Reklama
reklama

V třaskavém derby Kometa prohrávala 0:3, duel však dotáhla až do nájezdů

Po dvou třetinách vedl zlínský PSG již 3:0, jenže do třetí části vletěla Kometa jako uragán. Snížila Jenyšem a Němcem, aby čtyři minuty před koncem vyrovnal z přesilovky Žižka. Napínavý duel dokráčel až do nájezdů, kde byli o něco málo úspěšnější domácí. Ti celkově vyhráli 4:3, Kometa však nesložila zbraně a dokázala výtečně zabojovat alespoň o cenný bodík. Mohl být i druhý, což se bohužel nestalo.

Zlín - Kometa 4:3  sn (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0). Branky a nahrávky: 15. Čech (Honejsek), 24. Honejsek (Holík, Urbanec), 28. Okál (Marušák, Melenovský), 65. Honejsek (rozhodující nájezd) – 41. Jenyš (Čermák), 44. Němec (Čermák, Kováčik), 56. Žižka (Svoboda T., Nosek). Rozhodčí: Husička, Hradil - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4500. Střely na branku: 33:44. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Štůrala - Leoš Čermák.

Zlín: Štůrala – Valenta, Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík – Kubiš, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek, Ondráček – Čech, Holík, Honejsek – Köhler, Melenovský, Okál.

Kometa: Trvaj – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák, Jenyš – J. Svoboda, Hruška, T. Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Holec, Němec, Křivohlávek.

Ke druhému venkovnímu zápasu letošní sezóny zajížděli hokejisté brněnské Komety. Tentokrát to bylo k loňskému finalistovi ze Zlína. Na stadionu Luďka Čajky se Kometě dlouhodobě příliš nedaří a hned od úvodu to bylo znát. V devatenácté vteřině nahazoval kotouč Marušák a Kubiš jen málem protečoval do sítě. Touš však zapadl těsně vedle. Poté brněnská zapomněla na rozjetého Holíka, jenž se řítil sám na Trvaje, ten ho ale s přehledem vychytal.

Kometa se dostávala do hry postupně, první větší šanci si vytvořila až ve třinácté minutě. Vojtěch Němec si pohrál s kotoučem a obloučkem se snažil překvapit Štůralu, nepodařilo se. Co se však podařilo, byla parádní přihrávka Honejska na Filipa Čecha, který obelstil obránce Noska a nad levý Trvajův beton poprvé rozvlnit síť - 1:0. O dvě minuty později mohl vyrovnat Jakub Svoboda, leč jeho bekhendový blafák skončil na připraveném brankáři Zlína, jenž je kmenovým hráčem prvoligového Šumperks.

Ve druhé třetině se čekalo čtyři minuty na změnu skóre. Antonín Honejsek přebruslil brněnskou defenzívu, včetně vyjetého Trvaje, který chtěl kotouč zlínskému útočníkovi vypíchnout, to se však nepovedlo a Zlín vedl - 2:0. Uběhly čtyři minuty a Ševci přidali další gól. Rozhodčí přehlédli zákrok holí do obličeje Jana Káni, obrana Komety zůstala dezorientovaná a dělovku Marušáka dorazil všudybyl Zdeněk Okál - 3:0.

Brňané se pokusili vykřesat naději, jenže měli i smůlu. Nahození Jakuba Svobody zastavila tyč Štůralovy klece. Ve třetí periodě se však Kometa přeci jen dočkala zasloužené odměny. Po třiadvaceti vteřinách přihrál Čermák na hůl Pavla Jenyše, který u levé tyče překonal zlínského brankáře. Pro mladého brněnského útočníka to byla druhá trefa v extralize - 3:1.

Aktivita Komety pokračovala i nadále. Kempný mohl snížit na rozdíl jediné branky, to byl však musel trefil prázdnou domácí svatyni. Co se nepodařilo Kempnému, to zařídil ve dvojnásobné početní výhodě Vojtěch Němec, který dorazil ránu Kováčika - 3:2. Třaskavé derby pokračovalo ve strhujícím tempu a v poslední pasáži utkání dostalo pořádné grády. O vyrovnání se málem postaral smolař dne Jakub Svoboda, který minul o pár čísel horní tyč. Kouč PSG Vlach reagoval na drtivý tlak soupeře oddechovým časem.

Nebylo to nic platné, modrobílí se dočkali. Melenovského hákování potrestal Tomáš Žižka, který si najel na pravý kruh a po přihrávce Tomáše Svobody zhodnotil přesilovku - 3:3. Za tohoto stavu se šlo do prodloužení. Kometa navíc měla k dispozici přesilovku. Tu nevyužila a i Zlín si zahrál početní výhodu, dokonce dvojnásobnou. Nic už se nestalo a šlo se do nájezdů. Ač se trefil Tomáš Svoboda, za Zlín pálili přesnými ranami hned dva hráči - Filip Čech a Antonín Honejsek - 4:3.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře