Reklama
reklama

Po prodloužení jde do finále Litvínov

L i t v í n o v – Zápas plný obrovských šancí nenašel po dobu 60 minut vítěze. Kometa se několikrát ubránila početním nevýhodám ve třech mužích a v prodloužení sahala po návratu série do Brna. Jenže po obrovských šancích ve Francouzově brankovišti udeřilo po nenápadné akci na druhé straně. Gólmana Komety propálil Jánský a poslal svůj tým do finále. Litvínov sérii vyhrál 4:1, ovšem Brno se nemá zač stydět. Tři utkání prohrálo o jedinou branku, jedno navíc v prodloužení. Tak snad to vyjde v příští sezóně.

Do pátého semifinále přitom vkročili komeťáci výborně. Už ve čtvrté minutě poslal zpoza brány nezjištnou přihrávku Jan Hruška a Antonín Honejsek svojí druhou brankou v play-off trefil prázdnou klec – 0:1. A toto vedení si Jihomoravané udrželi až do konce první části, i když museli čelit první početní nevýhodě třem proti pěti.
Co se povedlo v první části, bylo smazáno ve druhé. Už po 46 vteřinách totiž Ručinský našel před bránou osamoceného Robina Hanzla, který se z první trefil k tyči – 1:1. Po následném vyloučení Chaloupky a Skleničky si Brno také zahrálo přesilovku pět na tři. I když ji nevyužilo, v následné početní výhodě jednoho muže zasypal bránu několika projektily od modré čáry Michal Kempný a poslední propadl Francouzovi pod ramenem – 1:2.
Radost netrvala dlouho, k puku se za pouhých 23 vteřin dostal Robin Hanzl a přes chumel těl opět mířil přesně k tyči – 2:2. Když v čase 34:55 zasedl na trestnou k Hanzlíkovi Ptáček, hrála opět Verva přesilovou hru pět na tři. A opět si s ní parádně poradila bránicí trojice a skvělý Marek ČIliak.
Přes šance domácích to mohla být Kometa, která se mohla v 40. minutě ujmout vedení 3:2, jenže Petru Tonovi se před prázdnou bránou puk na bekhend postavil a zamířil do břevna. I proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu.
Ve třetí třetině domácí Kometu přestříleli 16 ku 5. Po Zohornově zblokované střele navíc v čase 59:09 dostali velkou šanci na rozhodnutí. Při vyloučení Komety hráli čtyři na tři! Petružálkovi ale před odkrytou bránou přeskočil puk hůl a trenéři Komety si mohli oddechnout. Utkání šlo do prodloužení.
Prodloužení, které přineslo infarktovou zápletku. V 67. minutě měl vedoucí branku na holi opět brněnský snajpr Petr Ton, ale nejprve trefil položenou hůl Martina Ručinského, který za Francouze zaskakoval v bráně a poté z dorážky jeho koleno. Zde musela Kometa mluvit o velké smůle a Litvínov o štěstí.
Útočník, jehož byl dnes plný se ještě ve stejné minutě dostal do samostatného úniku. Ton si Francouze vytáhl k levé tyči a zamířil do protipohybu. Jen těsně však minul spojnici tyče a břevna. Kometa bohužel za neproměněné šance zaplatila nejtvrdší daň.
V 68. minutě zpoza brány nahrál Lukeš na číhajícího Petera Jánského, který se ranou příklepem trefil k levé tyči. A odstartoval tak neuvěřitelný gejzír radosti na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Chemici po devatenácti letech postupují do finále.

Zdroj: HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře