Reklama
reklama

Poprvé v životě jsem seděl v člunu, vrací se k soustředění hokejista Jakub Koreis

Minulá sezóna pro něj skončila nešťastně. Nejenže se brněnská Kometa nedokázala probojovat do předkola play-off, důrazný útočník Jakub Koreis zakončil základní část zraněním ramene, které ho místo vyřazovacích bojů poslalo na operační stůl. Nejen z tohoto důvodu zahajuje Koreis přípravu na nadcházející sezónu individuálním tréninkovým plánem. Uplynulý týden se však společně s celým týmem zúčastnil soustředění v Táboře, kde si mimo jiné vyzkoušel pro sebe zatím velkou neznámou: jízdu na vodě.

Jak jste si užil soustředění na vodě? Byla to hodně legrace. První den jsme si vyzkoušeli, jaké to vůbec je. Začátek byl hodně kostrbatý, moc nám to nešlo. Druhý den se to ale zlepšilo a bylo to fajn. Byla to pro mě velká novinka. Vlastně poprvé v životě jsem seděl v člunu. Žádné neštěstí se nikomu nepřihodilo? To naštěstí ne. Jen párkrát jsme se museli koupat, když jsme se zasekli s člunem. Přežili jsme to ale ve zdraví. Jak se vám vůbec letošní příprava zamlouvá? Trénujete individuálně, začínal jste stejně jako ostatní kluci? Začínal jsem víceméně ve stejnou dobu. Kvůli operaci ramene mám v tréninku několik omezení, trénuji tedy individuálně, ale i s týmem. Záleží na domluvě s trenérem. Jak přesně je na tom vlastně Vaše rameno? Je to dobré. Mám ho rozcvičené a již téměř stoprocentní pohyblivé. Teď už jen nabrat trochu síly, ale myslím si, že to všechno pokračuje podle plánu. I když trénujete z části individuálně, dostával jste také během uplynulých čtyř týdnů stejně zabrat jako zbytek týmu? Také. Nikdo nemá výjimky, že by to měl lehčí či něco podobného. Makám, stejně jak všichni ostatní. Bylo dobré, že tenhle týden, kdy jsme byli na vodě, byl trochu odpočinkovější. Po čtyřech týdnech tvrdého tréninku přišel vhod, ale nezaháleli jsme. Hráli jsme fotbal, ani ta voda nebyla procházka růžovým sadem. Rozhodně nám poslední dny dodaly sílu do druhé poloviny přípravy. Neříkáte si přeci někdy, že byste už rád byl na ledě? Nepřemýšlím takhle nad tím. Cvičím, jak mám a nebabrám se v tom, jak dlouho to ještě bude trvat. Jednou z posil v týmu je i Jan Hanzlík, se kterým jste se potkal ve Spartě. Přišel si už za Vámi pro nějaké informace, jak to s bývalými Pražany v Kometě chodí? To ještě ne. I když před tím, než Honza přišel do Brna a podepsal smlouvu, jsme si psali. Bavili jsme se spíše o Brně, že je tu všechno v pohodě a že se mi tu líbí. Stejně tak byl Honza v kontaktu s Martinem Faltrem, se kterým také působil ve Spartě. Je to ale zkušený hráč, který by si dokázal poradit i sám a rozkoukat se.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře