Reklama
reklama

Kometa zvládla souboj s Hradcem

Skvělý vstup Komety do pátečního utkání znamenal brzké dvoubrankové vedení. Nejprve se trefil Martin Zaťovič, na jeho úspěch hned vzápětí navázal Tomáš Vincour. Ačkoliv Hradečtí dokázali odpovědět na dvě rychlé branky, domácí ve druhé třetině opět dvakrát skórovali a čtvrtý gól Komety v podání Martina Nečase se později ukázal jako vítězný.

Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského už od prvních minut dávali jasně najevo, že chtějí po kratší odmlce opět získat plný počet bodů. Ve druhé minutě se dostala do dobré příležitosti druhá brněnská formace, ale Haščák našel svojí tečí pouze Pavelkovy betony. Modrobílá vlna radosti však vypukla o dvě minuty později, když Kováčik našel nejlepšího střelce Brňanů Martina Zaťoviče a ten uklidil puk pod horní tyč.

Neuplynulo ani padesát vteřin a Pavelka musel lovit puk ze své branky už podruhé. Tomáš Vincour zkusil překvapit hradeckého gólmana a objet jeho svatyni, což se mu podařilo a kotouč procedil mezi betonem a tyčí. Hosté však dokázali rychle odpovědět. Pět sekund před koncem přesilové hry se dostal k puku Jiří Šimánek, který z levého kruhu propálil brněnského gólmana. Výběr z města pod Špilberkem byl však i nadále aktivnějším týmem a tvořil si hodně slibné příležitosti, tou největší byl bezesporu samostatný únik Marcela Haščáka, šikovného slovenského forvarda ale Pavelka vychytal.

I do druhé třetiny vstoupili domácí borci ve vysokém tempu, na branku si však museli brněnští fanoušci počkat o něco déle. Dočkali se dvě minuty před polovinou utkání. Peter Trška dostal ideální pas na modrou čáru od Tomáše Vincoura, udělal pár rychlých kroků a svižnou střelou propálil chytajícího Pavelku.

Po pěti minutách se modrobílí radovali už z tříbrankového vedení. Mladičký útočník Martin Nečas vystřelil z pravého kruhu, otřel svůj pokus o hostujícího beka a následně mohl slavit čtvrtou branku Komety v utkání. Hradečtí však s odpovědí opět nenechali dlouho čekat. René Vydarenýhned při dalším útočném pokusu vyslal jedovatou střelu od modré čáry a ta prošla až za záda Marka Čiliaka.

Třetí část pátečního duelu mezi čtvrtým a pátým týmem tabulky už tak ofenzivně laděná nebyla. Domácí si nechtěli nechat uniknout tři body a soustředili se hlavně na obranu, kdežto Hradec se tlačil do brněnského brankoviště, ale výborný Čiliak skvěle odolával. Kýženou branku sice svěřenci Václava Sýkory sice vybojovali, ale až pět sekund před koncem, kdy odražený kotouč dorazil Alexandre Picard.

Kometa tak potvrdila, že na vlastním ledě body nerozdává a aktuálně v tabulce domácích utkání drží první místo. Další zápas čeká svěřence hlavního kouče Libora Zábranského už v neděli, kdy přijede do Brna Mladá Boleslav.

Branky a nahrávky: 4. Zaťovič (V. Němec, Kováčik), 5. Vincour (Čermák), 29. Trška (Vincour, Čermák), 34. Nečas (Malec) – 8. Šimánek (Jarůšek, Džerinš), 34. Vydarený (Picard, Jarůšek), 60. Picard (Štajnoch, Bednář).Rozhodčí: Mrkva, Pešina – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:4 (navíc Picard 10 minut OT). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7345. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.

Zdroj: HC Kometa

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Díky nové aplikaci „Jaderné elektrárny 3D“ teď může kdokoliv vyrazit do jaderky na prohlídku nejzajímavějších částí. Detailní podhled do nitra reaktorového sálu, chladicí věže, strojovny či...
17.10.2017 - 07:48
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
16.10.2017 - 16:00
Na Masarykově okruhu se šlapalo na kolech pro dobrou věc.
Zakončení motoristické sezóny doprovází na Masarykově okruhu v Brně řada akcí pro veřejnost. Na nedělním Dni otevřené dráhy mohli návštěvníci vyšlapat na charitativních kolech Nadace ČEZ finanční...
16.10.2017 - 14:00
Koupelna. Místo pro očistu a stále častěji i relaxaci po náročném dni. Dneska si lze vybrat z mnoha stylů koupelen, od nadčasového a jednoduchého skandinávského stylu, přes retro koupelny až po...
16.10.2017 - 08:46
Poničený volební stánek hnutí ANO.
Dva muži a jedna žena poškodili v noci ze soboty na neděli volební stánek hnutí ANO. Hlídka městské policie už trojici dopadla a nyní jim hrozí vězení.
16.10.2017 - 07:31
Vila Tugendhat je ojedinělým funkcionalistickým dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, který v roce 1928 vypracoval návrh stavby na zakázku manželů Tugendhatových. Od roku 1994 je...
15.10.2017 - 09:16
Komentáře