Reklama
reklama

Nepovedený úvod zápasu Kometa smazat nedokázala. Plzeň odváží tři body

Kometa chtěla v domácím prostředí navázat na zlepšený výkon, kterým se prezentovala v Pardubicích, ale nepovedlo se jí to. Už v 10. minutě totiž s indiány prohrávala 0:3! Měla také vybraný oddechový čas a vystřídané brankáře. Zvrat se však nepovedl. Indiáni ve zbylých třetinách přidali ještě dvě branky a z Brna si odvezli tři body.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 0:5 (0:3, 0:1, 0:1).

Branky a nahrávky: 2. J. Sýkora (Pletka), 5. Lev (Pulpán, Balej), 10. Divíšek (Pletka, Moravčík), 34. Schleiss (Kubka, Kubalík), 55. J. Sýkora (Pletka, Kubka). Rozhodčí: Homola, Čech – Kis, Lučan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6670. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 0:5. Nejlepší hráči utkání: Jan Hruška - Ján Sýkora.
HC Kometa Brno: Čiliak (10. Falter) – Hanzlík, Kuboš, König, Dlapa, Malec, Ptáček, Dujsík – Ton, Ostřížek, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, Vondráček – J. Svoboda, Čermák (C), Dočekal – Mrázek, Raška, Kusko.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Pulpán, Kadlec, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Lev, Simon, Kratěna (C), Pletka, Divíšek, J. Sýkora – Johnson, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Beran, Schleiss.

Už po 85 vteřinách hry šli hráč Plzně do vedení. Pletka nahrál z levého kruhu na pravý, kde se do puku opřel Ján Sýkora a vymetl levou šibenici Čiliakovy brány. Kometa měla možnost srovnat skóre v přesilové hře, jenže naopak inkasovala. V oslabení se hosté vydali do útoku a doslova vyšachovali obranu. Na konci souhry do prázdné brány byl Jakub Lev. Psala se přitom teprve pátá minuta… No a když se hosté ještě před polovinou první třetiny prosadili potřetí, brali si domácí trenéři oddechový čas a střídali brankáře. Marka Čiliaka vyhnala z brány trefa Tomáše Divíška, jenž přišel do Plzně na hostování z Mostu.

Ve druhé části se hra opticky vyrovnala. Vypadala tak, jak by si fanoušci Komety přáli od první minuty. V polovině druhé třetiny šli domácí dvakrát v krátkém sledu do oslabení, které sice přežili, ale indiáni stejně dokázali vstřelit čtvrtou branku zápasu. Od modré čáry vypálil Jan Schleiss a Martin Falter nic neviděl. Puk mu prolétl až za záda. V možná největší šanci Brna v dosavadním průběhu utkání chvíli po brance nevyzrál na brankáře Machovského Jan Hruška a Kometa musela odejít do šatny bez vstřelené branky.

Plzeň navíc vedla po čtyřiceti minutách na střely 30:16, což svědčilo o její chuti. V počátku třetí dvacetiminutovky měli hráči Komety tři početní výhody v řadě, ale nepodařilo se jim zužitkovat ani jednu. Když si Machovský poradil i s velkou šancí Dočekala, mohli hosté završit počet svých nastřílených gólů na pět. Podruhé v zápase se trefil Ján Sýkora - nejlepší hráč Plzně večera. Brankář Matěj Machovský se radoval z první vychytané nuly v sezóně 2014/2015. V souboji dvou sedmibodových týmů si tak z Brna odváží tři body a posunuje se na desetibodovou hranici.

Zdroj: www.hc-kometa.cz

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře