Reklama
reklama

Ritticha připravil o čisté konto vteřinu před koncem Vojtěch Němec

Podobný scénář a podobný výsledek. V minulém vzájemném duelu na ledě Mladé Boleslavi prohrála Kometa 4:0, i v nedělním večerním mači to vypadalo dlouho na totožnou záležitost. Brňané se však dokázali prosadit a překonat Ritticha pouhou vteřinu před koncem. Trefil se Němec, který alespoň trošku zmírnil konečný výsledek.

Boleslav měla po většinu první třetiny převahu na ledě. Do první vážnější šance se dostal Urban, který spolu s Pacovským ujel brněnské obraně, ale druhému jmenovanému přeskočil puk hokejku a celá slibná akce vyzněla naprázdno. Na druhé straně si velmi důležitý zákrok připsal Rittich, který vyrazil ostrou střelu Jakuba Koreise. Od začátku však platilo, že Boleslav měla mírně navrch a duo Hyka-Lenc se postaralo o parádní akci zakončenou gólem. Tomáš Hyka si nabruslil do pásma a z levého kruhu přihrál na volnéhoRadana Lence, který před Čiliakem naznačil střelu, puk si však podržel a zasunul jej mazácky přemisťujícímu se Čiliakovi k levé tyči.

Boleslav pak získala výhodu přesilové hry, ale jakmile si vytvořila tlak, záhy o ni přišla, když se sekáním provinil Urban a musel usednout na trestnou lavici. V následné hře čtyři na čtyři pak byli aktivní opět Hyka s Lencem. V pokračující přesilovce hostí pak více hrozila opět Boleslav. Musil ve středním pásmu sebral puk a prokličkoval se do útočné třetiny, kde těsně před bránou přihrál Bártovi. Čiliak proti jeho střele z bezprostřední blízkosti skvěle zasáhl vyrážečkou. Zohorna se poté provinil hákováním a Boleslav tak získala druhou možnost zahrát si v početní výhodě. Zavřela soupeře do pásma, Stříteský pak dokázal od modré vystřelit a parádně zafungovalo i clonění od Tomáše Urbana, který dokázal těsně před bránou tečovat puk a pro Čiliaka se tak tento kotouč stal nechytatelným. Po zbytek první části hry působila Kometa poměrně nervózně a otřeseným dojmem a do výraznější šance se již nedostala. Poměr zásahů brankářů po první třetině v poměru 6:18 pak hovoří za vše.

Druhá třetina už byla o poznání vyrovnanější. Kometa se snažila do druhé třetiny nastoupit hodně zostra, přesto její aktivitu záhy zmrazil třetí boleslavský gól. Sehraná dvojka Hyka-Lenc se dostala až před Čiliaka. Lenc věděl, že brněnský gólman proti jeho případnému pokusu zavřel cestu betonem, ale s fištrónem sobě vlastním poslal puk najíždějícímu Tomáši Hykovi, který kotouč poslal do odkryté klece. Ačkoli Kometa v tu chvíli prohrávala už o tři branky, nabudilo jí to ještě o něco více a nebezpečně vystrkovala růžky. Domácí tak dobře věděli, že ani nyní nesmí zapomínat na to, že proti nim stojí velmi silný soupeř. Dočekal s Ostřížkem vytvořili před Rittichem závar a boleslavský gólman proti jejich pokusům schoval puk do lapačky.

Boleslav si pak zahrála i další přesilovku, ale Kometa byla aktivnější než v předešlém dějství a svého soka si k tělu příliš nepouštěla. Urban následně fauloval a hrálo se čtyři na čtyři. Zohorna s Tonem si počkali na vypršení trestu svého spoluhráče a dostali se do šance, ale právě zkušenému Tonovi sklouzl puk a nezakončil. Reputaci Ton učinil záhy, ale Rittich byl se svou lapačkou připraven i nyní. Domácí pak působili opatrnějším dojmem a Kometa měla více ze hry. Ton se dostal do mezikruží a vystřelil, ale připravený Rittich si poradil i s tímto pokusem. V závěru třetiny se v obrovské šanci ocitl opět Hyka, jenže v předbrankovém prostoru netrefil poskakující kotouč a netrefil odkrytou Čiliakovu klec. V závěru byl ještě vyloučen exboleslavský Peter Trška, který za podražení zamířil k trestným lavicím. Jenže na místo toho, aby šel na tu hostující, zamířil na tu, pro něj ještě donedávna, domácí. Boleslav svou přesilovku nevyužila a po návratu Tršky na led se ještě Rittich musel postavit jeho pokusu.

Na začátku třetí třetiny se dlouho hrálo bez přerušení a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hosté ale přesto dokázali Ritticha zaskočit, ten proti střele Petra Kuboše a následné dorážce Vojtěcha Němce na moment netušil, kde kotouč má. Na poslední chvíli se mu podařilo jej najít a puk zalehl, a tím přerušil hru. Boleslav se ve třetí části zaměřila spíše na obranu svého vedení a proti Čiliakovi se prosazovala o poznání méně.

Kometa nejhorší časy přečkala, a to i díky perfektním zákrokům hostujícího Čiliaka. Domácí tým si své vedení už hlídal a své vedení se jim podařilo vyšperkovat ještě skvělou přihrávkou Davida Výborného s následným gólem Tomáše Urbana. Domácí forvard neváhal a ihned vysekl velikou poklonu mladoboleslavskému kapitánovi. Hosté si v závěru ještě zahráli přesilovou hru a v poslední vteřině tečoval nenápadné nahození Rittichovi mezi nohy Vojtěch Němec. Boleslav tak bere tři body a Kometa odjíždí z Mladé Boleslavi s prázdnou.

Branky a nahrávky: 6. Lenc (Hyka, Klepiš), 14. Urban (Stříteský, Klepiš), 22. Hyka (Lenc), 56. Urban (Výborný, Klepiš) - 60. Němec (Kaberle, Špirko). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Bláha, Špůr. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3467. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Hráči zápasu: Radan Lenc - Tomáš Kaberle.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře