Reklama
reklama

Nepovedený úvod zápasu Kometa smazat nedokázala. Plzeň odváží tři body

Kometa chtěla v domácím prostředí navázat na zlepšený výkon, kterým se prezentovala v Pardubicích, ale nepovedlo se jí to. Už v 10. minutě totiž s indiány prohrávala 0:3! Měla také vybraný oddechový čas a vystřídané brankáře. Zvrat se však nepovedl. Indiáni ve zbylých třetinách přidali ještě dvě branky a z Brna si odvezli tři body.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 0:5 (0:3, 0:1, 0:1).

Branky a nahrávky: 2. J. Sýkora (Pletka), 5. Lev (Pulpán, Balej), 10. Divíšek (Pletka, Moravčík), 34. Schleiss (Kubka, Kubalík), 55. J. Sýkora (Pletka, Kubka). Rozhodčí: Homola, Čech – Kis, Lučan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6670. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 0:5. Nejlepší hráči utkání: Jan Hruška - Ján Sýkora.
HC Kometa Brno: Čiliak (10. Falter) – Hanzlík, Kuboš, König, Dlapa, Malec, Ptáček, Dujsík – Ton, Ostřížek, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, Vondráček – J. Svoboda, Čermák (C), Dočekal – Mrázek, Raška, Kusko.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Pulpán, Kadlec, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Lev, Simon, Kratěna (C), Pletka, Divíšek, J. Sýkora – Johnson, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Beran, Schleiss.

Už po 85 vteřinách hry šli hráč Plzně do vedení. Pletka nahrál z levého kruhu na pravý, kde se do puku opřel Ján Sýkora a vymetl levou šibenici Čiliakovy brány. Kometa měla možnost srovnat skóre v přesilové hře, jenže naopak inkasovala. V oslabení se hosté vydali do útoku a doslova vyšachovali obranu. Na konci souhry do prázdné brány byl Jakub Lev. Psala se přitom teprve pátá minuta… No a když se hosté ještě před polovinou první třetiny prosadili potřetí, brali si domácí trenéři oddechový čas a střídali brankáře. Marka Čiliaka vyhnala z brány trefa Tomáše Divíška, jenž přišel do Plzně na hostování z Mostu.

Ve druhé části se hra opticky vyrovnala. Vypadala tak, jak by si fanoušci Komety přáli od první minuty. V polovině druhé třetiny šli domácí dvakrát v krátkém sledu do oslabení, které sice přežili, ale indiáni stejně dokázali vstřelit čtvrtou branku zápasu. Od modré čáry vypálil Jan Schleiss a Martin Falter nic neviděl. Puk mu prolétl až za záda. V možná největší šanci Brna v dosavadním průběhu utkání chvíli po brance nevyzrál na brankáře Machovského Jan Hruška a Kometa musela odejít do šatny bez vstřelené branky.

Plzeň navíc vedla po čtyřiceti minutách na střely 30:16, což svědčilo o její chuti. V počátku třetí dvacetiminutovky měli hráči Komety tři početní výhody v řadě, ale nepodařilo se jim zužitkovat ani jednu. Když si Machovský poradil i s velkou šancí Dočekala, mohli hosté završit počet svých nastřílených gólů na pět. Podruhé v zápase se trefil Ján Sýkora - nejlepší hráč Plzně večera. Brankář Matěj Machovský se radoval z první vychytané nuly v sezóně 2014/2015. V souboji dvou sedmibodových týmů si tak z Brna odváží tři body a posunuje se na desetibodovou hranici.

Zdroj: www.hc-kometa.cz

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře