Reklama
reklama

Úspěšná venkovní premiéra. Kometa po dvou letech vyhrála ve Vítkovicích

Hokejisté brněnské Komety odehráli letošní první zápas na soupeřově hřišti a hned si vezou tři body. Výhru ve Vítkovicích trefil ve třetí třetině brněnský mladík Jan Káňa, pro kterého se zároveň jednalo o premiérovou extraligovou branku. Na straně domácích dokázal jediné dva góly vstřelit jeho jmenovec, na vítězství to však Vítkovicím nestačilo.

Vítkovice - Kometa 2:3 (1:1, 1:1, 0:1). Branky a nahrávky: 16. Káňa J. (Burger, Valčák), 33. Káňa J. – 15. Koreis (Burian), 23. Kuboš (Burian, Žižka), 44. Káňa J. (Hanzlík, Čermák). Rozhodčí: Šír, Mikula – Gebauer, Lederer.

Vítkovice: Šindelář – Barinka, Štencel, Kudělka, Sloboda, Pastor, Stehlík, Kovář, Dudáš – Valčák, Burger (C), Káňa – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, Húževka, Vandas – Kucsera, Kolouch.

Kometa: Trvaj – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Káňa, Čermák (C), Jenyš, Svoboda J., Hruška, Svoboda T., Burian, Koreis, Dočekal, Holec, Němec, Vondráček.

Úvod zápasu patřil domácím hokejistů, ti se na Kometu vrhli s velkou vervou a dlouho dělali problémy obraně před Jiřím Trvajem. Zajímavý pokus měl střelec hattricku z minulého zápasu Vítkovic Huna, po souhře celé pětky si však na Trvaje nepřišel. Další zajímavou situaci nabídl domácí Valčák, který do útočného pásma vletěl jako blesk a možná jen díky faulu Tomáše Svobody nedokázal vstřelit první branku duelu.

Přesilovku Vítkovice nevyužily, naopak mohly po jejím konci inkasovat z hole brněnského kapitána. Leoš Čermák si nabruslil s pukem až před Šindeláře, byl ale již příliš blízko a neměl tak dostatek času na zakončení. Otevřít skóre se Kometě podařilo až v patnácté minutě zápasu. Po akci Buriana se k puku na levém křídle dostal Jakub Koreis a překvapivou střelou ke vzdálenější tyči překonal vítkovického brankáře – 0:1. Vedení ovšem Kometě dlouho nevydrželo, po sedmdesáti vteřinách našel Burger v přečíslení dva na jednoho vítkovického Jana Káňu, který nekompromisně propálil Trvaje – 1:1. V závěru třetiny mohli hosté dokonat obrat, Burger však nedokázal usměrnit puk do odkryté části Trvajovy brány.

Na začátku druhé třetiny ubránili Brňané končící přesilovou hru z první třetiny a vzápětí udeřili ve své početní výhodě. Petr Kuboš dostal od Buriana puk na modrou čáru a následně propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Domácí mohli znovu okamžitě vyrovnat, duo Burger Káňa se znovu dostalo do přečíslení dva na jednoho, tentokrát si ale vyměnili role a střílející Burger orazítkoval jen beton přesouvajícího se Trvaje.

 

Přesto se domácí ve druhé třetině ještě vyrovnání dočkali. Po delší pasáži bez vyložené šance prchl po pravém křídle do brněnského pásma domácí Jan Káňa a střelou nad Trvajovu vyrážečku zaznamenal svoji druhou branku v utkání – 2:2. Tlak Vítkovic po vyrovnávací brance sílil, z mezikruží mohl další trefu přidat Štencel, na Trvaje si ale nepřišel.

Z kraje třetí dvacetiminutovky dostali Brňané další možnost přesilové hry. Během ní našel Hanzlík křižným pasem volného spoluhráče Jana Káňu, který neměl problém trefit volnou část vítkovické brány. Jednalo se tak již o třetí branku pro jméno Jan Káňa, poprvé v zápase však mezi tři tyče mířil brněnský mladík, který zároveň zaznamenal svůj první extraligový gól – 2:3.

Na začátku poslední desetiminutovky mohl skóre znovu vyrovnat domácí Svačina, v samostatném úniku však nechal vyniknout Trvajovu lapačku. S přibývajícím časem začal narůstat i tlak domácího celku, v závěrečné minutě se Vítkovičtí rozhodli pro hru bez brankáře, ze které se jim už ale vyrovnat nepodařilo. Tři body tak po bojovném výkonu putují na jih Moravy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Komentáře