Reklama
reklama

Mladá Boleslav poprvé v sezóně porazila Kometu.

Po vyhraném zápase v Hradci zajížděla Kometa podruhé na venkovní štaci, tentokrát do Mladé Boleslavi. Diváci dlouho sledovali vyrovnaný zápas, Kometa měla v průběhu zápasu větší šance na to, aby šla do vedení. O výsledku však nakonec rozhodl v 45. minutě domácí Žejdl a po fotbalovém výsledku 1:0 brala sestava Františka Výborného tři body.

První třetina nabídla vyrovnaný hokej, větší aktivitu prokazovala Kometa, která si v 18. minutě vytvořila největší šanci zápasu. Marcel Haščák prchl po pravé křídle a trefil tyč Maxwellovy brány. Domácí hrozili z několika dobrých pozic, ale Čiliak vše v klidu pochytal. Poradil si i s přesilovkou soupeře. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu, byť nejblíž vedení byli Brňané.

Druhá třetina nabídla rovněž mnoho šancí na obou stranách. Tu největší měl z brněnské strany Marek Kvapil, který se prokličkoval přes boleslavskou obranu a byl potažen Hanzlíkem. Následné trestné střílení Maxwell betony vyrazil. Další obrovskou šanci měl v přečíslení Komety slovenský útočník Haščák, ale ani tohle gólem neskončilo. Domácí hrozili ve svých přesilovkách, ale výborně chytající Čiliak podržel svůj tým.

I třetí část naznačovala, že mnoho gólů padat nebude. Šancí nebylo tentokrát mnoho, i když hosté měli znovu střeleckou převahu. Rozhodla však jediná chyba prakticky bez faulů vedeného zápasu. Na modré čáře zachytil kotouč Klepiš, poslal ho mezi kruhy na volného Lukáše Žejdla, který střelou pod víko překonal Čiliaka - 1:0.

Hosté se snažili něco s výsledkem udělat, ale ani střela Ondřeje Němce a poté power-play Komety výsledek nezměnil. Bruslaři si tak připsali tři body.

Zdroj: H'C Kometa

Autor: 
admin
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře