Reklama
reklama

Sedmé kolo zápasů Kometě opět body nepřineslo

B r n o – Z posledních tří zápasů zůstává Kometa pouze s jedním bodem. Dvě venkovní štace skončily prohrami. Byť to dnes v polovině zápasu vypadalo na plzeňském ledě slibně, hosté vedení 3:1 neudrželi. Brňanům nakonec nepomohla ani premiérová extraligová branka mladého Radima Zohorny. Naopak, soupeř nejprve vyrovnal a ve třetí třetině celý duel otočil.

Lepší vstup do utkání měli hosté. Nejprve se Polívka musel činit proti Zohornovi, následně uspěl v situaci jeden na jednoho při snaze získat dlouho příhru na modré Leoš Čermák, který se tak řítil do sóla, které proměnil svižnou střelou na lapačku - 1:0! Prakticky vzápětí měl na holi srovnání Hollweg, ale jeho pokus z první z mezikruží po ledě Čiliak stihl zastavit. Gólman Komety si poradil vzápětí betonem i proti Kratěnovi pálícímu ihned po buly. Domácí tlačili a další pokus měl i s dorážkou z ostrého úhlu znovu Hollweg, místo u přední tyče však nenašel.

Poté hodně vzruchu přinesl zákeřný zákrok Ptáčka na Kratěnu v situaci jeden na jednoho. Hostující bek věděl, že již jako poslední propadá a snažil se tak rozjetého soupeře zastavit vytrčeným kolene přímo na koleno soupeře. Vše však díky hbitosti domácího kapitána dopadlo naštěstí dobře. Další podobnou věc předvedl Hanzlík proti Jeřábkovi a Kuboš proti Kracíkovi. Rozhodčí tresty rozdali dva a skóre se měnilo až pět vteřin před vypršením toho posledního. Kubka od modré našel křižnou příhrou přes celé pásmo u tyče sjíždějícího Miroslava Indráka, kterému stačilo pouze nastavit hůl - 1:1!

To nesl velmi nelibně opět Hanzlík, který dalším velmi nebezpečným zákrokem sestřelil právě autora vyrovnávací trefy a následně po odpískání ještě zkoušel vyvolat potyčku. Hokejověji naopak odpověděl Zohorna, který velmi povedeně vypálil po příhře zpoza branky z pravého kruhu, Polívka předvedl hbitý zákrok betonem. Činil se i v závěru proti dorážce u tyče stojícího Hrušky a skóre tak o první přestávce nahrávalo oběma týmům k vítězství stejně.

Zkraje prostřední části Kometa hrála dvě početní výhody a indiány mačkala. Polívka si poradil s tvrdou ranou Kováčika od modré a fantastický přesun předvedl i proti Káňovi. Nestačil však již na ránu Ostřížka z mezikruží, kterou ještě tečoval na brankovišti stojící Jan Hruška - 1:2! Za dalších třiačtyřicet vteřin navíc při rozehrávce upadl Sklenička, touše se ujali napadající hosté a do poloprázdné klece nakonec černý nesmysl po předchozí tyči dopravil Radim Zohorna – 1:3!

Snížení měl na holi Kratěna, který prošel v situaci jeden na jednoho, ovšem z levého kruhu střelou mezi beton a lapačku na Čiliaka nevyzrál. Na druhé straně tvrdě pálili Hanzlík a Kováčik, ovšem rána prvního jmenovaného byla ztečována jen do boční sítě, druhý pokus se mezi tři tyče nevešel vůbec. Lépe mířil Bližnák z hrany brankoviště a donutil hostujícího gólmana k dalšímu těžkému zákroku. Vyzrál na něj až David Sklenička, který nepříliš silnou, ale za to dobře umístěnou střelou našel mezeru mezi betony - 2:3!

Hosté se dostali pod velký tlak a hostující gólman se musel činit proti Kratěnovi a následně i Schleissovi, který mezi kruhy nebezpečně tečoval pobídku Pulpána. V největším tlaku ale Západočeši zapomněli na zadní vrátka, do úniku se trhl Burian, svižnou střelou však minul. To ho vzápětí muselo hodně mrzet, protože prakticky z protiútoku našel přihrávkou od tyče tyči Kracík Jakuba Lva a ten již neměl problém touš poslat do poloprázdné svatyně soupeře - 3:3! Stav tak nakonec byl i o druhé pause nerozhodný.

Poslední část začala hodně opatrně z obou stran. Osmělili se až domácí. Kracík našel před brankou sjíždějícího Schleisse, ten tvrdý pas poslal těsně mimo. Z levého kruhu následně pálil v situaci tři na dva Poletín, Čiliak svůj tým podržel. I do třetice indiáni svojí šanci neproměnili. Bližnák sice dostal zpoza branky přihrávku mezi kruhy, v krkolomné pozici po předchozím souboji vypálil velmi nevýrazně.

Následovala chyba Sýkory, který špatnou přihrávkou vyslal do sóla Němce, ten však tísněn zakončil pouze do hrudi Polívky. Rozhodnout duel zkoušel i Hossa. Ten objel branku a jal se rychle zakončovat, Čiliak se nachytat nenechal. Domácí se ale po rezignování hostů přeci jenom dočkali. Jakub Lev si v přesilové hře sjel od modré mezi kruhy bez zájmu obránců a pohodlně z první zavěsil - 4:3!

I Brňané se dostali do početní výhody a rozpoutali neskutečný tlak. Indiáni ovšem velmi obětavě padali do střel a Polívka měl tak velmi usnadněnou práci, za to od střel odcházeli z ledu orazítkovaní Bližnák se Skleničkou. Definitivní pojistku mohl v pěti přidat po příhře mezi kruhy Schleiss, na touš ale přes dobře bránícího Kováříka prakticky nedosáhl. Mrzet ho to ovšem nakonec nemuselo. Jihomoravané i přes půlminutovou power-play již ani nevystřelili a po zcela vypuštění poslední dvacetiminutovky tak nechali v Plzni všechny body. Indiáni se naopak po skvělém obratu stěhují na samotný vrchol průběžné tabulky.

Branky a nahrávky: 15. Indrák (Kubka, Moravčík), 36. Sklenička (Preisinger), 39. Lev (Kracík, Kratěna), 54. Lev (Kracík, Kratěna) – 3. Čermák (R. Zohorna, Burian), 24. Hruška (Ostřížek, Němec), 24. R. Zohorna (Burian, Čermák) Rozhodčí: Hradil, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. V oslabení:0:0. Diváci: 4724. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 4:3.

Zdroj: HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Komentáře