Reklama
reklama

Po prodloužení jde do finále Litvínov

L i t v í n o v – Zápas plný obrovských šancí nenašel po dobu 60 minut vítěze. Kometa se několikrát ubránila početním nevýhodám ve třech mužích a v prodloužení sahala po návratu série do Brna. Jenže po obrovských šancích ve Francouzově brankovišti udeřilo po nenápadné akci na druhé straně. Gólmana Komety propálil Jánský a poslal svůj tým do finále. Litvínov sérii vyhrál 4:1, ovšem Brno se nemá zač stydět. Tři utkání prohrálo o jedinou branku, jedno navíc v prodloužení. Tak snad to vyjde v příští sezóně.

Do pátého semifinále přitom vkročili komeťáci výborně. Už ve čtvrté minutě poslal zpoza brány nezjištnou přihrávku Jan Hruška a Antonín Honejsek svojí druhou brankou v play-off trefil prázdnou klec – 0:1. A toto vedení si Jihomoravané udrželi až do konce první části, i když museli čelit první početní nevýhodě třem proti pěti.
Co se povedlo v první části, bylo smazáno ve druhé. Už po 46 vteřinách totiž Ručinský našel před bránou osamoceného Robina Hanzla, který se z první trefil k tyči – 1:1. Po následném vyloučení Chaloupky a Skleničky si Brno také zahrálo přesilovku pět na tři. I když ji nevyužilo, v následné početní výhodě jednoho muže zasypal bránu několika projektily od modré čáry Michal Kempný a poslední propadl Francouzovi pod ramenem – 1:2.
Radost netrvala dlouho, k puku se za pouhých 23 vteřin dostal Robin Hanzl a přes chumel těl opět mířil přesně k tyči – 2:2. Když v čase 34:55 zasedl na trestnou k Hanzlíkovi Ptáček, hrála opět Verva přesilovou hru pět na tři. A opět si s ní parádně poradila bránicí trojice a skvělý Marek ČIliak.
Přes šance domácích to mohla být Kometa, která se mohla v 40. minutě ujmout vedení 3:2, jenže Petru Tonovi se před prázdnou bránou puk na bekhend postavil a zamířil do břevna. I proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu.
Ve třetí třetině domácí Kometu přestříleli 16 ku 5. Po Zohornově zblokované střele navíc v čase 59:09 dostali velkou šanci na rozhodnutí. Při vyloučení Komety hráli čtyři na tři! Petružálkovi ale před odkrytou bránou přeskočil puk hůl a trenéři Komety si mohli oddechnout. Utkání šlo do prodloužení.
Prodloužení, které přineslo infarktovou zápletku. V 67. minutě měl vedoucí branku na holi opět brněnský snajpr Petr Ton, ale nejprve trefil položenou hůl Martina Ručinského, který za Francouze zaskakoval v bráně a poté z dorážky jeho koleno. Zde musela Kometa mluvit o velké smůle a Litvínov o štěstí.
Útočník, jehož byl dnes plný se ještě ve stejné minutě dostal do samostatného úniku. Ton si Francouze vytáhl k levé tyči a zamířil do protipohybu. Jen těsně však minul spojnici tyče a břevna. Kometa bohužel za neproměněné šance zaplatila nejtvrdší daň.
V 68. minutě zpoza brány nahrál Lukeš na číhajícího Petera Jánského, který se ranou příklepem trefil k levé tyči. A odstartoval tak neuvěřitelný gejzír radosti na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Chemici po devatenácti letech postupují do finále.

Zdroj: HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře