Reklama
reklama

Melicherčík vychytal brněnské střelce. Kometa se z Liberce vrací s prázdnou

V posledním zápase před reprezentační přestávkou se hokejisté brněnské Komety představili na severu republiky proti tamnímu Liberci. Do vedení šli již v první třetině Bílí Tygři po šťastné trefě Hunkese, nikdo ale nemohl tušit, že se bude zároveň jednat o poslední branku celého duelu. Brněnští střelci z třiatřiceti střeleckých pokusů nedokázali dopravit žádný puk za záda domácího brankáře Melicherčíka a z Liberce se tak vrací bez jediného bodu.

Liberec - Kometa 1:0 (1:0, 0:0, 0:0). Branky a nahrávky: 12. Hunkes (Bartek, Vampola). Rozhodčí: Lacina, Horák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 782. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 1:0. Hvězdy utkání: Marcel Melicherčík – Marek Čiliak.

Liberec: Melicherčík – Čutta, Hunkes, Výtisk, Voráček, Derner, Čakajík, Šimek – Dušek, Nedvěd, Urban – Bulík, Vampola, Bartek – Bulíř, Filippi, Valský – Víšek, Jass.

Kometa: Čiliak – Hanzlík, Dujsík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – J. Svoboda, Čermák, H. Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Hruška, Dočekal – Holec, Koreis, Mrázek.

Brňané v utkání osmnáctého kola rozhodně nebyli horším týmem, jen jim chybělo patřičné štěstí v zakončení. Jako první mohl síť v brance Melicherčíka rozvířit Dočekal, jeho kličku do bekhendu ale betonem vykryl gólman Liberce.

Ve dvanácté minutě duelu přišel klíčový okamžik celého střetnutí. Po zmatcích v Čiliakově brankovišti se puk dostal až do brněnské brány, sudí si však před uznáním gólu chtěl ještě prohlédnout video, nebyl si totiž jistý, jestli obránce Liberce Jiří Hunkes nezasáhl puk vysokou holí. Jeho následné uznání gólu bylo správné, puk si totiž nešťastnou tečí od helmy srazil do vlastní brány brněnský Koreis – 1:0.

Kolem první přestávky měli domácí další zajímavé šance. Ještě v první třetině se neprosadil unikající Filippi, po výměně stran pak na brněnského Čiliaka nevyzrál ani lotyšský útočník Jass. Domácí byli ve druhé třetině aktivnějším týmem, vytvářeli si větší brankové situace před brněnským gólmanem, pokusy Jasse, Vampoly ani Bulíka však brankou neskončily. A když se v závěrečných minutách neprosadil ani domácí Urban, odebraly se oba celky do kabin.

Do třetí třetiny vstoupili Brňané s jasným cílem – vyrovnat. S přibývajícím časem si začali vytvářet větší a větší tlak, branka však nepřicházela. Dobrou příležitost mělo duo Koreis – Dočekal, liberecký Melicherčík si však poradil i s jejich dorážkami z bezprostřední blízkosti. Už 111 vteřin před vypršením základní hrací doby sáhl brněnský trenér Vladimír Kýhos pro hru bez brankáře, ani se šesti bruslaři v poli se však již Kometě nepodařilo vstřelit kýženou branku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře