Reklama
reklama

V Oulu chtěla Kometa vyrovnat při power play. Nevyšlo to

Druhý zápas v méně než 24 hodinách museli v rámci European Trophy odehrát hokejisté brněnské Komety na ledě Energia-Areena ve finském městě Oulu. Domácí šli do vedení v 19. minutě první části a dlouho to vypadalo, že by jim mohl tento těsný náskok vydržet až do konce. Konkrétně do 46. minuty, kdy Kärpat vedení navýšil, ale Dočekal okamžitě snížil na 2:1. Přes snahu vyrovnat při hře bez brankáře a solidní šanci Jana Hrušky se to Kometě nepovedlo a ze skandinávského triupu si do Brna nepřiveze ani bod. Dojem za sebou však špatný nenechala.

Kärpät - Kometa Brno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). Branky a nahrávky: 19. Leskinen (Vallin, Huml), 46. Pyörälä (Junttila, Maxwell) – 48. Dočekal (Burian, Koreis). Rozhodčí: Keränen, Kova – Grundström, Lappalainen. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3021. Střely na branku: 38:23.

V úvodní dvacetiminutovce se čekalo na větší šanci až do 14. minuty, kdy sice domácí překonali ČIliaka, ale puk až za brankovou čáru nedojel. Od této chvíle byli domácí při chuti a Čiliaka zasypali hrstkou střel. Chytla se až jediná z 19. minuty, kdy se do samostatného úniku dostal Ville Leskinen a brankáře Komety překonal – 1:0. Takto také první část skončila.

Druhá se sice nesla ve znamení – bez branek – ale rozhodně ne bez šancí. Za domácí si samostatný únik vyzkoušel Joonas Kemppainen, ale Marek Čiliak se z této herní situace podruhé v zápase propálit nenechal a parádně zasáhl. Na druhé straně pak Vilém Burian ukázal, že třetí formace Komety dokáže po dobré fyzické práci nadělat soupeři vrásky na čele a z mezikruží pálil tvrdě do brankáře.

Dlouho to vypadalo na zápas na branky chudý, což vyvrátil až v 46. minutě Mika Pyörälä, jenž za Čiliaka dorazil svoji vlastní střelu z těsné blízkosti – 2:0. Pak se ke slovu znova dostala brněnská třetí lajna, jmenovitě Martin Dočekal, jenž druhou branou v přípravě propálil gólmana Karhunena. Po něm ještě hodně zahrozil Jan Hruška, který na rozdíl od Pyörälä dvojitou šanci neproměnil. Kometa to tedy 77 vteřin před koncem zkusila s hráčem v poli navíc, ale kýženého vyrovnání se nedočkala. Po prohře 2:1 musela Kärpätu přenechat své místo v tabulce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře