Reklama
reklama

Tomáš Svoboda: Věřím, že sedmička bude naše šťastné číslo

Kdo by to byl čekal. Šest zápasů je za námi a stav série 3:3. Rozhodnout se musí v pondělí v duelu, který může trvat třeba do půlnoci. A že už o tom ví v Holešovicích své z působení Lva v KHL. Nemuselo k tomu dojít, Kometě měla k dispozici mečbol, ale Sparta dokázala v Brně poměrně hladce vyhrát, srovnat stav série a vynutit si poslední možný zápas. Co si o tom myslí Tomáš Svoboda, který už zažil dvě takové bitvy. To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

První třetina byla přímo hororová, co se stalo?
Začali jsme strašně, odhazovali puky a dělali moc chyb. Sparta je bohužel dokázala potrestat. Už se v tom nemá cenu babrat, čeká nás sedmý zápas a musíme ho vyhrát.

Je to důsledek toho, že jste chtěli hrát opatrně?
Spíš bych řekl, že jsme se spletli, co budeme hrát. Byli jsme opatrní a pouštěli Spartu lehce až před bránu. Nebyl tam žádný důraz, kontakt, pohyb. První třetina prostě šílená.

Jaka panuje v kabině nálada?
Určitě nemůžeme být spokojení, dostali jsme hodně laciných gólů. Je to pryč a jedeme dál. V neděli potrénujeme a přesuneme se tam. Musíme vyrazit do Prahy s tím, že sedmý zápas vyhrajeme.

Druhá polovina zápasu byla ale lepší. Asi vás těší fakt, že jste si alespoň zvedli sebevědomí?
Zbytek zápasu byl o tom, abychom se dobře připravili na rozhodující duel. Chtěli jsme vyhrát poslední třetinu, což se nám povedlo. Aspoň nějaké to plus. Na druhou stranu sedmý zápas na Spartě, co víc si přát? To asi čekal málokdo. Poslední třetina se nám podařila a je to pro nás dobře, že jsme ten zápas nedokončili jako spráskaní psi.

V sérii zatím nehraje velkou roli domácí led. A navíc vyhráváte každý lichý zápas. Může to být s trochu nadsázky výhoda?
Výhoda nebo nevýhoda. Sparta musí vyhrát, cíl mají jasný. My jim to tam pojedeme překazit. Doufám, že naši fanoušci přijedou v co největším počtu, aby nám pomohli. Budeme se jim snažit odvděčit.

Jakou máte zkušenost se sedmými zápasy?
To bych moc nerozebíral. Hrál jsem tuším jeden a prohrál.

Vážně? Ještě ve Slavii jste rozhodl v prodloužení sedmého čtvrtfinále s Libercem.
Aha, no vidíte. Tam jsme vyhráli, takže 1:1.

Hrát sedmý zápas, to je asi sen každého hokejisty. Prostě zápas o všechno.
Kór se Spartou, co víc si přát. Kdyby nám to někdo řekl před sérií, těžko bychom tomu mohli uvěřit. Věřím, že pro nás sedmička bude šťastná. Zápas bude mít vysokou kvalitu a už se na to moc těšíme.

Vzpomínáte si, díky čemu jste se zvedli a co si případně z toho vzít?
Určitě nebýt pasivní. Tohle byla věc, která nás položila v první třetině. Ničeho se zkrátka nebát, nic horšího, než že prohrajeme, se stát nemůže. Musíme do toho jít a hrát hokej, který nás dotáhl až do semifinále. Věřím, že Spartu dokážeme porazit. Už se nám to povedlo třikrát.

Těší vás vaše pěkná branka?
Je to příjemné a jistě to potěší, ale bych byl rád, kdyby to bylo minutu před koncem na 5:4 a byl to vítězný gól. Takhle nemá moc velkou váhu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Komentáře