Reklama
reklama

Moravské derby vyšlo pro Kometu lépe

Další čtvrtinu Tipsport extraligy načali svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského nejlépe, jak mohli. Ve vyprodané DRFG Areně zdolali houževnatý Zlín, který tak jako v úvodním zápase nového ročníku, i dnes ze vzájemného souboje nevydoloval žádný bod. Domácí dostal do vedení Ondřej Němec a ačkoliv dokázali ševci dvakrát srovnat, smrtící pro ně bylo čtyřiadvacet sekund po polovině druhé třetiny, kdy Kometa uštědřila soupeři dva zásahy a srazila svého moravského soka 4:2.

Modrobílé družině se vstup do první části pátečního utkání povedl na výbornou. Úvodní přesilovou hru dostali domácí k dispozici už ve čtvrté minutě. První velkou šanci sice Martin Erat po skvělé Nečasově přihrávce ještě nevyužil, o několik sekund později se ale domácí fanoušci mohli radovat. Ondřej Němec si vybruslil od modré čáry a ranou na lapačku prostřelil Kašíka. O vedení přišli Brňané v osmnácté minutě. Zlín, stejně jako Kometa, využil početní převahu, když Holík po pasu Bukartse prostřelil přesouvajícího se Čiliaka a oba soupeři šli do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina nabídla divákům v DRFG Areně hned čtyři branky. Nejprve skóre na stranu brněnského týmu opět převážil Martin Zaťovič, který tečoval kotouč po střele Kvapila a svou osmou brankou v sezóně vrátil Kometě vedení. O pět minut později se k odraženému kotouči dostal před Čiliakem Roman Vlach, který neměl problém poslat puk do odkryté brány. Zlínský útočník však vstřelenou brankou nastartoval brněnské střelce. Hned po devatenácti sekundách se totiž z mezikruží prosadil Martin Erat, který po pěkném pasu Marka Kvapila prostřelil Kašíka. Hra pokračovala pouze čtyřiadvacet vteřin a brněnští fanoušci opět mohli vesele točit šálami nad hlavou. Tomáš Vincour dorážkou z velkého úhlu střelou po zemi překonal zlínského gólmana a poprvé v sezóně a poprvé za Kometu v extralize se mohl radovat ze vstřelené branky.

Ve třetí třetině parta kolem kapitána Čermáka zodpovědně bránila dvoubrankové vedení a snažila se nepouštět moravského soka do velkých příležitostí. To se také brněnským hokejistům podařilo, když Zlín sice vystřelil desetkrát, nicméně ani jeden pokus si nenašel cestu za záda slovenského gólmana v brněnských službách a ševci tak odjíždějí do města Tomáše Bati s prázdnou. Kometa bere tři body.

Branky a nahrávky: 5. O. Němec (M. Erat), 26. Zaťovič (M. Kvapil, M. Erat), 31. M. Erat (M. Kvapil, Štencel), 32. Vincour (Gulaši) – 18. P. Holík (Bukarts, Kotvan), 31. Vlach (Matějíček). Rozhodčí: Pešina, Čech – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 29:28.Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře