Reklama
reklama

První zápas v letním poháru Kometa nezvládla, Salzburgu nedala ani gól

Letní soutěž European Trophy začala pro Kometu nevesele. Předloňský vítěz z Rakouska předvedl dobrý výkon a především měl v bráně jistého Brücklera, jenž se blýsknul čistým kontem a především výtečným výkonem. Kometě nedovolil ani jedou skórovat, naopak jeho spoluhráči se trefili hned čtyřikrát.

Kometa - Salzburg 0:4 ((0:2, 0:2, 0:0). Branky a nahrávky: 12. Komarek (Brucker), 15. Lynch (Latusa, Motzko), 24. Latusa (Komarek), 40. Roe (Raffl, Kristler). Rozhodčí: Polák, Čech - Klein, Skopal. Vyloučení: 6:10, navíc Kempný 10 OT+DKU. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2658. Střely na branku: 21:24. 

 

Vlažné utkání mnoho zajímavého do desáté minuty nenabídlo. Až právě v polovině třetiny se málem změnilo skóre. Před bránou se z ničeho nic objevil obránce Žižka, který byl možná překvapen z tolika prostoru a netrefil téměř odkrytou klec. Posléze málem udeřil Salzburg, střela Heinricha orazíkovala břevno Falterovy svatyně. O pár chvil už zavládl v Brně smutek. Konstantin Komarek si najel z mezikruží před brněnského gólmana, kterého prostřelil ranou mezi betony - 0:1.
O tři minuty později byla pro Brno ještě hůře. Obrana zapomněla na Latusu s Dougem Lynchem. Druhý jmenovaný i trochu se štěstím procedil kotouč znovu pod Falterovy chrániče. Ač se jeden z domácích obránců snažil touš na poslední chvíli vydolovat, nicméně se došoural za čáru - 0:2. V samotném závěru předvedl Brückler fantastický zákrok lapačkou po gólové příležitosti Jenyše. Exkluzivní semafor skóre před druhou třetinou nezměnil. Tedy 0:2.
Do druhé třetiny vstoupili opět lépe hosté. Po třech minutách se měnilo již potřetí skóre. Nejprve Komarek netrefil prázdnou bránu, aby se pak dostal opět ke kotouči a přihrál na Manuela Latusu, jenž vymetl levý horní růžek Falterovy klece - 0:3. Snížit mohl o chvíli později Vojtěch Němec, který pádil od modré čáry sám na Brücklera, jenže ten dnes v Brně doslovala čaroval.
Kometě nelze upřít snahu, ale góly nepřicházely. Nepřišly ani po dlouhé dvojnásobné přesilovce, neujala se ani tutovka Jakuba Svobody, a tak přišel zákonitý trest. Třicet vteřin před koncem druhé periody si vydláždil cestu středem hřiště Garrett Roe a chladokrevně zakončil nad lapačku brněnského brankáře - 0:4,
V poslední části se skóre neměnilo, Salzburg bezpečně kontroloval výsledek. Nulu uhájil i nejlepší muž utkání gólman Brückler, jenž pochytal všech jednadvacet střel. Kometa tak vstoupila do prvního utkání ET prohrou 0:4.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře