Reklama
reklama

Vyrovnané utkání rozhodovaly nájezdy. V nich uspěly Vítkovice

Souboje mezi Kometou a Vítkovicemi většinou nabízejí hokej plný šancí a také výborné výkony gólmanů. To jsme viděli i nyní v předvánočním čase. Gólů znovu mnoho nepadlo, konkrétně tři. Dva do brněnské sítě, jeden do té vítkovické. Ostravští se dostali do vedení šest minut před koncem základní hrací doby. V power-play však vyrovnal Martin Erat, který nastoupil poprvé v nejvyšší soutěži se svým bratrem Romanem.

Duel začal šancí Vítkovic, Hudeček našel před bránou volného Stastného, ale ten na Vejmelku nedokázal vyzrát. Brňané se dostali do první vážnější šance v páté minutě, Zaťovič se ocitl před bránou, hostující Bartošák však pokryl i dorážku Haščáka. Největší tutovka dosavadního průběhu zápasu přišla dvě minuty před sirénou. Erat našel kolmou přihrávkou před bránou Vojtěcha Němce, jenž poslal puk na druhou tyč úplně osamocenému Zaťovičovi, který ale z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu.

Druhá třetina nabídla velké šance na obou stranách, ale gólu se diváci v DRFG Areně nedočkali. Martin Zaťovič si dokázal najít prostory na zakončení, ale ve svém dalším pokusu na Bartošáka nevyzrál, z bezprostřední blízkosti jej trefil do betonů. Kometě měla tlak, který gradoval v přesilovkách, jenže vítkovický gólman svůj tým stále držel. V Brně neinkasoval ani v prvním vzájemném utkání, i dnes brněnské hráče dokázal pořádně potrápit.

Vítkovice se v této fázi duelu dostávaly do šancí po nebezpečných brejcích. Květon ve vlastním oslabení pláchl brněnské obraně, ale Vejmelka chytal také výborně. Vzápětí se zaskvěl i po šanci Vandase a dorážce Kucsery. Šance byly na obou stranách, stav stále bezbrankový.

Na první gól utkání se čekalo až do 54. minuty, podesáté vyprodaná DRFG Arena však musela sledovat akci ostravského Vojtěcha Tomiho, jenž projel po pravém křídle a překonal Vejmelku střelou mezi betony - 0:1. Domácí však nesložili zbraně, bojovali a toužili po vyrovnání. To se nakonec zaslouženě podařilo. V power-play měl Sloboda před bránou kotouč na své holi a mohl jej odpravit do bezpečí, ale pohotový Martin Erat mu jej "ukradl" a kotouč zamířil v čase 58:31 do sítě - 1:1.

Duel dospěl do prodloužení, respektive nájezdů. V nich se prosadil pouze jediný exekutor, a to Rostislav Olesz. Vítkovice tak v Brně podruhé za sebou vyhrály po samostatných nájezdech. V prodloužení se jim navíc zranil gólman Bartošák, který byl odvezen na nosítkách z ledu a později odeslán do nemocnice. Celá hala mu sportovně zatleskala a asi si vzpomněla na moment z minulého utkání Komety, kdy se zranil gólman Marek Čiliak. Každopádně Kometa získala bod, Vítkovice dva.

Branky a nahrávky: 59. M. Erat – 54. Tomi (Illéš), rozh. náj. Olesz. Rozhodčí: Müllner, Novák (oba SVK) - Zika, Kotlík. Vyloučení: 7:12, navíc Malec 10 min. - Výtisk 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Hráči zápasu: Martin Erat - Patrik Bartošák.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
admin
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře