Reklama
reklama

Poslední zápas roku Kometa těsně prohrála

Poslední zápas roku 2015 Kometa těsně prohrála. V první třetině sice tahala za kratší konec, ale pak se herně zlepšila a po vyrovnání Hrušky byla i o něco lepším mužstvem. Mohla i rozhodnout, jenže šance nevyužila a tři minuty před koncem se klíčového momentu zápasu chopil slovenský útočník Dej a byla hotovo. Hradec - Kometa 2:1.

Domácí do posledního zápasu kalendářního roku 2015 vkročili pravou nohou. Už od počátku si dokázali vyvinout tlak v útočném pásmu soupeře. Čiliak se za Koptovou tečovanou střelou stačil jen otočit, proti úniku Tomáše Knotka zvládl zasáhnout. To ale nešlo říct o následné šanci Rastislava Deje, který si nabruslil z levého kruhu a přesně trefil horní část branky – 1:0.

Převaha Hradce pokračovala i nadále, Ihnačák šikovnou tečí Červeného nahození jen těsně minul růžek branky Čiliaka. Stejně dopadla o chvíli později i dvojice Kukumberg – Šimánek: Druhý jmenovaný z bezprostřední blízkosti nepřekonal gólmana hostí. Kometa se stále nemohla dostat do ideálního tempa, o čemž svědčilo i číslo nula v kolonce střel vyslaných na hradeckého brankáře.

Začátek druhé periody se nesl ve značně vyrovnanějším duchu, než tomu bylo u části první. Přestože si Brno nevydobylo trvalou převahu, do sporadických šancí se dostávalo – Raška si kupříkladu vylámal zuby na Svobodově betonu. I tak to ale byl celek trenéra Kýhose, který měl gólových příležitostí více.

Největší šanci na vyrovnání měli hosté ve dvacáté sedmé minutě, kdy puk odražený od zadního mantinelu protlačil za brankovou čáru Dostálek. Jenže rozhodčí už notnou chvíli předtím přerušili hru, jelikož Brněnští doráželi na Svobodu dost nevybíravým způsobem. Kometa pomalu začala přebírat iniciativu.

Adam Svoboda však nejen trenérům dokazoval, že byl pro duel se svým rodným městem správnou volbou. Po několika šancích domácích se brankář Mountfieldu zaskvěl proti Zohornovi, a to dokonce nadvakrát. Nájezd Hrušky zase krásně vybruslil a dorážka Rašky se řadila k těm méně povedeným. Stav byl i po dvou třetinách tak 1:0 pro domácí.

Hosté využili převahu, kterou si byli schopni vybudovat na konci druhé třetiny, aby srovnali ještě během prvního střídání periody poslední. Špatná domluva v hradecké obraně za vlastní brankou znamenala získání puku pro Jana Hrušku, jenž obkroužil pravou tyč a zavěsil – 1:1. Mohlo se tak začít od znova, ovšem s pouhými devatenácti minutami do konce.

Ve velké šanci se ocitl Bednář, Kukumberg a Čáp, ale Čiliak i s pomocí hostujících beků dokázal šance Mountfieldu vždy zneškodnit. Stejně jako Svoboda na druhé straně střelu Stehlíka. Tři a půl minuty před koncem se ale z levého kruhu opřel do černé pryže Rastislav Dej, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a druhým gólem zpečetil skóre utkání na 2:1 ve prospěch Hradce.

Branky a nahrávky: 7. Dej (Pláněk, Vydarený), 57. Dej (Bednář) – 41. Hruška (H. Zohorna). Rozhodčí: Horák, Hejduk – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6890 (vyprodáno). Střely na branku: 18:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Hráči zápasu: Rastislav Dej - Marek Čiliak.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře