Reklama
reklama

Vyrovnané utkání rozhodovaly nájezdy. V nich uspěly Vítkovice

Souboje mezi Kometou a Vítkovicemi většinou nabízejí hokej plný šancí a také výborné výkony gólmanů. To jsme viděli i nyní v předvánočním čase. Gólů znovu mnoho nepadlo, konkrétně tři. Dva do brněnské sítě, jeden do té vítkovické. Ostravští se dostali do vedení šest minut před koncem základní hrací doby. V power-play však vyrovnal Martin Erat, který nastoupil poprvé v nejvyšší soutěži se svým bratrem Romanem.

Duel začal šancí Vítkovic, Hudeček našel před bránou volného Stastného, ale ten na Vejmelku nedokázal vyzrát. Brňané se dostali do první vážnější šance v páté minutě, Zaťovič se ocitl před bránou, hostující Bartošák však pokryl i dorážku Haščáka. Největší tutovka dosavadního průběhu zápasu přišla dvě minuty před sirénou. Erat našel kolmou přihrávkou před bránou Vojtěcha Němce, jenž poslal puk na druhou tyč úplně osamocenému Zaťovičovi, který ale z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu.

Druhá třetina nabídla velké šance na obou stranách, ale gólu se diváci v DRFG Areně nedočkali. Martin Zaťovič si dokázal najít prostory na zakončení, ale ve svém dalším pokusu na Bartošáka nevyzrál, z bezprostřední blízkosti jej trefil do betonů. Kometě měla tlak, který gradoval v přesilovkách, jenže vítkovický gólman svůj tým stále držel. V Brně neinkasoval ani v prvním vzájemném utkání, i dnes brněnské hráče dokázal pořádně potrápit.

Vítkovice se v této fázi duelu dostávaly do šancí po nebezpečných brejcích. Květon ve vlastním oslabení pláchl brněnské obraně, ale Vejmelka chytal také výborně. Vzápětí se zaskvěl i po šanci Vandase a dorážce Kucsery. Šance byly na obou stranách, stav stále bezbrankový.

Na první gól utkání se čekalo až do 54. minuty, podesáté vyprodaná DRFG Arena však musela sledovat akci ostravského Vojtěcha Tomiho, jenž projel po pravém křídle a překonal Vejmelku střelou mezi betony - 0:1. Domácí však nesložili zbraně, bojovali a toužili po vyrovnání. To se nakonec zaslouženě podařilo. V power-play měl Sloboda před bránou kotouč na své holi a mohl jej odpravit do bezpečí, ale pohotový Martin Erat mu jej "ukradl" a kotouč zamířil v čase 58:31 do sítě - 1:1.

Duel dospěl do prodloužení, respektive nájezdů. V nich se prosadil pouze jediný exekutor, a to Rostislav Olesz. Vítkovice tak v Brně podruhé za sebou vyhrály po samostatných nájezdech. V prodloužení se jim navíc zranil gólman Bartošák, který byl odvezen na nosítkách z ledu a později odeslán do nemocnice. Celá hala mu sportovně zatleskala a asi si vzpomněla na moment z minulého utkání Komety, kdy se zranil gólman Marek Čiliak. Každopádně Kometa získala bod, Vítkovice dva.

Branky a nahrávky: 59. M. Erat – 54. Tomi (Illéš), rozh. náj. Olesz. Rozhodčí: Müllner, Novák (oba SVK) - Zika, Kotlík. Vyloučení: 7:12, navíc Malec 10 min. - Výtisk 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Hráči zápasu: Martin Erat - Patrik Bartošák.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
admin
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře