Reklama
reklama

Poprvé v životě jsem seděl v člunu, vrací se k soustředění hokejista Jakub Koreis

Minulá sezóna pro něj skončila nešťastně. Nejenže se brněnská Kometa nedokázala probojovat do předkola play-off, důrazný útočník Jakub Koreis zakončil základní část zraněním ramene, které ho místo vyřazovacích bojů poslalo na operační stůl. Nejen z tohoto důvodu zahajuje Koreis přípravu na nadcházející sezónu individuálním tréninkovým plánem. Uplynulý týden se však společně s celým týmem zúčastnil soustředění v Táboře, kde si mimo jiné vyzkoušel pro sebe zatím velkou neznámou: jízdu na vodě.

Jak jste si užil soustředění na vodě? Byla to hodně legrace. První den jsme si vyzkoušeli, jaké to vůbec je. Začátek byl hodně kostrbatý, moc nám to nešlo. Druhý den se to ale zlepšilo a bylo to fajn. Byla to pro mě velká novinka. Vlastně poprvé v životě jsem seděl v člunu. Žádné neštěstí se nikomu nepřihodilo? To naštěstí ne. Jen párkrát jsme se museli koupat, když jsme se zasekli s člunem. Přežili jsme to ale ve zdraví. Jak se vám vůbec letošní příprava zamlouvá? Trénujete individuálně, začínal jste stejně jako ostatní kluci? Začínal jsem víceméně ve stejnou dobu. Kvůli operaci ramene mám v tréninku několik omezení, trénuji tedy individuálně, ale i s týmem. Záleží na domluvě s trenérem. Jak přesně je na tom vlastně Vaše rameno? Je to dobré. Mám ho rozcvičené a již téměř stoprocentní pohyblivé. Teď už jen nabrat trochu síly, ale myslím si, že to všechno pokračuje podle plánu. I když trénujete z části individuálně, dostával jste také během uplynulých čtyř týdnů stejně zabrat jako zbytek týmu? Také. Nikdo nemá výjimky, že by to měl lehčí či něco podobného. Makám, stejně jak všichni ostatní. Bylo dobré, že tenhle týden, kdy jsme byli na vodě, byl trochu odpočinkovější. Po čtyřech týdnech tvrdého tréninku přišel vhod, ale nezaháleli jsme. Hráli jsme fotbal, ani ta voda nebyla procházka růžovým sadem. Rozhodně nám poslední dny dodaly sílu do druhé poloviny přípravy. Neříkáte si přeci někdy, že byste už rád byl na ledě? Nepřemýšlím takhle nad tím. Cvičím, jak mám a nebabrám se v tom, jak dlouho to ještě bude trvat. Jednou z posil v týmu je i Jan Hanzlík, se kterým jste se potkal ve Spartě. Přišel si už za Vámi pro nějaké informace, jak to s bývalými Pražany v Kometě chodí? To ještě ne. I když před tím, než Honza přišel do Brna a podepsal smlouvu, jsme si psali. Bavili jsme se spíše o Brně, že je tu všechno v pohodě a že se mi tu líbí. Stejně tak byl Honza v kontaktu s Martinem Faltrem, se kterým také působil ve Spartě. Je to ale zkušený hráč, který by si dokázal poradit i sám a rozkoukat se.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře