Reklama
reklama

Tříbodový Němec zařídil pro Kometu první bod v sérii

B r n o – Rychle zapomenout na středu. To byl hlavní cíl brněnské Komety, která se potřebovala oklepat po úvodní prohře v play-off a vrátit se do série. To se jí bezezbytku povedlo. V druhém duelu čtvrtfinále rozhodovaly přesilovky a zejména brněnský útočník Vojtěch Němec, který jeden gól vstřelil a na další dva přihrál. Díky zlepšenému výkonu Brňané vyrovnali stav série na 1:1 před dvěma zápasy na Valašsku.

Stejně jako včera i dnes vstoupili do zápasu aktivně zlínští hokejisté. Kometa měla problém s jejich vysunutým napadáním. Jenže to museli hosté omezit už ve čtvrté minutě, když rozhodčí vyloučili Lešku. S tresty tak začali mnohem dřív, včera rozdali první trestné minuty až ve druhé periodě. Nicméně Brňanům se nepovedla žádná výraznější přesilovková kombinace, a tak spíš jen otupěli jejich tlak. V dalších minutách už se hrál svižnější hokej, kterému nechyběly ani dobré příležitosti. V té největší se objevil Jakub Svoboda, který v sezoně přešel právě z Brna do Zlína, jenže jeho tutovku lapil Marek Čiliak. Jen pár sekund po něm střílel Jan Hanzlík z vrcholu kruhu a jeho projektil skončil na tyči. Proti tomuto pokusu Štůrala neměl nejmenší šancí, když na puk vůbec neviděl.

V desáté minutě si první oslabení v sérii vyzkoušelo také Brno, bez větších problémů si však s touto herní situací poradilo. Ve zbytku třetiny už bylo lepších šancí poskrovnu a bojovalo se spíš tvrdými zákroky na hranici pravidel. V jednu chvíli stál celý stadion na nohách, když jeden z hitů schytal Hanzlík, jenže sudí celou situaci hlídali a dál nevylučovali. To se změnilo až na konci první periody, Svoboda si ale šestatřicet sekund přenesl do druhé části. Nechytla se totiž ani pohledná akce po ose Ton - Němec – Hanzlík.

A právě pokračující přesilovka byla ze strany Komety hodně nebezpečná, sic se v ní ještě z branky neradovala. Největší příležitost na otevření skóre spálil Němec, který z předbrankového prostoru zamířil pouze do tyče. Avšak Kometa i po skončení početní výhody pokračovala v mírném tlaku, který korunovala v jednatřicáté minutě. Do té doby museli Brňané řešit jen jednu nepříjemnost, a to když na útočné modré zavrávoral Tomáš Dujsík a zdálo se, že hosté půjdou do přečíslení. Nicméně jak buldok se po puku vrhl Hanzlík a zametl jej do bezpečí.

Gól Brna se zrodil těsně po skončení přesilovky pěti proti třem. Tu tedy ještě nevyužilo, ale pokračující klasickou výhodu ano. Němec našel přes celou šíři pásma najetého Petra Kuboše, který z ideální pozice zamířil přesně. Štůrala proti této střele neměl šanci – 1:0. Branka domácí ještě povzbudila a dál získávali nad svým soupeřem převahu. Zvýšit vedení se jim však už ve druhé třetině nepovedlo, když ani Hruška, který stál na konci krásné kombinace, nepřekonal zlínského brankáře. Právě díky němu nebyl rozdíl ve skóre po dvou třetinách větší.

Do začátku třetí části vstoupili lépe hosté, kteří si řekli o faul. Ten dokázali navíc potrestat, a tedy srovnat. Střelu Jiřího Marušáka tečoval za záda Čiliaka jeden z bránících hráčů – 1:1. Tenhle stav se domácím nelíbil, jenže za této situace s ním jde jen těžko něco dělat. Pomohlo tomu až vyloučení Okála, který dostal za nedovolené bránění Hrušky pět minut + osobní trest do konce utkání. Už po jednadvaceti sekundách výhodu jednoho muže v poli využil Petr Ton, který střílel netypicky od modré čáry – 2:1. Ovšem ve zbytku dlouhé přesilovky Kometa ukázala, jak se dá taková výhoda prohospodařit.

Nakonec jí to ale mrzet vůbec nemuselo. Chvilku po skončení totiž udeřila zásluhou Vojtěcha Němce, jenž si po dvou asistencích připsal také branku. Kováčikovu střelu tečoval mimo dosah Štůraly – 3:1. Ještě větší nadšení vzplálo v DRFG Areně dvanáct sekund po této brance. To se totiž téměř z nulového úhlu trefilTomáš Vondráček a zasadil hostům definitivní direkt. Ti sice ještě zásluhou Petra Holíka snížili, ale navíc už se nezmohli. Kometa si i v závěru ve čtyřech proti šesti svůj náskok pohlídala.

Brňanům se tedy povedl splnit cíl, kterým bylo jednoznačně vyrovnat sérii a do Zlína se přesunout za vyrovnaného stavu. Po prohře 2:3 v prodloužení, vyhráli 4:2. Zlínu tedy naznačili, že letos jim nemíní dát nic zadarmo. Valaši však mohou z Brna odjíždět spokojení, jelikož neodjíždí s prázdnou, ale naopak nadějným skórem před domácími zápasy.

Branky a nahrávky: 31. Kuboš (Němec, Ton), 47. Ton (Kováčik, Němec), 55. Němec (Kováčik, Hruška), 55. Vondráček (Burian, Koreis) – 44. Marušák (Leška, Okál), 57. Holík (Vlach). Rozhodčí: Jan Hribik, Robin Šír - Stanislav Barvíř, Petr Blümel. Vyloučení: 6:8 + 20 min. OT Okál (ZLN). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci:7200 (vyprodáno). Střely na branku: 25:14. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2. Nejlepší hráči utkání: Vojtěch Němec - Jiří Marušák. Stav série: 1:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Komentáře