Reklama
reklama

Po gólu v každé třetině a Kometa slaví tříbodovou výhru nad Libercem

B r n o – 1:0, 1:0, 1:0. Brněnské Kometě v domácím duelu s Libercem stačilo vstřelit v každé třetině jednu branku, výsledkem byla v sezóně již třetí výhra nad Libercem. Komeťáky k čtvrté výhře v řadě nasměroval dvougólový Antonín Honejsek, ale i brankář Marek Čiliak, který ve druhém zápase po sobě vychytal čisté konto.

Kometa do duelu vstoupila lépe, ve čtvrté minutě si mohla zahrát přesilovou hru, gólově ji ale neproměnila. I přesto to byli domácí, kdo otevřeli brankový účet celého duelu. V deváté minutě se po vyhraném buly dostal puk ke Kováčikovi, jehož střelu tečoval do sítě Lašáka Tomáš Vondráček.

Vstřelená branka Brňanům velmi pomohla, domácí byli aktivnější a vytvářeli si další a další šance. Mezi kruhy byl volný Mrázek, z pravého křídla se před Lašáka natlačil Honejsek, ani jeden se ale gólově prosadit nedokázal. A když nevyužil pohlednou akci první formace ani střílející Ton, skončila první dvacetiminutovka jednobrankovým náskokem Komety.

I druhá třetina nabídla jedinou trefu, postarali se o ni znovu domácí komeťáci. Již po odehrané půl minutě našel Petr Ton z pravého křídla perfektním pasem volného Antonína Honejska, který puk doklepl do liberecké klece.

Další brněnské šance na sebe nenechaly dlouho čekat, domácí tlačili nejvíce v závěru třetiny, další branky se ale nedočkaly. Skórovat mohli Hruška, Vondráček, Honejsek nebo Dočekal, puky jim však lítaly buď mimo bránu nebo do výstroje všudypřítomného Lašáka.

I závěrečná třetina nabídla jednu branku, znovu ji dal brněnský střelec. Sedm minut před závěrečnou třetinou našel Petr Ton dalším perfektním pasem na druhém křídle najetého Antonína Honejska, který znovu s instinktem zabijáka dopravil puk z první do brány. Třetí gól v síti Liberce definitivně zlomil odpor libereckých hokejistů a Kometa si závěrečné minuty zápasu pohlídala.

 

Branky a nahrávky: 9. Vondráček (Kováčik, Burian), 21. Honejsek (Ton, Ptáček), 54. Honejsek (Ton, Hruška).Rozhodčí: Hejduk, Horák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:5, navíc Vlach (LIB) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 23:17. Průběh utkání: 3:0. Hráči utkání: Antonín Honejsek - Jaroslav Balaštík.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře