Reklama
reklama

Napočtvrté už to nevyšlo. Kometa přišla o vedení a odjíždí ze Zlína s prázdnou

Z l í n / B r n o – 6333 diváku dnes přihlíželo napínavému klání na zimním stadionu Luďka Čajky. V moravském derby bylo na co koukat od začátku až do samého konce. Ihned zkraje zápasu vystřelil Brňanům vedení Jan Káňa, v dalším průběhu už ale gólově dominovali hlavně domácí. Ti si nechávají tři body doma hlavně díky zásluze Roberta Říčky, který dvěma brankami rozhodl o výhře obhájce titulu 4:2.

Vstup do zápasu personami poměrně propletených týmu se hostujícím vydařil náramně. Již po pětadvaceti odehraných vteřinách fauloval zlínský kapitán Čajánek a Kometa dostala výhodu jednoho muže v poli. Když začínala běžet druhá minuta přesilovky, přihlásil se o slovo odchovanec zlínského hokeje Jan Káňa. Ve svém rodném městě se představil znamenitě, když po nahrávce od Čermáka nasměřoval kotouč přímo do brány a otevřel gólový zápis utkání. Zlín se však nechtěl nechat zaskočit nepovedeným vstupem do utkání a bylo jen otázkou času, kdy Čiliaka v brněnské bráně připraví o dlouhodobou neprůstřelnost. Nejprve mu po střele domácího obránce Matějíčka pomohla tyčka, v čase 10:50 už kapituloval.

Po dvou zápasech bez obdrženého gólu musel vytahovat puk z brány, když pět vteřin po vypršení Čermákova tresu nahrával Holík na volného Roberta Říčku. Ten měl nikým nehlídán dostatek času zamířit a prudkou ránou vymetl horní růžek svatyně slovenského gólmana. To však nebylo ze strany domácích v úvodním dějství vše a v patnácté minutě Čiliak kapituloval znovu. Čajánek nahrál na modrou čáru na Marušáka, který napálil přes změť těl dělovku na bránu. Do střely ale vložil hůl Ondřej Veselý a díky úspěšné teči převrátil vedení na stranu Zlína.

Prostřední perioda začala v nadějném duchu pro Brňany, když byl vyloučen hostujícímu publiku dobře známý Žižka. Několik šancí si vytvořil hráč povědomý druhé části publika, Honejsek ale svého bývalého gólmana Kašíka nepřekonal. Nepodařilo se to ani ve velké šanci osamocenému Dočekalovi, kterého nádhernou zpětnou nahrávkou našel Čermák.

V čase 32:01 si tak vzal skóre na paškál znovu Robert Říčka. Po pasu od Vlacha nažhavil motory v nohách, dojel na vrcholek kruhu a další perfektní přesnou ránou vystřelil domácím dvoubrankový náskok. V závěru třetiny Kometa promrhala minutu a třiatřicet vteřin dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, podobně jako Hanzlík obrovskou šanci chvíli před druhou sirénou. Za ležícím Kašíkem již byla kompletně prázdná brána, mladoboleslavský odchovanec ale bekhendem těsně přestřelil.

Snížení přišlo až v poslední části. Hruška zpoza brány nahrával na brněnského kanonýra Petra Tona a ten neměl se zakončením za zlínského gólmana problém. Bohužel pro Kometu to již bylo z jejího gólového hlediska vše a místo kýženého vyrovnání přišel rozhodující úder Zlína. Po vyloučení Malce a Dočekala se museli Brňané bránit ve třech, čehož využil Leška. Ten naservíroval puk na produktivního Petra Čajánka, který rychle doklepl puk za Čiliaka. Nepomohla ani závěrečná hra v šesti, ve které si modrobílí vypracovali pár šancí, a tři body z moravského derby tak zůstávají u svého hostitele.

Branky a nahrávky: 11. Říčka (Holík, Vlach), 15. Veselý (Marušák, Čajánek), 33. Říčka (Vlach), 54. Čajánek (Leška, Köhler) – 2. Káňa (Čermák, Hanzlík), 46. Ton (Hruška, Honejsek). Rozhodčí: Pešina, Smitka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 333. Střely na branku: 22:21. Průběh utkání:0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře