Reklama
reklama

Potřetí v řadě Kometě nestačilo šedesát minut

B r n o – Stejně jako v Karlových Varech a doma s Třincem. Tři dvacetiminutovky nerozhodly o vítězi utkání. K tomu potřeboval Antonín Honejsek ještě devatenáct sekund navíc. Kometa díky jeho brance veze z Mladé Boleslavi dva body a vrací soupeři porážku z domácího prostředí. Stejným poměrem zvítězila také v prvním letošním vzájemném duelu. Honejsek se v utkání trefil ještě jednou a jde o jeho premiérové dva góly za Kometu ze hry.

Před utkáním se v kotli domácích nenacházelo ani živáčka, jen uprostřed visel transparent „My už baráž nechceme“ s budíkem ukazujícím za pět minut dvanáct. Domácí fanoušci tak chtěli dát jasně najevo, že Bruslaři mají nejvyšší čas, aby se zvedli a vyrazili směr vyšším příčkám v extraligové tabulce. Jenže utkání už od počátku nabralo na obrátkách a hosté jako kdyby chtěli pokračovat ve scénářích hrůzy, které Mladoboleslavští znají z posledních kol velmi důvěrně.

Nejprve se v obrovské šanci ocitl Martin Dočekal a Růžička jej vychytal, minutu na to už ale Kometa udeřila. František Ptáček si v mezikruží počkal a poslal puk k tyči. Bruslaři šli následně do čtyř, po faulu Pacovského a Brňané početní výhodu přetavili v gól přesně za minutu a čtyři vteřiny. Vondráček poslal puk na Antonína Honejska, který střílel do odkryté branky. Boleslavští hráli poté dosti zaskočeně, ale i oni dostali šanci přesilové hry. Přesilovku nesehráli špatně, tlačili na soupeře. V největší šanci se ocitl Mikulík, který tečoval Výborného střelu a Čiliak na poslední chvíli puk vyrazil. Na druhé straně se do akce dostal Ptáček, který mocně dotíral u pravé tyče. Kometa se v další přesilovce dostala ještě do většího tlaku a Bruslaři mohli děkovat jen svému gólmanovi, že na světelné tabuli svítil stále stav 0:2.

Na konci první třetiny fauloval hostující Jan Hruška a ačkoli v ní Bruslaři měli nějaké střelecké šance, část přesilové hry se stejně přelila do druhé části. V ní ale Bruslaři propadli a do akce se před Růžičkou dostali hosté, Dočekal se snažil střelu tečovat, namísto toho jej ale puk trefil nešťastně do obličeje, takže zůstal několik chvil ležet na ledě. Kometa měla poté možnost dvou přesilových her, Bruslaři ale zapracovali v obraně a čistili prostor před Růžičkou. Domácí se herně zvedli a mocně bušili na brněnskou klec. V polovině zápasu došlo před Čiliakem k menší šarvátce, po které byl vyloučen Kempný. Boleslav masírovala svého soupeře celé dvě minuty, ale brněnská klec s famózním Čiliakem jako kdyby byla zakletá. Kouzlo Bruslaři odčarovali necelých dvanáct vteřin před koncem druhé třetiny, kdy na modré mocně napřáhl Stříteský a Mitja Robar přesnou tečí poslal puk do brněnské klece.

To, co se odehrálo v posledních vteřinách druhé třetiny, jak kdyby předurčilo to, co bude následovat v úvodních minutách té třetí. Boleslavi se nejprve podařilo srovnat díky přesné střele Michala Bárty a poté následoval dokonce třetí boleslavský gól! V signalizované výhodě na modré napřáhl Látal a Mitja Robar puk opět tečoval do sítě. Odpověď mírně otřesené Komety na sebe ale nenechala dlouho čekat. Tomáš Vondráček ujel domácí obraně a střelou do vrchní části branky opět vrátil vyrovnaný stav. Teprve pak se začal ve ŠKOENERGO Aréně hrát ten správný extraligový hokej kořeněný mnoha střelami a akcemi na obou stranách, který musel bavit přes čtyři tisíce fanoušků, kteří si našli cestu na mladoboleslavský stadion. Ve velké šanci se před Růžičkou zjevil David Ostřížek, který trefil tyč boleslavské klece. Na druhé straně se před Čiliakem objevil Trška, který zkoušel procedit puk skrz betony, ale brněnská jednička je sklapla včas. Samostatný nájezd si střihl Petr Ton, který byl v samostatném úniku faulován. Reparát však nedopadl dobře, Růžička se nenechal vymíchat.

Zápas za nerozhodného stavu dospěl až do prodloužení, ve kterém se devatenáct vteřin po úvodním buly trefil Antonín Honejsek a zajistil tak prémiový bod pro brněnskou Kometu.

Branky a nahrávky: 40. Robar (Stříteský), 42. Bárta (Mikulík), 42. Robar (Látal) – 4. Ptáček (Hruška), 5. Honejsek (Vondráček, Zohorna), 43. Vondráček (Burian), 61. Honejsek (Ptáček, Zohorna). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4020. Střely na branku: 42:32.Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře