Reklama
reklama

Tomáš Svoboda: Věřím, že sedmička bude naše šťastné číslo

Kdo by to byl čekal. Šest zápasů je za námi a stav série 3:3. Rozhodnout se musí v pondělí v duelu, který může trvat třeba do půlnoci. A že už o tom ví v Holešovicích své z působení Lva v KHL. Nemuselo k tomu dojít, Kometě měla k dispozici mečbol, ale Sparta dokázala v Brně poměrně hladce vyhrát, srovnat stav série a vynutit si poslední možný zápas. Co si o tom myslí Tomáš Svoboda, který už zažil dvě takové bitvy. To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

První třetina byla přímo hororová, co se stalo?
Začali jsme strašně, odhazovali puky a dělali moc chyb. Sparta je bohužel dokázala potrestat. Už se v tom nemá cenu babrat, čeká nás sedmý zápas a musíme ho vyhrát.

Je to důsledek toho, že jste chtěli hrát opatrně?
Spíš bych řekl, že jsme se spletli, co budeme hrát. Byli jsme opatrní a pouštěli Spartu lehce až před bránu. Nebyl tam žádný důraz, kontakt, pohyb. První třetina prostě šílená.

Jaka panuje v kabině nálada?
Určitě nemůžeme být spokojení, dostali jsme hodně laciných gólů. Je to pryč a jedeme dál. V neděli potrénujeme a přesuneme se tam. Musíme vyrazit do Prahy s tím, že sedmý zápas vyhrajeme.

Druhá polovina zápasu byla ale lepší. Asi vás těší fakt, že jste si alespoň zvedli sebevědomí?
Zbytek zápasu byl o tom, abychom se dobře připravili na rozhodující duel. Chtěli jsme vyhrát poslední třetinu, což se nám povedlo. Aspoň nějaké to plus. Na druhou stranu sedmý zápas na Spartě, co víc si přát? To asi čekal málokdo. Poslední třetina se nám podařila a je to pro nás dobře, že jsme ten zápas nedokončili jako spráskaní psi.

V sérii zatím nehraje velkou roli domácí led. A navíc vyhráváte každý lichý zápas. Může to být s trochu nadsázky výhoda?
Výhoda nebo nevýhoda. Sparta musí vyhrát, cíl mají jasný. My jim to tam pojedeme překazit. Doufám, že naši fanoušci přijedou v co největším počtu, aby nám pomohli. Budeme se jim snažit odvděčit.

Jakou máte zkušenost se sedmými zápasy?
To bych moc nerozebíral. Hrál jsem tuším jeden a prohrál.

Vážně? Ještě ve Slavii jste rozhodl v prodloužení sedmého čtvrtfinále s Libercem.
Aha, no vidíte. Tam jsme vyhráli, takže 1:1.

Hrát sedmý zápas, to je asi sen každého hokejisty. Prostě zápas o všechno.
Kór se Spartou, co víc si přát. Kdyby nám to někdo řekl před sérií, těžko bychom tomu mohli uvěřit. Věřím, že pro nás sedmička bude šťastná. Zápas bude mít vysokou kvalitu a už se na to moc těšíme.

Vzpomínáte si, díky čemu jste se zvedli a co si případně z toho vzít?
Určitě nebýt pasivní. Tohle byla věc, která nás položila v první třetině. Ničeho se zkrátka nebát, nic horšího, než že prohrajeme, se stát nemůže. Musíme do toho jít a hrát hokej, který nás dotáhl až do semifinále. Věřím, že Spartu dokážeme porazit. Už se nám to povedlo třikrát.

Těší vás vaše pěkná branka?
Je to příjemné a jistě to potěší, ale bych byl rád, kdyby to bylo minutu před koncem na 5:4 a byl to vítězný gól. Takhle nemá moc velkou váhu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře