Reklama
reklama

Proti Slavii to v této sezoně Kometě nejde, prohrála s ní i potřetí

Titulem nejméně oblíbeného soupeře Komety v aktuální sezoně se může pyšnit pražská Slavia. I ve třetím vzájemném utkání sebrala Růžičkova družina Brnu všechny body, podruhé navíc svému soupeři nedovolila skórovat. O rozhodující branku se postaral už ve čtvrté minutě Jaroslav Bednář, postupně domácí přidali ještě dvě trefy. Sešívaným tak po sedmi zápasech skončila proherní série, Kometa naopak nenavázala na tři předešlé výhry.

Slavia - Kometa 3:0 (2:0, 1:0, 0:0). Branky a nahrávky: 4. Bednář (J.Doležal, Vrdlovec), 14. Žejdl (Wharton, Skokan), 30. Stránský (Klhůfek). Rozhodčí: Turčan, Horák – Charvát, Frodl. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 520. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0.

Slavia: Furch – Holub, Kadlec, Wharton, Kolařík, Štich, Valach, Šenkeřík, Knot – Krenželok, Žejdl, Bednář – Tomica, Růžička, Skokan – Doležal J., Vrdlovec, Bednář – Doležal T., Klhůfek, Stránský.

Kometa: Čiliak – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Hruška, Čermák, Brendl – Káňa, Němec, Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Wasserbauer, Zohorna, Jenyš.

Slavia začala třetinu aktivněji a ve čtvrté minutě se po dlouhé době trefil její kanonýr Jaroslav Bednář. Jeho gól musel ještě posvětit videorozhodčí, protože došlo k posunutí branky. Potvrdil však, že Bednář dokázal najít místo mezi tyčkou a Čiliakovým betonem a Slavia se tak dostala do vedení.

Kometa se pak blýskla především během své první přesilové hry a to hned ve dvou jasných gólových příležitostech. Nejprve Němec našel před brankou osamoceného Žižku, brankář Furch se ale stihl bravurně přesunout a střelu betonem zblokovat. Následně po prudké střele Kempného a Hruškově teči zachránila Slavii horní tyčka.

I po přesilovce pokračovala Kometa v povedené hře, Slavii však brzo dovolila vrátit se zpátky do tempa, když jí nabídla přesilovou hru. Tu slávisté využili takřka okamžitě. Wharton pálil tvrdě od modré, jeho střelu sice dokázal Čiliak ještě vyrazit, ale přímo před najíždějícího Lukáše Žejdla, který pak okamžitě vypálil pod brankářovu lapačku.

Kometu ale ani druhý inkasovaný gól nepoložil a dobrou hrou si vynutila přesilovku 5 na 3. Ani tu brněnští nevyužili a naopak se počet hráčů na ledě brzy srovnal. První třetina byla sice herně vyrovnaná, Slavia však dokázala své šance lépe zužitkovat a do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Jestli první třetina byla vyrovnaná, tak v té druhé Slavia Kometu k ničemu kloudnému nepustila. Samostatnou akci si užil Bednář, který obehrál několik brněnských hráčů. Pak přihrávkou našel připraveného Žejdla, ten však zblízka nepřesně zakončil.

Ale o chvíli později se v polovině zápasu Slavia svůj náskok zvýšila, když po hrubé chybě v rozehrávce brněnských získal puk Klhůfek, jehož střelu dorazil Jan Stránský . I zbytek třetiny opanovala Slavia, odolala i tlaku, které se Kometě podařilo vyvinout v poslední minutě.

Do závěrečného dějství se domácím nepodařilo přenést dobrou hru z předešlých částí. Velkou šanci měl na holi brněnský Zohorna, jenž přihrávku zpoza branky před Furcha nedokázal patřičně zužitkovat. Trenér domácích Růžička si po této příležitosti raději vyžádal oddechový čas, aby Slavii vrátil klid.

Zbytek zápasu si již Slavia pohlídala a velké drama se nekonalo. Kometu velmi podržel brankář Čiliak, bez jehož dobrého výkonu by hosté mohli utržit výraznější porážku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře