Reklama
reklama

Skvělý úvod semifinále! Kometa pěti góly pokořila Spartu a v sérii vede

Skvělý úvod do semifinále, Kometa si nic lepšího nemohla přát. Svou trpělivou hrou a poctivou prací v defenzivě Spartu překonala hned pětkrát. Spoléhala na rychlé kontry a výborného Čiliaka, který v častých oslabeních vytahoval fantastické zákroky. I jeho zásluhou Kometa získala u vítěze Prezidentského poháru první bod!

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 2:5 (0:1, 1:2, 1:2).

Úvod a nástup do zápasu patřil domácí Spartě, která chtěla ukázat svou sílu a pohodu ze základní části. První navštívenku na Čiliakovu bránu poslal Klimek, ale lapačka slovenského gólmana vyletěla jako semafor na přechodu pro chodce. Kometa se postupem času začala osmělovat a nehrála vůbec špatně. Dobře zablokovala nepřesně zakončujícího Tona a také člena této první formace, zkušeného Hlinku. Především oslabení Komety bylo důležitým prvkem k tomu, aby se Kýhosova družina osmělila a přestala být malinko nervózní.

Povedlo se a začalo se hrát před Pöpperlem. Zhruba od poloviny periody měl brankář Sparty rozhodně co dělat. Možná nevěřil vlastním očím, co udělal jeho obránce Kubát za chybu. Špatnou rozehrávkou vybídl do brejku dvojici Pivko - Hynek Zohorna a druhý jmenovaný poslal do spartaňské klece expres rekomando – 0:1. Do konce třetiny si Kometa poradila i při dalším oslabení Hanzlíka, na Čiliaka prakticky nic nešlo. Možná trochu překvapení, ale Brno vedlo v Holešovicích 1:0.

Do druhé třetiny se Sparta snažila s výsledkem něco udělat, největší šance měla dvojice Piskáček a Tomáš Rachůnek, ale z dobrých pozic přestřelili bránu. Tlak Sparty byl očividný, leč ani velezkušený mazák Petr Ton na slovenského mága nevyzrál. A tak udeřilo z ničeho nic na druhé straně. Kometa šla opět do rychlého brejku, Kempný zavezl kotouč do pásma, u mantinelu vybojoval puk Vondráček a nahodil ho na Pöpperleho bránu. Před jeho stanovistěm byly zmatky, kterých využil všudybyl Tomáš Svoboda - 0:2.

O padesát vteřin už udeřilo na druhé straně, nedůrazu brněnských obránců využil pohotovým doklepnutím Jaroslav Hlinka - 1:2. Jenže ani tohle Brno nezlomilo, stále si hrálo svou hru a pokud byla šance na únik, ihned se vyrojila útočná formace před domácí svatyní. Jako v případě Káni, který obalamutil soupeře, naservíroval puk pro Jozefa Kováčika, který si počínal přímo mistrovsky. Před Pöpperlem vystřihl bekhendovou kličku a zavěsil – 1:3. Tím skončila i druhá část hry.

Kometa hrála i nadále výtečně, mohla udeřit ve dvou případech Burianem, ale ten nejprve přestřelil a posléze bekhendem nepřekonal domácího strážce. Běžela padesátá minuta a Marek Čiliak vytáhl fantastický zákrok proti Klimkovi. Jeho tygří skok zabránil snížení a jak se později ukázalo, byl to hodně důležitý moment. Poté se totiž do rychlé kontru vřítili opět Pivko s Hynkem Zohornou a autor postupové trefy s Plzní ukázal svou obrovskou formu, tvrdou bombou propálil Pöpperleho – 1:4.

Čtyři minuty před koncem dostala Sparta výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou navíc posílila odvoláním brankáře. A tohle se využít prostě musí, šestice sparťanů rozebrala trojici Komety a zakončující Jan Buchtele pěknou střelou trefil levý horní růžek – 2:4. Pražané pokračovali v přesilovce a tlaku, ale vše utnul trefou do prázdné klece Jan Hruška - 2:5. Kometa tak získala velice důležitý bod.

Branky a nahrávky: 28. Hlinka (Piskáček, Ton), 56. Buchtele (Pilař, Ton) – 14. H. Zohorna (Pivko), 27. T. Svoboda (Vondráček, Kempný), 35. Kováčik (Káňa, V. Němec), 52. H. Zohorna (Pivko, Kováčik), 57. J. Hruška. Rozhodčí: Šír, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 9812. Střely na branku: 34:19. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5. Hráči utkání: Ivan Rachůnek - Michal Kempný. Stav série: 0:1.

HC Sparta Praha: Pöpperle – Pilař, Piskáček, Sičák, Krejčík, Philipp, Kubát, Polášek – Ton, Hlinka, Rolinek – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Simon, I. Rachůnek – Forman, Přibyl, T. Rachůnek – Procházka.

HC Kometa Brno: Čiliak – Miller, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dlapa – J. Svoboda, Čermák (C), Hruška – T. Svoboda, Němec, Káňa – Zohorna, Raška, Pivko – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře