Reklama
reklama

Olomouc rozhodla o své výhře ve druhé třetině

Cestování Komety po vlastech českých pokračovalo v pátek na ledě Olomouce. Domácí svého soupeře v průběhu utkání pořádně trápili a nakonec rozhodli o své výhře ve druhé třetině. Třemi brankami si vytvořili dostatečný náskok a zbytek duelu si pohlídali. Nakonec vyhráli 5:2. Kometa zajíždí v neděli pro změnu na led Zlína.

Ns mrazivém stadionu v Olomouci začali lépe domácí hokejisté, kteří se nepotřebovali ani zahřát a už zaměstnávali Vejmelku. Ten pochytal několik jedovatých střel a dorážek, největší šanci měl Holec, ale neuspěl. Kometa se do tempa dostávala pomaleji, první ohrožení Konráda přišla z hole obránce Malce, ovšem slovenský brankář si poradil.

Mora se dostala do vedení při hře čtyři na čtyři. Ondruškovo nahození tečoval před Vejmelkou připravený Petr Strapáč - 1:0. Stále se hrálo ve čtyřech a Kometa na nepříznivý výsledek ihned reagovala. Za minutu a osm vteřin vyrovnal krásnou bombou do šibenice Martin Erat - 1:1.

Ve druhé třetině se radovali pouze domácí, a to hned třikrát. Juraj Mikúš rychle obkroužil brněnskou bránu a dostal svůj tým do vedení. U třetího gólu by znovu Mikúš, který nahodil puk a František Skládaný jej jemnou tečí procedil do sítě. A pět minut před koncem druhé třetiny si najel mezi kruhy Jakub Herman a stav už byl 4:1.

Třetí část začala přesilovkou Komety, která se potřebovala dostat na kontakt. A povedlo se - Leoš Čermák se trefil přesně za Konrádova záda - 4:2. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale houževnatý soupeř dobře bránil a navíc vyrážel do nebezpečných brejků. V závěru zkusila brněnská družina power-play, bohužel však popáté inkasovala. Do prázdné brány se trefil Martin Vyrůbalík a uzavřel skóre na 5:2 pro Moru.Třetí část začala přesilovkou Komety, která se potřebovala dostat na kontakt. A povedlo se - Leoš Čermák se trefil přesně za Konrádova záda - 4:2. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale houževnatý soupeř dobře bránil a navíc vyrážel do nebezpečných brejků. V závěru zkusila brněnská družina power-play, bohužel však popáté inkasovala. Do prázdné brány se trefil Martin Vyrůbalík a uzavřel skóre na 5:2 pro Moru.

Branky a nahrávky: 17. Strapáč (Ondrušek, Eberle), 23. J. Mikúš (Holec, T. Mikúš), 26. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 36. Herman (Burian), 59. Vyrůbalík – 18. M. Erat (Štencel, O. Němec), 42. Čermák (Gulaši, Trška).Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5500.Střely na branku: 27:13. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2. Hráči utkání: Juraj Mikúš - Ondřej Němec.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velice svérázně si představoval podnikání třiapadesátiletý muž ve svém obchodě.
20.11.2017 - 15:36
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Komentáře