Reklama
reklama

Tři využité přesilovky a navlas stejný výsledek na ledě Karlových Varů

Po páteční výhře s Vítkovicemi chtěla Kometa navázat na dobrý výkon i na ledě posledních Karlových Varů. Jenže Brňanům se na ledě Energie tradičně nedaří a potvrdilo se to i nyní. I když se hosté dokázali vyhrabat z nepříznivého výsledku a srovnat na 3:3, nebylo to nic platné. Vary se o výhru postaraly ve třetí třetině dvěmi brankami a celkově zvítězily 5:3, tedy úplně stejně jako v prvním vzájemném měření sil na karlovarské půdě.

Proti Kometě nastoupili energetici v neděli odpoledne na domácím ledě s jasným cílem – vyhrát. Samotný začátek tomu také nasvědčoval, karlovarští hokejisté na brněnského soupeře vlétli tak, jak si to vždy přáli, ale většinou se jim to nedařilo. Všemu také napomohl faul Koreise, který tak nabídl Energii první přesilovou hru. Domácí ji sehráli velmi dobře, měnili si pozice, až se od mantinelu vydal směrem ke středuRostislav Marosz, který se dělovkou trefil přesně do sítě. Hosté se pokoušeli hned odpovědět a málem se jim to povedlo, teč Hynka Zohorny ale Závorka zlikvidoval.

Energetici byli nadále velmi aktivní a vytvořili si další velikou šanci. Hunův průnik po levém křídle skončil přihrávkou na Marosze, který před brankou nedokázal zpracovat skákavý kotouč. Hned po této akci ale přišla příležitost pro Kometu, domácí se nechali dvakrát po sobě vyloučit, a nabídli tak Brnu dvojnásobnou přesilovku. Alois Hadamczik si dokonce vyžádal oddechový čas, ani to jeho svěřencům ale nepomohlo, jediná střela na Závorku se neujala. Hra se poté o něco vyrovnala, celky se přetahovaly o puk až do doby, kdy domácí hráli další přesilovou hru. V té se opět po levé straně hřiště protáhl do pásma Rudolf Huna, který na bližší tyči nachytal brankáře Karla Vejmelku a malou škvírkou procpal puk do branky. Trenér ho v bráně nenechal ani do konce třetiny, a hned po inkasované brance ho tedy v brankovišti nahradil Marek Čiliak.

Ve druhé části se diváci v karlovarské hale určitě nenudili. Kometa vstoupila do prostřední části velmi aktivně, a podobně jako Karlovy Vary v třetině předchozí skórovala. Od modré čáry vyslal puk na brankuTomáš Kaberle, Závorka přes několik hráčů neměl šanci, puk zaplul čistě až za jeho záda. Hosté si ale nedali pozor a opět faulovali. Ačkoliv přesilovky Západočechů nejsou nejlepší, proti Brnu se jim v nich dařilo. Radim Bičánek se do puku opřel z první a trefil se přesně k tyči. Gólové hody ale pokračovaly i nadále, podruhé se málem radoval Huna, jeho průnik před branku ale radost nepřinesl. Radovali se ale Brňané, hned z protiútoku se totiž do stejné akce dostal Tomáš Vondráček, který prostřelil Závorku mezi betony. Kometu tato branka povzbudila k dalšímu útočení, což se ji opravdu vyplatilo. Ve třiatřicáté minutě Petr Ton využil chyby v karlovarské obraně a v úniku se prosadil přesnou střelou. V závěru prostřední části energetici sehráli čtvrtou přesilovou hru, tato ale již využita nebyla.

Nástupy do třetiny se v tomto zápase dařily, celky se pravidelně prostřídaly. Třetí periodu totiž načal dobrou akcí opět domácí tým, když se po vhazování opřel na modré do puku Bičánek, do trajektorie puku vložil svou hokejku Michal Vachovec a přesnou tečí ho poslal za Čiliaka. O chvilinku později to mohlo být opět o dvě branky, avšak Gorčík svůj únik na branku neproměnil. Hosté si s přibývajícím časem začali vytvářet tlak, domácí pak v jednu chvíli byli po icingu byli natolik unaveni, že si museli vzít oddechový čas. Když už to ale vypadalo na nápor Komety, tak domácí udeřili popáté. Jaroslav Kůs před brankou přesně trefil Bartekovu žabičku a rozjásal tři tisícovky diváků. Zdálo se, že se utkání již dohraje poměrně v klidu, ale domácí nabídli Kometě přesilovou hru. Během ní odvolal trenér Hadamczik i brankáře, Kaberle pak ale po ztrátě puku musel nedovoleně zastavit Hunu, čímž výhodu pro svůj celek zničil v opravdu nevhodný moment. V posledních vteřinách se pak snažil vyprovokovat Gulašiho na bitku Dujsík, rozhodčí je ale od sebe včas odtrhli. Energetici tak po čtyřech zápasech opět vyhráli, kvůli souběžné výhře Litvínova ale stále zůstávají na poslední příčce. Kometa nenavázala na předchozí vítězství, a dále se tak propadá tabulkou.

Branky a nahrávky: 3. Marosz (Bičánek, Rohan), 18. Huna (Bartek, Gulaši), 25. Bičánek (Marosz), 43. Vachovec (Bičánek, Kůs), 52. Kůs (Bartek, Baránek) – 23. Kaberle (Němec, Špirko), 29. Vondráček (H. Zohorna, Malec), 33. Ton (Burian). Rozhodčí: Šindler, Hrubý - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití:3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3074. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 5:3. Hráči zápasu: Jaroslav Kůs - Tomáš Kaberle.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře