Reklama
reklama

Olomouc rozhodla o své výhře ve druhé třetině

Cestování Komety po vlastech českých pokračovalo v pátek na ledě Olomouce. Domácí svého soupeře v průběhu utkání pořádně trápili a nakonec rozhodli o své výhře ve druhé třetině. Třemi brankami si vytvořili dostatečný náskok a zbytek duelu si pohlídali. Nakonec vyhráli 5:2. Kometa zajíždí v neděli pro změnu na led Zlína.

Ns mrazivém stadionu v Olomouci začali lépe domácí hokejisté, kteří se nepotřebovali ani zahřát a už zaměstnávali Vejmelku. Ten pochytal několik jedovatých střel a dorážek, největší šanci měl Holec, ale neuspěl. Kometa se do tempa dostávala pomaleji, první ohrožení Konráda přišla z hole obránce Malce, ovšem slovenský brankář si poradil.

Mora se dostala do vedení při hře čtyři na čtyři. Ondruškovo nahození tečoval před Vejmelkou připravený Petr Strapáč - 1:0. Stále se hrálo ve čtyřech a Kometa na nepříznivý výsledek ihned reagovala. Za minutu a osm vteřin vyrovnal krásnou bombou do šibenice Martin Erat - 1:1.

Ve druhé třetině se radovali pouze domácí, a to hned třikrát. Juraj Mikúš rychle obkroužil brněnskou bránu a dostal svůj tým do vedení. U třetího gólu by znovu Mikúš, který nahodil puk a František Skládaný jej jemnou tečí procedil do sítě. A pět minut před koncem druhé třetiny si najel mezi kruhy Jakub Herman a stav už byl 4:1.

Třetí část začala přesilovkou Komety, která se potřebovala dostat na kontakt. A povedlo se - Leoš Čermák se trefil přesně za Konrádova záda - 4:2. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale houževnatý soupeř dobře bránil a navíc vyrážel do nebezpečných brejků. V závěru zkusila brněnská družina power-play, bohužel však popáté inkasovala. Do prázdné brány se trefil Martin Vyrůbalík a uzavřel skóre na 5:2 pro Moru.Třetí část začala přesilovkou Komety, která se potřebovala dostat na kontakt. A povedlo se - Leoš Čermák se trefil přesně za Konrádova záda - 4:2. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale houževnatý soupeř dobře bránil a navíc vyrážel do nebezpečných brejků. V závěru zkusila brněnská družina power-play, bohužel však popáté inkasovala. Do prázdné brány se trefil Martin Vyrůbalík a uzavřel skóre na 5:2 pro Moru.

Branky a nahrávky: 17. Strapáč (Ondrušek, Eberle), 23. J. Mikúš (Holec, T. Mikúš), 26. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 36. Herman (Burian), 59. Vyrůbalík – 18. M. Erat (Štencel, O. Němec), 42. Čermák (Gulaši, Trška).Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5500.Střely na branku: 27:13. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2. Hráči utkání: Juraj Mikúš - Ondřej Němec.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře