Reklama
reklama

První finále patří Zlínu, který v play-off vyhrál popáté za sebou

Patnáct střel stačilo Zlínu k tomu, aby vyhrál první finále. V podstatě dvěmi góly v první periodě rozhodl o celém osudu čtvrtečního mače. Třetí pojistku ještě před koncem druhé třetiny přidal Honejsek a bylo takřka hotovo. K tomu všemu přispěl skvělým výkonem brankář Kašík, jenž pochytal všech čtyřiatřicet střel.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 3:0 (2:0, 1:0, 0:0).

První finálový zápas nabídl slibný začátek. Kometa nastoupila s Trvajem v bráně a úvod z její strany nebyl vůbec špatný. Herně byli Brňané lepší a tlačili se víc před Kašíka, jenže v sedmé minutě přišla chyba hostů, když jich na hřišti byla hned šestice. Za šest vteřin přišel trest, od modré napřáhl Jiří Marušák a jeho střela těsně nad ledem zapadla za Trvajova záda. Ten si do té chvíle nesáhl vůbec na puk – 1:0.

Další obrovskou šanci měl Holík, který si od pravého mantinelu najel před brněnskou bránou, ale těsně ji minul. Kometa pak dostala k dispozici přesilovku, největší šanci měl Jan Hruška, který z mezikruží netrefil poloprázdnou klec. Běžela patnáctá minuta a výsledek se měnil na druhé straně. Köhler nahodil kotouč do chumlu těl před bránou, kde byl připraven na důraznou dorážku Jaroslav Balaštík - 2:0.

 

Čtyřicetiletý veterán v brněnské bráně si v první třetině připsal pouze pět zákroků. Zatímco mladý Kašík musel osmkrát zasahovat. Nejhůř mu bylo po pumelici Čermáka, který z mezikruží jen těsně minul zlínskou klec. Gól do šatny tak Kometa nedala a odcházela si odpočinou za nepříznivého stavu 2:0.

Druhá třetina probíhala ve stejném duchu, jako ta první. Kometa hrála, Zlín trpělivě čekal na chyby. Nikam se zbytečně netlačil, a když byla možnost, nebezpečně zahrozil. Jako v případě Káni, který chybnou rozehrávkou dostal do tutovky Ondráčka, jehož střelu Trvaj dokázal vytěsnit mimo tři tyče. Kašík chytal od začátku duelu výborně, hosté byli opět střelecký aktivnější, ale nedokázali na talentovaného gólmana vyzrát. Jako kupříkladu Jakub Svoboda, jehož rána skončila v lapačce Kašíka.

Čtyři minuty před koncem třetiny zaváhala Kometa v obranném pásmu, Melenovský vyhrál souboj a přihrál přesnou přihrávkou na Antonína Honejska, který střelou na vzdálenější tyč zakončil přesně za Trvajova záda. V závěru ještě mohl korigovat výsledek opět Jakub Svoboda, ale Kašíkův semafor byl přímo exkluzivní. Brno hrálo, Zlín dával góly. Výsledek po čtyřiceti minutách hovořil jasně, 3:0.

Poslední třetinu opět hrála lépe Kometa, která přestřílela svého soka 16:2, k brance fantasticky chytajícího Kašíka to však nevedlo. Ten svou bránu zavřel i ve dvojnásobném oslabení a i díky jeho výkonu si připsalo PSG první vítězství. Nejblíže ke korigující brance byl Tomáš Svoboda, ale vylámal si na něm několik svých zubů. Kometa tak má v pátek rozhodně co zlepšovat.

Fakta: Branky a nahrávky: 7. Marušák (Leška, Köhler), 15. Balaštík (Köhler, Zámorský), 36. Honejsek (Melenovský). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000. Střely na branku: 15:34 Průběh utkání: 3:0. Hráči utkání: Libor Kašík - Tomáš Svoboda. Stav série: 1:0.
 
PSG Zlín: Kašík – Zámorský, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček.
 
HC Kometa Brno: Trvaj – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – Pivko, Čermák, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Koreis, J. Svoboda – Burian, Mrázek, Vondráček – Raška.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Komentáře