Reklama
reklama

Kometě se ve Švédsku nevedlo, Lulea zvítězila díky přesilovkám

Severský trip nenačala Kometa šťastně. Ve švédské Lulee o konečném výsledku napověděla už první třetina, kdy si domácí tým vypracoval tříbrankový náskok. Švédům pomáhaly především perfektně sehrané přesilové hry, dokázali se v nich prosadit rovnou třikrát. Kometa sice přidala také přesný zásah v početní výhodě díky Tomáši Svobodovi, byla to ale jediná brněnská trefa v utkání.

Lulea - Kometa 5:1 (3:0, 1:1, 1:0). Branky a nahrávky: 5. Persson (Ch. Abbott), 11. Abbott (Abbott), 11. Ledin (Oskarsson, Olausson), 30. Sandström (Olausson), 50. Olausson (Jonsson) – 37. T. Svoboda (Čermák, Kováčik). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: .

Pokud chtěla dát Kometa zapomenout na loňskou vysokou prohru proti stejnému soupeři, první třetina tomu rozhodně nenasvědčovala. Luleå byla daleko aktivnější a resultovaly z toho i brněnské fauly, které se nakonec ukázaly v úvodní dvacetiminutovce i v celém utkání klíčovými. Švédský tým totiž využil dvě početní výhody ze tří, které měl v úvodní části k dispozici. Skóre otevřel při Dočekalově trestu v páté minutě Linus Persson a v jedenácté minutě na něj navázal další přesilovkovou trefou Cam Abbot. Pro Jihomoravany pak bylo o 39 vteřin ještě hůře, neboť třetí zářez do brněnské branky udělal svoji bombou Per Ledin.

Ve druhém dějství zvýšila Kometa svoji aktivitu, ale zprvu jí to nebylo nic platné. Naopak Švédové opět udeřili v početní výhodě. Ve 30. minutě se od modré trefil Jan Sandström a využil už třetí přesilovku v zápase. Brno se ovšem branky také dočkalo, muselo si na ni ovšem počkat až do 37. minutě. Opět hrála hlavní roli přesilová hra. Kometa si ve své výhodě pět na tři vypracovala velký tlak, který nakonec skončil brankou Tomáše Svobody.

Závěrečná třetina už toho příliš nového nenabídla, přesto byl k vidění ještě jeden gól. V 50. minutě pálil Jonsson, jehož střelu Trvaj vyrazil. K odraženému puku se dostal Niklas Olausson, který si počkal na vhodný okamžik a pečetil skóre na konečných 5:1 pro domácí tým.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře