Reklama
reklama

Takhle se bojuje! Skvělý obrat otevřel cestu do finále!

Takový průběh sedmé zápasy play-off nepamatují. Vývoj byl v dubnu totiž symbolicky aprílový. Už ve druhé minutě mířil do branky místo Marka Čiliaka Jiří Trvaj, v tu chvíli vedla Sparta 2:0 a zdálo se, že má dobře nakročeno do finále. Nestačilo ji však ani pozdější vedení 3:1. V druhém dějství přišel fantastický obrat Komety a v cestě k vytouženému postupu ji nezastavil ani snižující gól Sparty na 4:5 v závěrečné třetině. Čeká nás tedy ryze moravské finále!

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:5 (3:2, 0:3, 1:0).

Do zápasu o všechno se Sparta vrhla s vervou a téměř okamžitě si vytvořila tlak, který v čase 1:22 vyústil v první branku. Po chybné rozehrávce Káni se k puku dostal Lukáš Pech a prostřelil Čiliaka mezi betony. To ovšem nebylo všechno, po sedmi sekundách už Pražané vedli 2:0. Ihned po buly přiťukl Přibyl kotouč Janu Buchtelemu, který si najel před brněnskou branku a trefil se k tyči. Po minutě a půl tak přišlo střídání v brance Komety, Čiliaka vystřídal Trvaj. Ten brzy čelil přesilovce Sparty po útočném faulu Tomáše Svobody. Divíškův křižný pas Kubát u tyčky promáchl, proti Kumstátovi už musel zkušený gólman zasahovat.

V sedmé minutě Kometa prakticky z první větší šance snížila, Pivkovu odraženou střelu dorazil za Pöpperleho kapitán Leoš Čermák. Poté opět bušili domácí a po další brněnské hrubé chybě přidali třetí trefu. Tomáš Rolinek se prosmýkl okolo Vondráčka a zblízka pálil, když už to vypadalo, že Trvaj kotouč má ve své moci, vykutálel se z jeho výstroje za brankovou čáru. Z gólového účtu úvodní dvacetiminutovky to stále nebylo vše, Kometě se pět minut před jejím koncem podařilo znovu snížit. Střelu Tomáše Žižky přizvedl Pech, Pöpperle reagoval na původní střelu a puk zapadl za něj.

Ani ve druhé části tempo nepolevilo. Přečíslení Kumstáta s Ivanem Rachůnkem proti Hanzlíkovi zhatila nepřesná nahrávka, o chvíli později byl exsparťan Hanzlík naopak u gólu na druhé straně. Jeho nahození od modré tečoval před brankou Vojtěch Němec. Sparta sice také dostala puk do branky a arena už bouřila, ale gól dosažený rukou nemohl být uznán. Následující minuty patřily jednoznačně Brnu. To se v přesilové hře po faulu Krejčíka dostalo poprvé v utkání do vedení, Kubošovu ránu od modré čáry dorazil do prázdné branky Libor Pivko.

To posadilo Kometu na koně a její nápor a zmatenost sparťanů vyústily v pátou trefu za záda Pöpperleho. Přečíslení dvou na jednoho zakončil po nabídce Koreise do vinglu Jan Hruška. Ještě o něco hůře mohlo být sparťanům, když Kubáta na trestné lavici doplnil Polášek a Brňané hráli 44 vteřin v pěti na tři. Kritickou situaci však Holešovičtí přežili, a udrželi tak naději. V závěru druhé části skončil hodně bolestivě zápas pro Hanzlíka, který se po souboji s Kumstátem ocitnul na ledě mezi ním a mantinelem, z ledu musel být napůl odnesen a hned zamířil do nemocnice.

Do třetí části naskočili Pražané odhodlaní se zápasem ještě něco udělat a brzy si vynutili faul. Po skončení signalizované výhody se do sebe ještě v rohu kluziště pustili Forman s Dlapou, bitka neměla jasného vítěze, ale o jednu či dvě rány víc rozdal brněnský bek. Sparta početní výhodu využila po půl minutě, kdy dorazil kotouč za Trvaje obránce Adam Polášek. Snížení sparťany nabudilo a většinu času trávili v útočném pásmu, kde systematicky dobývali Trvajovu branku.

Nejblíže byl po Pilařově nahození Divíšek, který zkoušel kotouč procedit mezi betony brněnského gólmana do branky. Čas ale rychle utíkal a vyrovnávací gól ne a ne přijít, i když vše podstatné se odehrávalo prakticky u jedné branky. V závěrečné power play už sparťanskou kombinaci brzdila nervozita a vítěz základní části vyrovnat nedokázal. Skončil tak na třetím místě, do finále proti Zlínu postoupila Kometa Brno.

Fakta: Branky a nahrávky: 2. Pech, 2. Buchtele (Přibyl), 11. Rolinek (Buchtele, Pech), 43. Polášek (Divíšek, Kubát) – 7. Čermák (Pivko, Zohorna), 16. Žižka (Zohorna), 23. Němec (Hanzlík, Burian), 26. Pivko (Kuboš, Zohorna), 30. Hruška (Koreis). Rozhodčí: Hribik, Pešina – Blümel, Pouzar. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 11 928. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5, 4:5. Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Rolinek - Leoš Čermák. Stav série: 3:4.

HC Sparta Praha: Pöpperle – Piskáček, Krejčík, Sičák, Polášek, Philipp, Kubát, Pilař (A) – Ton, Hlinka (A), Klimek – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Forman, Přibyl, Buchtele – Simon, Divíšek, I. Rachůnek.

HC Kometa Brno: Čiliak (2. Trvaj) – Hanzlík, Žižka (A), Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa, Dujsík – Zohorna, Čermák (C), Pivko – T. Svoboda, Němec, Káňa – J. Svoboda, Raška, Hruška (A) – Vondráček, Koreis, Burian

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře