Reklama
reklama

Kometa zvládla prodloužení a odváží si z Pardubic dva body

Napínavá bitva až do samotného konce. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského na východě Čech dvakrát prohrávali, výsledek ale dokázali srovnat. V polovině třetí třetiny se modrobílí zásluhou Hrušky dostali do vedení, nicméně domácí v poslední minutě při vlastní oslabení vyrovnali. V prodloužení 3 na 3 byli úspěšnější Brňané, kteří zásluhou Vojtěcha Němce slaví zisk dvou bodů!

Úvodní minuty byly na pardubickém ledě velmi opatrné. Do první šance se dostal po zaváhání obrany domácích Marcel Haščák, v rychlosti však poslal puk jen do náručí připraveného brankáře Štěpánka. Na druhé straně tečoval nabídku Hubáčka nebezpečně Nahodil, ale i on mířil nepřesně. Kometa měla postupem času herní převahu, do dobré pozice se dostal Čermák, ale z úhlu trefil jen rameno brankáře Dynama. Největší šanci měli modrobílí zhruba v polovině první třetiny, kdy si na krásný pas Erata najel Martin Nečas, ale jemu radost z branky zkazil obětavý pád domácí Schause. A tak zahřmělo na druhé straně. Schaus se dostal přes Gulašiho a naslepo našel před volnou brankou volného Petra Hubáčka, který pohodlně zamířil do odkryté branky. Brňané měli i nadále více ze hry, další šanci si však nevypracovali, i když svého soupeře v úvodní dvacetiminutovce přestříleli 9:2.

Druhou periodu začali Brněnští skvěle. Na modré čáře se k puku dostal Kováčik, který chytře nabídl kotouč na teč Marcelu Haščákovi a ten po ledě usměrnil gumovou pryž mimo dosah Jakuba Štěpánka. Modrobílí se ale neradovali příliš dlouho. Po vyhraném buly se kotouč zmocnil Mallet, který jej předložil na brankoviště najíždějícímu Tomáši Rolinkovi, jenž s notnou dávkou štěstí usměrnil puk nad beton Vejmelky. O dvě minuty později si hosté zahráli přesilovku. Marek Kvapil našel po závaru křižnou přihrávkou volného Erata, jenže jeho pokus do poloodkryté svatyně lapil Štěpánek perfektním semaforem.

O čtyři minuty později pálil od modré čáry Jan Štencel a jeho rána po několika odrazech zazvonila na tyč Štěpánkovy svatyně. Na druhé straně našel zpoza branky Schaus Redenbacha, ale domácí útočník proti Vejmelkovi neuspěl. Brňané ze svého tlaku nakonec vytěžili vyrovnání. Kováčik si na modré čáře položil obránce, předal kotouč Marcelu Haščákovi a ten ránou z levého kruhu zamířil zápěstím nekompromisně k tyči. Domácí se mohli za dvacet vteřin vrátit do vedení, ale Sýkora po přihrávce zpoza branky trefil je levou tyč svatyně Komety. Poslední šanci v druhé třetině měla elitní pětka Brna, kdy Erat hledal před prázdnou brankou Kvapila, ale tomu do trajektorie přihrávky včas vložil hůl pozorný Štěpánek.

Třetí třetina byla velmi opatrná. První šanci v ní měli domácí, když Redenbachův pas našel volného Klimentu, ale pardubický útočník trefil jen přesouvajícího se Vejmelku. A tak v polovině poslední části zahřmělo na druhé straně. Pardubičtí přišli o kotouč ve vlastním pásmu a k puku se dostal Jan Hruška, který se štěstím překonal Štěpánka ránou nad rameno. Kometě branka vlila novou krev do žil. Dvě velké šance na hattrick měl Haščák, ale ani jednou neuspěl. Následně se dostal do tutovky Marek Kvapil, jenž byl však faulován a nestihl ideálně zakončit. Hosté měli až do konce třetí třetiny k dispozici početní výhodu, přesto však svůj náskok neudrželi. V útočném pásmu se k puku dostal Hubáček, který jej jednoduše poslal na hůl Tomáše Rolinka a ten poslal touš lehce nad lapačku ležícího Vejmelky. Utkání šlo za velké radosti domácího publika do prodloužení.

Nastavený čas, který se hrál 3 na 3, nabídl opět strhující podívanou. Nejprve byl v šanci sedmnáctiletý Martin Nečas, ale jeho rána mířila těsně vedle. Následně měl před sebou odkrytou svatyni Leoš Čermák, ale proti jeho ráně příklepem se dokázal Štěpánek fantasticky přesunout. Na opačné straně mohl druhý bod Dynamu vystřelit Bokroš, ale ani neuspěl. Celé drama tak rozhodnul Vojtěch Němec, který těžil z přihrávky Kvapila a po bekhendové kličce zasunul kotouč za beton ležícího Štěpánka.

Branky a nahrávky: 13. Hubáček (Schaus, Bárta), 25. Rolinek (Mallet, Tomášek), 60. Rolinek (Hubáček) – 21. Haščák (Kováčik, Zaťovič), 36. Haščák (Kováčik), 50. Hruška, 65. V. Němec (M. Kvapil, Trška). Rozhodčí:Hradil, Pavlovič – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8083. Střely na branku:22:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Zdroj: HC Kometa Brno

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře