Reklama
reklama

Úspěšná venkovní premiéra. Kometa po dvou letech vyhrála ve Vítkovicích

Hokejisté brněnské Komety odehráli letošní první zápas na soupeřově hřišti a hned si vezou tři body. Výhru ve Vítkovicích trefil ve třetí třetině brněnský mladík Jan Káňa, pro kterého se zároveň jednalo o premiérovou extraligovou branku. Na straně domácích dokázal jediné dva góly vstřelit jeho jmenovec, na vítězství to však Vítkovicím nestačilo.

Vítkovice - Kometa 2:3 (1:1, 1:1, 0:1). Branky a nahrávky: 16. Káňa J. (Burger, Valčák), 33. Káňa J. – 15. Koreis (Burian), 23. Kuboš (Burian, Žižka), 44. Káňa J. (Hanzlík, Čermák). Rozhodčí: Šír, Mikula – Gebauer, Lederer.

Vítkovice: Šindelář – Barinka, Štencel, Kudělka, Sloboda, Pastor, Stehlík, Kovář, Dudáš – Valčák, Burger (C), Káňa – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, Húževka, Vandas – Kucsera, Kolouch.

Kometa: Trvaj – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák (C), Jenyš, Svoboda J., Hruška, Svoboda T., Burian, Koreis, Dočekal, Holec, Němec, Vondráček.

Úvod zápasu patřil domácím hokejistů, ti se na Kometu vrhli s velkou vervou a dlouho dělali problémy obraně před Jiřím Trvajem. Zajímavý pokus měl střelec hattricku z minulého zápasu Vítkovic Huna, po souhře celé pětky si však na Trvaje nepřišel. Další zajímavou situaci nabídl domácí Valčák, který do útočného pásma vletěl jako blesk a možná jen díky faulu Tomáše Svobody nedokázal vstřelit první branku duelu.

Přesilovku Vítkovice nevyužily, naopak mohly po jejím konci inkasovat z hole brněnského kapitána. Leoš Čermák si nabruslil s pukem až před Šindeláře, byl ale již příliš blízko a neměl tak dostatek času na zakončení. Otevřít skóre se Kometě podařilo až v patnácté minutě zápasu. Po akci Buriana se k puku na levém křídle dostal Jakub Koreis a překvapivou střelou ke vzdálenější tyči překonal vítkovického brankáře – 0:1. Vedení ovšem Kometě dlouho nevydrželo, po sedmdesáti vteřinách našel Burger v přečíslení dva na jednoho vítkovického Jana Káňu, který nekompromisně propálil Trvaje – 1:1. V závěru třetiny mohli hosté dokonat obrat, Burger však nedokázal usměrnit puk do odkryté části Trvajovy brány.

Na začátku druhé třetiny ubránili Brňané končící přesilovou hru z první třetiny a vzápětí udeřili ve své početní výhodě. Petr Kuboš dostal od Buriana puk na modrou čáru a následně propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Domácí mohli znovu okamžitě vyrovnat, duo Burger Káňa se znovu dostalo do přečíslení dva na jednoho, tentokrát si ale vyměnili role a střílející Burger orazítkoval jen beton přesouvajícího se Trvaje.

 

Přesto se domácí ve druhé třetině ještě vyrovnání dočkali. Po delší pasáži bez vyložené šance prchl po pravém křídle do brněnského pásma domácí Jan Káňa a střelou nad Trvajovu vyrážečku zaznamenal svoji druhou branku v utkání – 2:2. Tlak Vítkovic po vyrovnávací brance sílil, z mezikruží mohl další trefu přidat Štencel, na Trvaje si ale nepřišel.

Z kraje třetí dvacetiminutovky dostali Brňané další možnost přesilové hry. Během ní našel Hanzlík křižným pasem volného spoluhráče Jana Káňu, který neměl problém trefit volnou část vítkovické brány. Jednalo se tak již o třetí branku pro jméno Jan Káňa, poprvé v zápase však mezi tři tyče mířil brněnský mladík, který zároveň zaznamenal svůj první extraligový gól – 2:3.

Na začátku poslední desetiminutovky mohl skóre znovu vyrovnat domácí Svačina, v samostatném úniku však nechal vyniknout Trvajovu lapačku. S přibývajícím časem začal narůstat i tlak domácího celku, v závěrečné minutě se Vítkovičtí rozhodli pro hru bez brankáře, ze které se jim už ale vyrovnat nepodařilo. Tři body tak po bojovném výkonu putují na jih Moravy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře