Reklama
reklama

Kometě se ve Švédsku nevedlo, Lulea zvítězila díky přesilovkám

Severský trip nenačala Kometa šťastně. Ve švédské Lulee o konečném výsledku napověděla už první třetina, kdy si domácí tým vypracoval tříbrankový náskok. Švédům pomáhaly především perfektně sehrané přesilové hry, dokázali se v nich prosadit rovnou třikrát. Kometa sice přidala také přesný zásah v početní výhodě díky Tomáši Svobodovi, byla to ale jediná brněnská trefa v utkání.

Lulea - Kometa 5:1 (3:0, 1:1, 1:0). Branky a nahrávky: 5. Persson (Ch. Abbott), 11. Abbott (Abbott), 11. Ledin (Oskarsson, Olausson), 30. Sandström (Olausson), 50. Olausson (Jonsson) – 37. T. Svoboda (Čermák, Kováčik). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: .

Pokud chtěla dát Kometa zapomenout na loňskou vysokou prohru proti stejnému soupeři, první třetina tomu rozhodně nenasvědčovala. Luleå byla daleko aktivnější a resultovaly z toho i brněnské fauly, které se nakonec ukázaly v úvodní dvacetiminutovce i v celém utkání klíčovými. Švédský tým totiž využil dvě početní výhody ze tří, které měl v úvodní části k dispozici. Skóre otevřel při Dočekalově trestu v páté minutě Linus Persson a v jedenácté minutě na něj navázal další přesilovkovou trefou Cam Abbot. Pro Jihomoravany pak bylo o 39 vteřin ještě hůře, neboť třetí zářez do brněnské branky udělal svoji bombou Per Ledin.

Ve druhém dějství zvýšila Kometa svoji aktivitu, ale zprvu jí to nebylo nic platné. Naopak Švédové opět udeřili v početní výhodě. Ve 30. minutě se od modré trefil Jan Sandström a využil už třetí přesilovku v zápase. Brno se ovšem branky také dočkalo, muselo si na ni ovšem počkat až do 37. minutě. Opět hrála hlavní roli přesilová hra. Kometa si ve své výhodě pět na tři vypracovala velký tlak, který nakonec skončil brankou Tomáše Svobody.

Závěrečná třetina už toho příliš nového nenabídla, přesto byl k vidění ještě jeden gól. V 50. minutě pálil Jonsson, jehož střelu Trvaj vyrazil. K odraženému puku se dostal Niklas Olausson, který si počkal na vhodný okamžik a pečetil skóre na konečných 5:1 pro domácí tým.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře