Reklama
reklama

Poslední zápas roku Kometa těsně prohrála

Poslední zápas roku 2015 Kometa těsně prohrála. V první třetině sice tahala za kratší konec, ale pak se herně zlepšila a po vyrovnání Hrušky byla i o něco lepším mužstvem. Mohla i rozhodnout, jenže šance nevyužila a tři minuty před koncem se klíčového momentu zápasu chopil slovenský útočník Dej a byla hotovo. Hradec - Kometa 2:1.

Domácí do posledního zápasu kalendářního roku 2015 vkročili pravou nohou. Už od počátku si dokázali vyvinout tlak v útočném pásmu soupeře. Čiliak se za Koptovou tečovanou střelou stačil jen otočit, proti úniku Tomáše Knotka zvládl zasáhnout. To ale nešlo říct o následné šanci Rastislava Deje, který si nabruslil z levého kruhu a přesně trefil horní část branky – 1:0.

Převaha Hradce pokračovala i nadále, Ihnačák šikovnou tečí Červeného nahození jen těsně minul růžek branky Čiliaka. Stejně dopadla o chvíli později i dvojice Kukumberg – Šimánek: Druhý jmenovaný z bezprostřední blízkosti nepřekonal gólmana hostí. Kometa se stále nemohla dostat do ideálního tempa, o čemž svědčilo i číslo nula v kolonce střel vyslaných na hradeckého brankáře.

Začátek druhé periody se nesl ve značně vyrovnanějším duchu, než tomu bylo u části první. Přestože si Brno nevydobylo trvalou převahu, do sporadických šancí se dostávalo – Raška si kupříkladu vylámal zuby na Svobodově betonu. I tak to ale byl celek trenéra Kýhose, který měl gólových příležitostí více.

Největší šanci na vyrovnání měli hosté ve dvacáté sedmé minutě, kdy puk odražený od zadního mantinelu protlačil za brankovou čáru Dostálek. Jenže rozhodčí už notnou chvíli předtím přerušili hru, jelikož Brněnští doráželi na Svobodu dost nevybíravým způsobem. Kometa pomalu začala přebírat iniciativu.

Adam Svoboda však nejen trenérům dokazoval, že byl pro duel se svým rodným městem správnou volbou. Po několika šancích domácích se brankář Mountfieldu zaskvěl proti Zohornovi, a to dokonce nadvakrát. Nájezd Hrušky zase krásně vybruslil a dorážka Rašky se řadila k těm méně povedeným. Stav byl i po dvou třetinách tak 1:0 pro domácí.

Hosté využili převahu, kterou si byli schopni vybudovat na konci druhé třetiny, aby srovnali ještě během prvního střídání periody poslední. Špatná domluva v hradecké obraně za vlastní brankou znamenala získání puku pro Jana Hrušku, jenž obkroužil pravou tyč a zavěsil – 1:1. Mohlo se tak začít od znova, ovšem s pouhými devatenácti minutami do konce.

Ve velké šanci se ocitl Bednář, Kukumberg a Čáp, ale Čiliak i s pomocí hostujících beků dokázal šance Mountfieldu vždy zneškodnit. Stejně jako Svoboda na druhé straně střelu Stehlíka. Tři a půl minuty před koncem se ale z levého kruhu opřel do černé pryže Rastislav Dej, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a druhým gólem zpečetil skóre utkání na 2:1 ve prospěch Hradce.

Branky a nahrávky: 7. Dej (Pláněk, Vydarený), 57. Dej (Bednář) – 41. Hruška (H. Zohorna). Rozhodčí: Horák, Hejduk – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6890 (vyprodáno). Střely na branku: 18:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Hráči zápasu: Rastislav Dej - Marek Čiliak.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře