Reklama
reklama

Kometě se ve Švédsku nevedlo, Lulea zvítězila díky přesilovkám

Severský trip nenačala Kometa šťastně. Ve švédské Lulee o konečném výsledku napověděla už první třetina, kdy si domácí tým vypracoval tříbrankový náskok. Švédům pomáhaly především perfektně sehrané přesilové hry, dokázali se v nich prosadit rovnou třikrát. Kometa sice přidala také přesný zásah v početní výhodě díky Tomáši Svobodovi, byla to ale jediná brněnská trefa v utkání.

Lulea - Kometa 5:1 (3:0, 1:1, 1:0). Branky a nahrávky: 5. Persson (Ch. Abbott), 11. Abbott (Abbott), 11. Ledin (Oskarsson, Olausson), 30. Sandström (Olausson), 50. Olausson (Jonsson) – 37. T. Svoboda (Čermák, Kováčik). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: .

Pokud chtěla dát Kometa zapomenout na loňskou vysokou prohru proti stejnému soupeři, první třetina tomu rozhodně nenasvědčovala. Luleå byla daleko aktivnější a resultovaly z toho i brněnské fauly, které se nakonec ukázaly v úvodní dvacetiminutovce i v celém utkání klíčovými. Švédský tým totiž využil dvě početní výhody ze tří, které měl v úvodní části k dispozici. Skóre otevřel při Dočekalově trestu v páté minutě Linus Persson a v jedenácté minutě na něj navázal další přesilovkovou trefou Cam Abbot. Pro Jihomoravany pak bylo o 39 vteřin ještě hůře, neboť třetí zářez do brněnské branky udělal svoji bombou Per Ledin.

Ve druhém dějství zvýšila Kometa svoji aktivitu, ale zprvu jí to nebylo nic platné. Naopak Švédové opět udeřili v početní výhodě. Ve 30. minutě se od modré trefil Jan Sandström a využil už třetí přesilovku v zápase. Brno se ovšem branky také dočkalo, muselo si na ni ovšem počkat až do 37. minutě. Opět hrála hlavní roli přesilová hra. Kometa si ve své výhodě pět na tři vypracovala velký tlak, který nakonec skončil brankou Tomáše Svobody.

Závěrečná třetina už toho příliš nového nenabídla, přesto byl k vidění ještě jeden gól. V 50. minutě pálil Jonsson, jehož střelu Trvaj vyrazil. K odraženému puku se dostal Niklas Olausson, který si počkal na vhodný okamžik a pečetil skóre na konečných 5:1 pro domácí tým.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře