Reklama
reklama

Střelecké dostihy ukončily až nájezdy, v nich rozhodl Hübl

B r n o - Pořádnou přestřelku mohli sledovat diváci v hale Rondo před reprezentační přestávkou. Kometa hostila druhou Vervu, a ta se ukázala být ve velké pohodě. Střelecky se jí velmi dařilo, dvakrát vedla o dvě branky, ale produktivitou hýřila i modrobílá družina, která vždy dokázala manko odmazat. Důležité vyrovnání učinil sedm minut před koncem Ondřej Dlapa, pro kterého to byla první trefa v extralize. Za stavu 5:5 se šlo až do nájezdů, ve kterých trefil pouze Viktor Hübl, Verva tak odjela s dvěma body. Brňané však nebyli smutní, bod těžce vydřeli.

První třetina byla ve znamení přesilovek a hned tu první dokázali využít hosté. Na trestné seděl König a toho vyhnal perfektní ranou pod břevno František Lukeš - 0:1. Kometa však dokázala o dvě minuty později reagovat. Za katrem byl pro změnu Piroš a domácí jeho přestupek zhodnotili, když si Vojtěch Němec najel mezi kruhy a jeho svižná střela zapadla do sítě – 1:1. Od té doby byla Kometa herně lepší, ale Čermák nebo Hruška neuspěli.

A tak udeřilo na druhé straně, jak jinak než v nestandardním počtu hráčů na ledě. Němcovo podražení bleskově využil Viktor Hübl, i jeho pumelice byla přímo ukázková – 1:2. V závěru periody měli více ze hry hosté, ale Čiliak vychytal před bránou dotírajícího Jánského a z otočky střílejícího Trávníčka.

Druhá část hry nabídla mnoho vyloučených, ale také pořádnou porci gólů. Na 1:3 zvyšoval prudkou střelou od modré Tomáš Pavelka a s Kometou to nevypadalo vůbec dobře. Do hry ji však dostal na začátku třiatřicáté minuty Jan Hruška, který po vzoru kolegy Němce poslal puk nad Francouzův beton. Hala bouřila a za čtyřiatřicet vteřin mohla ještě víc, to Burian nahodil kotouč před bránu Vervy a v tísni se prosadil jemně tečující Koreis – 3:3.

Jenže nerozhodný stav dlouho nevydržel. O necelou minutu později dostali Brňané pořádnou sprchu. Na modré dostal až příliš mnoho prostoru Karel Kubát a jeho střela skončila opět v horních patrech Čiliakovy brány – 3:4. Domácí měli na hokejce několikrát vyrovnání, ale neujala se ani přesilovka 5/3, natož 5/4. Chyběla střelba, a když už přišla, Francouz byl pozorný.

Poslední dějství začalo pro Brno opět nedobře. Litvínov se dvakrát prosadil v přesilovce, jednou však i v oslabení. Na modré zachytil puk Martin Ručinský, jenž si položil Čiliaka a zasunul kotouč do prázdné klece – 3:5. Gólové dostihy ovšem pokračovaly, Kometa se rovněž může pochlubit dvěma využitými přesilovkami. Káňa v samotném závěru Kubátova trestu našel najetého Jana Hanzlíka, jehož střela skončila v síti – 4:5.

Fantastická podívaná pokračovala. 6603 diváků sledovalo dostihy, které nebraly konce. Hosté mohli znovu zvýšit na rozdíl dvou gólů, ale Ručinského zakončení tygřím skokem zachránil výtečný Čiliak. Při něm stálo i štěstí, neboť Majdanova rána orazítkovala břevno. A tak se stalo tolik otřepané – nedáš – dostaneš. Vondráček vybojoval kotouč u mantinelu, na pravý kruh si najel Ondřej Dlapa, který svou premiérovou extraligovou trefou vyrovnal – 5:5.

Za tohoto stavu se také šlo do prodloužení. V něm branka nepadla a šlo se do nájezdů, v penaltové loterii uspěl pouze Viktor Hübl, Verva si tak odvezla dva body. Diváci i tak ocenili hru Komety a po zápase děkovali hráčům za odvedený výkon.

Branky a nahrávky: 6. V. Němec (Kempný, Čiliak), 33. J. Hruška (Ton, Čermák), 33. Koreis (Burian, T. Vondráček), 45. Hanzlík (J. Káňa, Honejsek), 54. Dlapa (T. Vondráček) – 4. Lukeš (Hübl, Ručinský), 17. Hübl (Lukeš, Kubát), 27. Pavelka (Piroš, Trávníček), 34. Kubát (Trávníček, Piroš), 41. Ručinský (Pavelka), rozhodující nájezd Hübl. Rozhodčí: Hejduk, Homola - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1.Diváci: 6603. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6. Hráči zápasu: Jakub Koreis - Martin Ručinský.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře