Reklama
reklama

První zápas v letním poháru Kometa nezvládla, Salzburgu nedala ani gól

Letní soutěž European Trophy začala pro Kometu nevesele. Předloňský vítěz z Rakouska předvedl dobrý výkon a především měl v bráně jistého Brücklera, jenž se blýsknul čistým kontem a především výtečným výkonem. Kometě nedovolil ani jedou skórovat, naopak jeho spoluhráči se trefili hned čtyřikrát.

Kometa - Salzburg 0:4 ((0:2, 0:2, 0:0). Branky a nahrávky: 12. Komarek (Brucker), 15. Lynch (Latusa, Motzko), 24. Latusa (Komarek), 40. Roe (Raffl, Kristler). Rozhodčí: Polák, Čech - Klein, Skopal. Vyloučení: 6:10, navíc Kempný 10 OT+DKU. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2658. Střely na branku: 21:24. 

 

Vlažné utkání mnoho zajímavého do desáté minuty nenabídlo. Až právě v polovině třetiny se málem změnilo skóre. Před bránou se z ničeho nic objevil obránce Žižka, který byl možná překvapen z tolika prostoru a netrefil téměř odkrytou klec. Posléze málem udeřil Salzburg, střela Heinricha orazíkovala břevno Falterovy svatyně. O pár chvil už zavládl v Brně smutek. Konstantin Komarek si najel z mezikruží před brněnského gólmana, kterého prostřelil ranou mezi betony - 0:1.
O tři minuty později byla pro Brno ještě hůře. Obrana zapomněla na Latusu s Dougem Lynchem. Druhý jmenovaný i trochu se štěstím procedil kotouč znovu pod Falterovy chrániče. Ač se jeden z domácích obránců snažil touš na poslední chvíli vydolovat, nicméně se došoural za čáru - 0:2. V samotném závěru předvedl Brückler fantastický zákrok lapačkou po gólové příležitosti Jenyše. Exkluzivní semafor skóre před druhou třetinou nezměnil. Tedy 0:2.
Do druhé třetiny vstoupili opět lépe hosté. Po třech minutách se měnilo již potřetí skóre. Nejprve Komarek netrefil prázdnou bránu, aby se pak dostal opět ke kotouči a přihrál na Manuela Latusu, jenž vymetl levý horní růžek Falterovy klece - 0:3. Snížit mohl o chvíli později Vojtěch Němec, který pádil od modré čáry sám na Brücklera, jenže ten dnes v Brně doslovala čaroval.
Kometě nelze upřít snahu, ale góly nepřicházely. Nepřišly ani po dlouhé dvojnásobné přesilovce, neujala se ani tutovka Jakuba Svobody, a tak přišel zákonitý trest. Třicet vteřin před koncem druhé periody si vydláždil cestu středem hřiště Garrett Roe a chladokrevně zakončil nad lapačku brněnského brankáře - 0:4,
V poslední části se skóre neměnilo, Salzburg bezpečně kontroloval výsledek. Nulu uhájil i nejlepší muž utkání gólman Brückler, jenž pochytal všech jednadvacet střel. Kometa tak vstoupila do prvního utkání ET prohrou 0:4.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře