Reklama
reklama

Třináct a dost, řekla Kometa. Plzni přerušila její domácí neporazitelnost

Domácí zaváhání se Zlínem je napraveno. Dva dny po nevyvedené bitvě s Ševci sehráli Brňané další těžký duel, tentokrát na ledě suverénní Plzně. Před zápasem se Západočeši mohli pyšnit úctyhodnou bilancí, kdy ve třinácti posledních zápasech brali z domácího ledu vždy plný počet bodů. Jejich neporazitelnost však utnula Kometa. Ta ve druhé třetině úterního duelu dokázala obrátit nepříznivě se vyvíjející výsledek a těsný náskok si již sebrat nenechala. Brňané si připsali třetí venkovní výhru v řadě a drží tak pátou pozici v tabulce.

Plzeň - Kometa 1:2 (1:1, 0:1, 0:0).

Po trochu rozespalém začátku se obráncům Komety utrhl Ján Sýkora, na Čiliaka zkusil kličku alá Forsberg, ale hostující gólman dokázal špičkou betonu touš vytěsnit. Hosté odpověděli ranou od modré v podání Kempného, Machovský však střelu viděl a bez problémů lapil. Na druhé straně se pěkným pokusem přes obránce z levého kruhu prezentoval Duda, netrefil ovšem zařízení. O mnoho lépe si po chvilce vedl Tomáš Vlasák, jenž obdržel krásnou zadovkou touš od Pletky a zavěsil do poloodkryté branky - 1:0! Indiáni následně dvakrát zahrozili od modré. Nejprve Mozík pálil těsně mimo, následně Boháčovu příhru tečoval mezi kruhy Kašpařík, Čiliak sklapl betony včas. Brno zahrozilo Burianem, jenž z první vypálil z podobné pozice a i domácí brankář předvedl rychlý rozštěp. Další velkou šanci hostí měl těsně před sirénou Kempný, ovšem z ideální pozice trefil až do ochranné sítě. Kometa se však nakonec vyrovnání dočkala. V poslední minutě nabral rychlost Tomáš Vondráček, protáhl se na pravý kruh a nechytatelně zavěsil o vzdálenější tyč - 1:1!

Druhou třetinu načal Kašpařík, jenž vypálil osamocen na levém kruhu, nalezl však pouze připravenou lapačku Čiliaka. Následovala zajímavá situace. Rozhodčí uznali dorážku z brankoviště Jana Hrušky, když byl evidentně blokován Machovský - 1:2! A pro domácí mohlo být ještě hůře. Burian se prosmýkl mezi obránci, ale kličkou do bekhendu minul. Na druhé straně mohl srovnat Pletka, ovšem ránu z první z mezikruží reflexivně vytáhl Čiliak pravým betonem. Hostující gólman se činil i proti Indrákovi, který se zjevil sám na pravém kruhu. A série vyložených šancí pokračovala. Čermák obdržel u levé tyče příhru z pravé strany, ale do odkryté klece se mu zasunout nepodařilo, černý nesmysl se mu přehoupl přes čepel. Zajímavý zápas tak měla rozseknout závěrečná část.

Poslední dvacetiminutovku načal dnes aktivní Burian, který vypálil pár kroků za modrou v plné rychlosti, Machovský srazil touš do rohu vyrážečkou. Naprosto totožná situace následovala na druhé straně, své štěstí pokoušel Ján Sýkora. Pak vytasil důležitý dvojzákrok Machovský, když lapil Káňovi střelu i následnou dorážku. Do třetice pak uzmul do lapačky nepovedený pokus Čermáka z mezikruží a aby toho nebylo málo, řítil se na domácího brankáře Koreis, ovšem kličkou do bekhendu neuspěl. Když pak hosté v závěru dobrou obranou pohlídali domácí nájezdníky, mohli se jako jediní po Kladnu v aktuálním ročníku radovat v plzeňské ČEZ Aréně z výhry.

Branky a nahrávky: 10. Vlasák (Pletka, Jeřábek) – 20. Vondráček (Hanzlík, Čermák), 26. J. Hruška (Zohorna). Rozhodčí: Turčan, Pavlovič – Jelínek, Podrazil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 137. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Hvězdy utkání: Václav Pletka - Jan Hruška.

Plzeň: Machovský – Moravčík, Slovák, Boháč, Jeřábek, Frolo, Mozík – Pletka, Vlasák (C), Duda - Lev, Kašpařík, Indrák - J. Sýkora, T. Sýkora, Holec - Schleiss, Pitule, Petruška.

Kometa: Čiliak – Kempný, Kováčik, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Čermák (C), Vondráček - Burian, Koreis, Novotný - Wasserbauer, Zohorna, Mrázek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře