Reklama
reklama

Tři góly v první třetině rozhodly o srovnání série. Ve čtvrtek vyhrála Sparta

První vyloučení zápasu pomohlo Spartě k první brance utkání. Vstřelil ji domácí Petr Kumstát, jenž zůstal sám mezi kruhy a z první propálil Čiliaka. To ještě zdaleka netušil, že se jednalo o vítěznou branku. V hodně nervózní první části přišly kromě 26 trestných minut také dvě branky. Obě do brány Komety. Zbytek utkání už byl vyrovnaný, Brno se dostalo do několika slibných šancí, ale nedokázalo je využít. I proto domácí výhru udrželi a srovnali stav semifinálové série na 1:1.

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:0 (3:0, 0:0, 0:0).

V první minutě zápasu se před branku Komety důrazně natlačili Kumstát s Pechem, ve třetí minutě pak nebezpečně z jízdy střílel Krejčík, jeho střelu Čiliak ale chytil do lapačky. Naopak na druhé straně se do šance dostal Jan Hruška, ale mezi betony Pöpperleho se netrefil.

Do vedení poslal Spartu v přesilové hře v osmé minutě Petr Kumstát, který zužitkoval Pechovu přihrávku zpoza branky. A hned vzápětí to na ledě poprvé výrazněji zajiskřilo. Forman vyzval na souboj brněnského kapitána Čermáka, kterého na body porazil. V 16. minutě Jakub Krejčík zvyšoval na 2:0, když si popojel od modré čáry na nahrávku a propálil Čiliaka. Pak rozhodčí vyloučili Buchteleho a Kováčika za hrubost a o necelou půl minutu později ještě Žižku. Sparta využila i nestandardní přesilovku 4 na 3 a Jan Piskáček zvýšil na 3:0.

V druhé části hrála přesilovku Sparta, po ní i Kometa, ani jeden tým ale početní výhodu nevyužil. Hra se ale na pár minut alespoň trochu zklidnila a emoce vychladly.

V oslabení ujel Burian a po pěkné kličce napálil spojnici břevna a tyčky sparťanské brány. A jen o chvíli později měl branku na hokejce i Libor Pivko, který ale zahodil samostatný únik a možná i po teči Pöpperleho skončil puk vedle pravé tyče.

Na začátku třetí třetiny spálil ohromnou šanci Tomáš Rachůnek a na trestnou lavici zamířil už počtvrté v zápase kapitán Brna Leoš Čermák. Spartě se ale další přesilová hra příliš nevydařila, výraznější šancí byla jen Sičákova střela, která mířila na Čiliakův hrudník. Ve 46. minutě se snažil Rolinek propasírovat puk k Tonovi na hranici brankoviště, ten ale puk netrefil.

Šanci na zkorigování výsledku pak mělo Brno po faulu Rolinka, paradoxně se ale do gólové šance dostal Jaroslav Hlinka, který však nejlepší okamžik pro střelu prováhal. A ani v další přesilovce po vyloučení Tona v 55. minutě se Brno neprosadilo. Sparta tak druhé semifinále vyhrála 3:0 a vyrovnala stav série na 1:1.

Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Pech, Rachůnek I.), 16. Krejčík (Přibyl), 18. Piskáček (Kumstát). Rozhodčí: . Vyloučení: 11:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 3:0. Nejlepší hráči: Tomáš Pöpperle - Libor Pivko. Stav série: 1:1.

HC Sparta Praha: Pöpperle – Piskáček, Pilař, Krejčík, Sičák, Polášek, Philipp, Hrbas – Rolinek (C), Hlinka, Ton – Rachůnek I., Pech, Kumstát – Buchtele, Přibyl, Forman – Rachůnek T., Simon, Klimek.

HC Kometa Brno: Čiliak – Hanzlík, Miller, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – J. Hruška, Čermák (C), J. Svoboda – Káňa, Němec, T. Svoboda – Pivko, Raška, H. Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře