Reklama
reklama

Kometa zvládla souboj s Hradcem

Skvělý vstup Komety do pátečního utkání znamenal brzké dvoubrankové vedení. Nejprve se trefil Martin Zaťovič, na jeho úspěch hned vzápětí navázal Tomáš Vincour. Ačkoliv Hradečtí dokázali odpovědět na dvě rychlé branky, domácí ve druhé třetině opět dvakrát skórovali a čtvrtý gól Komety v podání Martina Nečase se později ukázal jako vítězný.

Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského už od prvních minut dávali jasně najevo, že chtějí po kratší odmlce opět získat plný počet bodů. Ve druhé minutě se dostala do dobré příležitosti druhá brněnská formace, ale Haščák našel svojí tečí pouze Pavelkovy betony. Modrobílá vlna radosti však vypukla o dvě minuty později, když Kováčik našel nejlepšího střelce Brňanů Martina Zaťoviče a ten uklidil puk pod horní tyč.

Neuplynulo ani padesát vteřin a Pavelka musel lovit puk ze své branky už podruhé. Tomáš Vincour zkusil překvapit hradeckého gólmana a objet jeho svatyni, což se mu podařilo a kotouč procedil mezi betonem a tyčí. Hosté však dokázali rychle odpovědět. Pět sekund před koncem přesilové hry se dostal k puku Jiří Šimánek, který z levého kruhu propálil brněnského gólmana. Výběr z města pod Špilberkem byl však i nadále aktivnějším týmem a tvořil si hodně slibné příležitosti, tou největší byl bezesporu samostatný únik Marcela Haščáka, šikovného slovenského forvarda ale Pavelka vychytal.

I do druhé třetiny vstoupili domácí borci ve vysokém tempu, na branku si však museli brněnští fanoušci počkat o něco déle. Dočkali se dvě minuty před polovinou utkání. Peter Trška dostal ideální pas na modrou čáru od Tomáše Vincoura, udělal pár rychlých kroků a svižnou střelou propálil chytajícího Pavelku.

Po pěti minutách se modrobílí radovali už z tříbrankového vedení. Mladičký útočník Martin Nečas vystřelil z pravého kruhu, otřel svůj pokus o hostujícího beka a následně mohl slavit čtvrtou branku Komety v utkání. Hradečtí však s odpovědí opět nenechali dlouho čekat. René Vydarenýhned při dalším útočném pokusu vyslal jedovatou střelu od modré čáry a ta prošla až za záda Marka Čiliaka.

Třetí část pátečního duelu mezi čtvrtým a pátým týmem tabulky už tak ofenzivně laděná nebyla. Domácí si nechtěli nechat uniknout tři body a soustředili se hlavně na obranu, kdežto Hradec se tlačil do brněnského brankoviště, ale výborný Čiliak skvěle odolával. Kýženou branku sice svěřenci Václava Sýkory sice vybojovali, ale až pět sekund před koncem, kdy odražený kotouč dorazil Alexandre Picard.

Kometa tak potvrdila, že na vlastním ledě body nerozdává a aktuálně v tabulce domácích utkání drží první místo. Další zápas čeká svěřence hlavního kouče Libora Zábranského už v neděli, kdy přijede do Brna Mladá Boleslav.

Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (V. Němec, Kováčik), 5. Vincour (Čermák), 29. Trška (Vincour, Čermák), 34. Nečas (Malec) – 8. Šimánek (Jarůšek, Džerinš), 34. Vydarený (Picard, Jarůšek), 60. Picard (Štajnoch, Bednář).Rozhodčí: Mrkva, Pešina – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:4 (navíc Picard 10 minut OT). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7345. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.

Zdroj: HC Kometa

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Češi mají stále zájem o hypotéky, přestože úroky letí neustále vzhůru. Ve třetím měsíci letošního roku dosáhla průměrná úroková sazba na 1,95 %.
25.05.2017 - 08:08
Hravost i dramatičnost, intimita a monumentalita – přirozené mísení všech těchto poloh se objevuje v dílech výtvarnice Adély Olivy, jejíž výstavu Mezisvěty bude v nejbližších dnech hostit Divadlo...
25.05.2017 - 07:10
Už na dnešní večer plánují energetici ukončení odstávky a obnovení výroby elektrické energie z prvního reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Připojení prvního generátoru je plánováno na...
24.05.2017 - 14:45
Křižovatku Karlovy a Provazníkovy ulice čekají v létě stavební práce, jde o přípravu na stavbu velkého městského okruhu. Brňané se tedy musejí připravit na další omezení provozu.
24.05.2017 - 11:40
Vlastním očím nechtěli věřit královopolští policisté, kteří v pátek dopoledne měřili rychlost v Žilkově ulici.
24.05.2017 - 10:28
Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v letošní sezóně bude Hrůza v Brně, kterou napsal a režíroval Arnošt Goldflam. Bizarní černá groteska bude mít premiéru 26. května a zavede diváky spolu s...
24.05.2017 - 07:22
Komentáře