Reklama
reklama

Sparta rozhodla o vítězství v první třetině, gólovou smrští

Není nutno, není nutno, aby bylo příliš veselo. To si zpívali brněnští fanoušci, kteří sledovali v první třetině gólový festival domácí Sparty. Ta na Kometu neskutečně vletěla a po první třetině rozhodla o celém osudu zápasu. Šest branek hovoří za vše. Pak se hra trochu srovnala a Kometa vstřelila tři branky, výsledek 9:3 je však příliš vysoký.

Utkání mezi Spartou a Kometou začalo pěkně zostra. Hned po úvodním buly se směrem k hostující svatyni vydal Buchtele, jehož pokus Falter vytěsnil betony. V následujících chvílích se hráči Brna několikrát úspěšně usadili před Lukášem, Pražané se zase díky tomu dostali v několika případech do protiútoku, z čehož nakonec také těžili. Odražený puk od zadního mantinelu ukořistil Netík, zpoza branky našel mezi kruhy Lukáše Klimka, na jehož střelu Falter nestihl reagovat.

Brno se nechytilo ani v přesilové hře a opět se naplnilo pořekadlo „nedáš, dostaneš“. Robert Sabolič obral za brankou soupeře o puk, bleskově se přesunul před ni a nekompromisně zakončil. Netrvalo dlouho a sparťané navýšili své vedení už o tři branky, když se v přesilové hře z bezprostřední blízkosti prosadil kličkou Curtis Hamilton.

To ale ještě nebylo ze sparťanské strany vše. Po kombinaci v útočném pásmu se do černého trefil z kruhu pro vhazování Miroslav Forman. Vypadalo to, že je Sparta k nezastavení, protože do konce první třetiny přibyly ještě další dva góly a jako by svěřenci trenéra Jandače ani nezaznamenali, že po čtvrtém gólu nahradil v brankovišti Faltera Čiliak. Nejprve trefil odkrytou část svatyně po Fomanově přihrávce kapitán Jaroslav Hlinka a vzápětí využil Kudrnovy asistence přes celou šířku kluziště Michal Dragoun, který trefil brněnskou svatyni z voleje.

Po přestávce se pokračovalo v nastoleném tempu. Z druhé části neuběhly ještě ani čtyři minuty a na kostce svítilo skóre 7:0. Ve správný čas na správném místě byl opět Robert Sabolič, když zachytil přihrávku od Čajkovského a z hranice brankoviště prostřelil Čiliaka. Na to Kometa tentokrát zareagovala. O chvíli později prošel do útočného pásma Martin Dočekal, který poslal Lukášovi puk bekhendem rovnou mezi nohy.

O šance na obou stranách nebylo nouze. Když už to v závěru druhé periody vypadalo, že další branky se diváci v O2 areně v této třetině nedočkají, opak byl pravdou. Hosté ještě dokázali zužitkovat přesilovou hru, když se z dorážky prosadil Rastislav Špirko, a snížil tak na 2:7.

Celkově desátá branka v tomto utkání padla ve 45. minutě v přesilové hře Sparty. Hlinka viděl uhánějícího Jana Buchteleho kupředu a ten poslal puk pod lapačku Čiliaka. O pár chvil později se o slovo přihlásila i Kometa, když napodruhé zdolal Lukáše Vojtěch Němec.

Oba celky se ještě pokoušely upravit výsledek, což se nakonec podařilo domácímu celku. Svěřenci trenéra Jandače upravili skóre na konečných 9:3, když svou druhou trefu v zápase připsal Miroslav Forman. Sparta doslova převálcovala Kometu Brno, a potvrdila tak roli favorita v tomto utkání.

Branky a nahrávky: 4. Klimek (Netík, Buchtele), 12. Sabolič, 14. Hamilton (Klimek, Sabolič), 16. Forman (Kalina, Kumstát), 18. Hlinka (Forman), 19. Dragoun (Kudrna, Čajkovský), 24. Sabolič (Čajkovský, Hamilton), 46. Buchtele (Hlinka, Přibyl), 59. Forman (Kumstát) – 28. Dočekal (Štindl), 40. Špirko (Kuboš, Němec), 48. Němec (Káňa, Špirko). Rozhodčí: Hradil, Horák – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7982. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 7:0, 7:2, 8:3, 9:3. Hráči zápasu: Robert Sabalič - Rastislav Špirko.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Komentáře