Reklama
reklama

Šňůru proher přetrhla Kometa v Mladé Boleslavi. V páté sérii nájezdů rozhodl František Ptáček

Po infarktové první části, která skončila 3:3, už do konce šedesáté minuty diváci ve ŠKOEnergo aréně neviděli. Nepomohlo ani prodloužení, kde měli domácí bruslaři dokonce výhodu přesilové hry. Velkým fantomem se pak stal gólman Marek Čiliak, jenž si poradil se všemi pěti nájezdy Mladé Boleslavi. Rozhodující trefu do šibenice si připsal netradiční exekutor nájezdů František Ptáček. Šest utkání bez výhry je tedy za námi a startujeme snad novou šňůru…

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 3:4sn (3:3, 0:0, 0:0 - 0:0).

Branky a nahrávky: 2. Stříteský (Klimenta, Mikulík), 7. Mikulík (Stříteský), 19. Hruška (Pacovský, Mikulík) – 6. Němec (Kempný), 6. Vondráček (Burian, Koreis), 10. Čermák (Svoboda), rozh. náj. Ptáček. Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3365. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Hráči utkání: Richard Jarůšek - Michal Kempný.
BK Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Vidmar, Hruška M., Kučný, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Pacovský, Vrbata, Rys – Látal, Musil, Lenc.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Malec – Hruška J., Němec, Ton – Ostřížek, Čermák (C), Svoboda – Burian, Koreis, Vondráček – Wasserbauer, Kusko, Mrázek.
 

Rivalita panující mezi oběma celky byla znát už při nástupu hostujících hráčů na led – domácí tribuny je „odměnily“ ohlušujícím pískotem. Už v jedenadvacáté sekundě hry byl na straně Komety vyloučen Michal Kempný, při následné přesilovce Bruslařů se sice neujala střela Mikulíka, ale o pár sekund později Matěj Stříteský od modré čáry nekompromisně prostřelil Čiliaka a Mladá Boleslav vedla 1:0 už ve druhé minutě.

Rovněž brněnská Kometa měla v první pětiminutovce k dispozici přesilovku po faulu Robara, avšak moravští snajpři Ritticha neprostřelili. V páté minutě se o závar postarala čtvrtá formace domácích, střelecké pokusy Čermáka, Látala a Musila však mířily mimo brněnskou klec.

Co Kometa nezvládla v první početní výhodě, to napravila ve druhé. Skákavý puk doklepl do domácí branky Vojtěch Němec. A to ze strany Brněnských nebylo vše! O půl minuty později totiž Tomáš Vondráček objel Rittichovu branku a z velmi ostrého úhlu překlopil misky vah na stranu hostí - 1:2.

Odpověď Bruslařů na sebe nenechala dlouho čekat. Konkrétně pouhých 15 sekund. Stříteský tísněn dvěma protihráči vystřelil od modré, Čiliak touš vyrazil jen před sebe, kde číhal Milan Mikulík a pohodlně doklepl puk za jeho záda. Ve ŠKOENERGO Aréně mohlo být ještě veseleji, ale Výborný ani Jarůšek se svými pokusy neuspěli.

Nedáš – dostaneš. Toto poněkud klišovité, přesto stále velice platné pravidlo potvrdili hokejisté Komety. Leoš Čermák se jako správný kapitán zbavil Tršky a v samostatném úniku ranou, která se otřela o břevno, překonal Ritticha. Potom se hra zklidnila a navzdory několika šancím na obou stranách se naskakující skóre na chvilku zastavilo. Ale do první sirény se za stavu 2:3 nešlo – v přesilovce 4 na 3 se dělovou ranou prosadil Milan Hruška, shodou okolností bývalý hráč Brna.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupila aktivněji Mladá Boleslav a po třech minutách si vykoledovala první přesilovku. V ní ujel všem hráčům v černozelených dresech snajpr Petr Ton, ale s jeho střelou zápěstím si David Rittich poradil. Domácí se nechtěli nechat v početní výhodě zahanbit, avšak Pabiška nepropasíroval kotouč přes houšť těl před Čiliakem. Vlastní nedisciplinovanost mohla hosty mrzet, to by ale Trška musel trefit odkrytou branku!

Oba celky se očividně snažily vylepšit v první periodě děravé defenzívní valy a celou druhou třetinu se jim to dařilo. Tento fakt nenarušilo ani útočné komando vedené Davidem Výborným, přesně v polovině základní hrací doby mohl poslat Bruslaře do vedení Jarůšek, ale po nezištném pasu Pabišky nestihl zakončit za přemisťujícího se Čiliaka.

Dvě stoprocentní šance měl na holi také Michal Broš. Mistr světa z roku 2000 však ani jednou nedokázal kvalitně zpracovat kotouč, který stačilo jen doklepnout do sítě. Do konce druhé třetiny se už nic, co by stálo za zmínku, neudálo.

 

Na prahu třetí periody se Brněnští na pěknou řádku minut usadili před Rittichem, k čemuž jim pomohl i faul Tršky. Toto oslabení však tým Mladé Boleslavi přečkal bez ztráty další kytičky. O chvilku později byl přísně vyloučen domácí Klimenta, obětaví Bruslaři se ubránili i tentokrát, krátce po návratu Tomáše Klimenty na led měl rychlonohý forvard na holi dobrou šanci, avšak mířil přesně do Čiliakovy lapačky.

Chvílemi dění na ledové ploše evokovalo myšlenku, že oba týmy chtějí dovést utkání až do prodloužení. Necelých pět minut před vypršením základní hrací doby se o přerušení trendu pokoušel na jedné straně Němec, na druhé Látal. Oba neuspěli, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V nastavení se pokoušel zvrátit remízový stav hostující Jan Hruška a posléze i jeho jmenovec Milan v domácích barvách. Jinak byla k vidění opatrná hra, jako ve druhé a třetí třetině. Dvě minuty před koncem zajímavě vystřelil ještě Pacovský, ale puk trefil Čiliaka do masky. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy.

Brankáři byli bezchybní až do páté série. Zde za domácí neuspěl ani napodruhé v nájezdech Mikulík a rozhodující trefu dovezl od středové čáry k bráně Ritticha obránce František Ptáček. Kometa tedy vyhrála!

Zdroj: www.hc-kometa.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře