracejícího se obránce. Přihrávku na poslední chvíli sice dobře postavený bek Komety zblokoval, i tak Laš nalezl puk a dostal jej za Čiliaka.

Ke konci první poloviny druhé periody se do vyzývavého úniku dostal jeden z útočníků Brna, jeho zakončení ale Vošvrda pokryl. Emoce hostů po této nepovedené akci vzrostly a vedle olomoucké klece se strhla hromadná bitka, ze které na trestnou lavici odjel Vyrůbalík s Koreisem.

Ve 29. minutě mohl být náskok Olomouce tříbrankový, když se po nepovedené rozehře Komety ve středním pásmu dostal k puku Jiří Řípa. Tomu se sice po levici nabízel rozjetý Jan Eberle, centr druhé linie vzal ale celou akci na sebe a po kličce mezi obráncem poslal puk přímo k pravé tyči. Tam byla ale připravena perfektní lapačka Čiliaka.

Čiliak musel být ve střehu i v následujících vteřinách, tentokrát ale jeho výkon na zastavení třetí branky Mory nestačil. Tentokrát dostal nehlídaný Peter Húževka puk před branku a z první jej poslal do svatyně. I tento Kohout se dočkal při svém 11. startu v dresu Olomouce svého prvního gólu.

Závěrečná část už nebyla tolik bohatá na jakékoliv výrazné šance a herní děj se vesměs přeléval ze strany na stranu. Herní převahu sice měla stále domácí Olomouc, vše ale nasvědčovalo tomu, že se svěřenci trenéra Zábranského snažili ubránit co nejnižší ztrátu a neinkasovat debakl.

Čisté konto se ale přeci jen Vošvrdovi nepodařilo uhájit. Zlomový bod pro něj přišel ve 48. minutě, kdy si stěží počínal ve stoje s likvidováním vysoké střely Komety. Jeho manévry ale puk ve výstroji neukryly. Puk nejrychleji nalezl Petr Ton a svojí dorážkou procpal puk za záda olomouckého brankáře.

Zdálo se, jakoby tato branka hosty nakopla, protože během několika následujících minut musel vynikající zásah vytáhnout opět brankář Vošvrda. Do samostatného úniku se dostal Tomáš Vondráček, proti jeho svižné střele ale vylétla mrštná lapačka strážce domácí svatyně.

Olomoučtí ale nenechali Brno dále napadat vlastní branku a čtvrtým gólem téměř pojistili výhru. U levého kruhu se k puku dostal Matěj Pekr. Na nic nečekal a z kruhu trefil přesně pravý horní růžek.

Ani hosté ale ještě nesložili zbraně a Vojtěch Němec hned po vyhraném vhazování před Vošvrdou dostal puk za betony olomouckého brankáře.

Náskok Olomouce mohl být opět tříbrankový, když se před naprosto odkrytou klecí Jihomoravanů ocitl nejprve Tomáš Mikúš, ten ale trefil pouze jednu z tyčí. Netrvalo dlouho a v prostoru mezi kruhy se ocitl zapomenutý Jiří Řípa, ani jeho projektil ale neskončil mezi třemi tyčemi. O pár vteřin později však přišla pátá branka Olomouce. Druhá formace Mory zůstala u Čiliaka, který na pohotovou střelu Michala Vodného nestačil.

Především poslední minuta hrací doby byla velmi atraktivní pro diváky, když se po zásahu Vošvrdy okamžitě strhla další bitka, do níž se zapojili všichni hráči na ledě, a to i včetně brankáře Vošvrdy.

Branky a nahrávky: 6. Rác (Pekr, Vyrůbalík), 25. Laš (Herman, Buc), 29. Húževka (Mikúš), 51. Pekr (Houdek, Holec), 59. Vodný (Eberle, Řípa) – 48. Ton (Kaberle, Kováčik), 53. Němec (Kováčik). Rozhodčí: Fraňo, Mrkva – Barvíř, Blumel. Vyloučení: 6:7, navíc Kováčik, Vondráček (oba KOM) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.Diváci: 5 500 (vyprodáno). Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Zdorj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře