Reklama
reklama

Poslední zápas roku Kometa těsně prohrála

Poslední zápas roku 2015 Kometa těsně prohrála. V první třetině sice tahala za kratší konec, ale pak se herně zlepšila a po vyrovnání Hrušky byla i o něco lepším mužstvem. Mohla i rozhodnout, jenže šance nevyužila a tři minuty před koncem se klíčového momentu zápasu chopil slovenský útočník Dej a byla hotovo. Hradec - Kometa 2:1.

Domácí do posledního zápasu kalendářního roku 2015 vkročili pravou nohou. Už od počátku si dokázali vyvinout tlak v útočném pásmu soupeře. Čiliak se za Koptovou tečovanou střelou stačil jen otočit, proti úniku Tomáše Knotka zvládl zasáhnout. To ale nešlo říct o následné šanci Rastislava Deje, který si nabruslil z levého kruhu a přesně trefil horní část branky – 1:0.

Převaha Hradce pokračovala i nadále, Ihnačák šikovnou tečí Červeného nahození jen těsně minul růžek branky Čiliaka. Stejně dopadla o chvíli později i dvojice Kukumberg – Šimánek: Druhý jmenovaný z bezprostřední blízkosti nepřekonal gólmana hostí. Kometa se stále nemohla dostat do ideálního tempa, o čemž svědčilo i číslo nula v kolonce střel vyslaných na hradeckého brankáře.

Začátek druhé periody se nesl ve značně vyrovnanějším duchu, než tomu bylo u části první. Přestože si Brno nevydobylo trvalou převahu, do sporadických šancí se dostávalo – Raška si kupříkladu vylámal zuby na Svobodově betonu. I tak to ale byl celek trenéra Kýhose, který měl gólových příležitostí více.

Největší šanci na vyrovnání měli hosté ve dvacáté sedmé minutě, kdy puk odražený od zadního mantinelu protlačil za brankovou čáru Dostálek. Jenže rozhodčí už notnou chvíli předtím přerušili hru, jelikož Brněnští doráželi na Svobodu dost nevybíravým způsobem. Kometa pomalu začala přebírat iniciativu.

Adam Svoboda však nejen trenérům dokazoval, že byl pro duel se svým rodným městem správnou volbou. Po několika šancích domácích se brankář Mountfieldu zaskvěl proti Zohornovi, a to dokonce nadvakrát. Nájezd Hrušky zase krásně vybruslil a dorážka Rašky se řadila k těm méně povedeným. Stav byl i po dvou třetinách tak 1:0 pro domácí.

Hosté využili převahu, kterou si byli schopni vybudovat na konci druhé třetiny, aby srovnali ještě během prvního střídání periody poslední. Špatná domluva v hradecké obraně za vlastní brankou znamenala získání puku pro Jana Hrušku, jenž obkroužil pravou tyč a zavěsil – 1:1. Mohlo se tak začít od znova, ovšem s pouhými devatenácti minutami do konce.

Ve velké šanci se ocitl Bednář, Kukumberg a Čáp, ale Čiliak i s pomocí hostujících beků dokázal šance Mountfieldu vždy zneškodnit. Stejně jako Svoboda na druhé straně střelu Stehlíka. Tři a půl minuty před koncem se ale z levého kruhu opřel do černé pryže Rastislav Dej, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a druhým gólem zpečetil skóre utkání na 2:1 ve prospěch Hradce.

Branky a nahrávky: 7. Dej (Pláněk, Vydarený), 57. Dej (Bednář) – 41. Hruška (H. Zohorna). Rozhodčí: Horák, Hejduk – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6890 (vyprodáno). Střely na branku: 18:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Hráči zápasu: Rastislav Dej - Marek Čiliak.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře